Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 29


Recommended Posts

Arrya, asta e egoism pur. Probabil si tu exagerezi putin, dar clar sambata intre sala si sanatatea copilului nu exista termen de comp. tine-i o prelegere ca acum e parinte si asta inseamna in primul rand responsabilitati.

Subscriu!

DeeaI, sa se faca repede bine piticuta si sa va dea drumul acasa azi [pup]

 

Am mai citit intre timp despre taurina. Acum, stand stramb si judecand drept, lp, care se da la bb uneori din primele zile de viata, se face si el dupa o formula studiata atent.

 

Multumesc pentru felicitari [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Arrya, eu am o tanti care ma ajuta cu cel mare, vine dimineata la 9 si sta pana adoarme de pranz. Sotul seara cand vine acasa se ocupa de cei mici, asta inseamna ca toate treburile casei imi revin. La primul somn al lui Tudor fac curat, cate o camera- doua pe zi, apoi il scot afara si imi cumpar ce imi trebuie, venim acasa mananca fructele si intind rufe/scot vase din masina/pregatesc pranzul pentru cel mare. Dupa ce adorm ei fac legumele pentru Tudor si cina pentru noi. Sotul ajunge pe la 5-5.30 iesim in parc. Seara ii preia sotul si ii spala, eu le dau sa manance si intre timp adun din bucatarie si fac mancare pentru a doua zi. Gatesc pentru noi, pentru sotul sa-si duca la servici si pentru Tudor.  Sper ca saptamana viitoare sa mearga cel mare la gradi si atunci il preia tanti pe Tudor si mai rezolv si eu una alta.

E chestie de obisnuinta si un sfat iti dau...implica-l pe sot de la inceput, daca nu mai incolo e mai greu. La noi a functionat foarte bine punerea in fata faptului in plinit. Stai cu Victor sau speli vasele? Stai cu Victor sa aspiri etc..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Gina! Te.ai ambitionat ca sa te lauzi la sot nu?

Nu, Monica. La cat de mult m-a sustinut si m-a incurajat (si m-a impins de la spate, ca eu nu as fi facut asta)............ abia astept sa se bucure si el cu mine :)

E un tip de milioane (cra cra, rofl).

 

Sim, yuhuuuuu.,, se vede ca esti ... In al nouea cer... O faci pe Gina acum sa conduca pana la mare, sare pe saracul Sot de nu stie ce crucisator l-a lovit...

[:-)))] [:-)))] [:-)))]

De ce toata lumea crede ca, daca e marinar, musai trebuie sa intre in tara pe la ........ mare? [batcap]

Crezi ca magaoaia aia de vapor, de juma' de km lungime, care face curse intre Europa de Vest si Asia de Est, se abate el prin Marea Neagra, sa lase acasa un membru al echipajului, doar asa, ca face el pe taxiul? [:-)))]

VIne cu avionul din Singapore, via Frankfurt.

Cel mult la Otopeni as putea alerga sa-l intampin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suzie, si tu din categoria eroina ca Gina si Monica. Eu nu stiu cum puteti. Eu am noroc cu Mr ca ii place sa faca lucruri, desi nu prea are cand. De mancare insa...mama cand vine. Si a inceput scoala si nu mai poate veni.

 

Arya, prietena mea cu sot it-ist pateste la fel. Dupa job jocuri. Daca-i zice fa x face, si inapoi la joc. Baiu-i ca acum copiii (2.5 ani) nu prea vor la el, el e stangaci cu ei. Am vrut s-o speriu si i-am zis sa se gandeasca daca ar pati ea ceva, copiii ar ramane cu cineva care nu stie ce sa le faca si de care nu-s apropiati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!!

Easy, soacra-ta e zuzu rau;)))

 

Arrya, nici al meu nu ma ajuta prea mult...lucreaza exagerat de mult, iar cand vine acasa sta un pic cu copii si apoi somn...mi-e si mila de el...cand are liber mai mult timp se mai pune la curatenie, dar fffff rar....incerc sa ma descurc cum pot...

 

Vio, multa sanatate:)

 

DeeaI, sper ca incepe sa se simta mai bine si sa va lase astazi acasa [pup]...cat despre bb abandonat si celalalt copil, heart breaking...aaa, si asistentele zici ca sunt dumnezeu pe pamant...bleah bleah...

 

Gina, cum stai cu emotiile? Eu cred ca tot intr-un picior as topai..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...