Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 29


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

 

Silvia, drum bun si sa veniti cu vesti bune!

 

Ema, dar daca nu te "mulgi" la munca, nu o sa iti scada lactatia?

 

Si noi folosim saci de dormit. Bine, aici e si mai frig...cred. Noaptea sunt vreo 16-17 grade afară. Nu stiu cum as fi dormit daca nu aveam saci de dormit. Ac doarme cu picioarele in sus, face abdomene, se apuca de talpi...cred ca isi punea paturica peste fata la greu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Fetele, eu de vreo 3 zile tot ma lupt sa va prind din urma, dar nu-mi iese. Sunt la capitolul trecut, pag. 8, asa ca, daca postarea mea pica ca nuca in perete in context, imi cer scuze, o sa citesc din urma, insa mi-am dat seama ca-n ritmul asta nu mai apuc sa scriu vreodata.

 

Noi am fost la mare saptamana trecuta, cu bebelinul. A fost incredibil de frumos, bebe cuminte, noaptea a avut asa maraieli pe alocuri, posibil din cauza locului nou. In rest, dormit la plaja, la piscina, dupa-amiaza cu tati, boierie pentru toata lumea. Noi, astia mari, am avut si spa, cam 2-3 ore pe zi fiecare, asa ca ne-am relaxat maxim!

 

In rest, nimicuta nou de la noi. Ne pregatim de diversificare (vorba vine, ma cam las dusa de val, nu sunt deloc "pregatita"). O sa incercam BLW, insa nu sunt asa setata, daca nu va merge de niciun chip admit ca nu ni se potriveste si trecem pe clasic.

 

Am vazut discutia referitoare la laptele de vaca si de capra. Eu stiu de la curs de laptele de capra, in Bucuresti se poate comanda de la Caprina (ask grandma Google, she knows). Cica e sursa sigura, vine ambalat in pungi si se poate tine la congelator.

 

La discutii de bucatarit nu ma bag, eu gatesc ca sa traim, vorba aia, dar fara pasiune. Poate acum, cand voi face pentru bubulin, va fi altfel.

 

In weekend mergem in Ikea sa luam scaunel de masa si vesela abia astept.

 

Revin curand, sper sa reusesc azi, maine, sa va prind din urma.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...