Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 29


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Deea& New, am pus eu explicatia in postul cu meiul ultimul link.

 

il mai pun odata

 

http://www.allaboutfasting.com/soaking-grains.html

mersi! teoria cu germinarea o stiam si eu. Cred ca de fapt cuvantul "fermentare" m-a indus in eroare si nu intelegeam de ce sa alcoolizam copilul :)

Hrisca verde se poate consuma cruda, doar germinata. E buna si in deserturi raw. Eu fac bombonele de hrisca. Cea maro trebuie fiarta.

 

Nup :D

pai sa-l incerci. Merita. La voi cred ca se gaseste gata preparat in supermarket.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi vrem sa adoptam un bebe, eventual o fetiță dar peste cativa ani.

si eu as vrea, sotul nu

la noi procesul de adoptie e f complex. Multa birocratie. Trebuie sa-si dea acordul inclusiv rudele de gradul 4 si astea sunt de cele mai multe ori greu de gasit. Trebuie sa obtii un atestat care expira pana-ti gasesc copil. In al doilea rand nu e profitabil. Un copil in grija statului aduce bani asistentilor maternali si creeaza locuri de munca.

 

Mai bine adopti in alta tara :)

Victor de la o editie trecuta masterchef avea un baietel cambodgian parca, fff scump.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Easy,Dumnezeu sa il ierte!

Ma bucur sa aud ca baietelul abandoant e bine si e in grija unor oameni cu suflet.As vrea si eu datele la care se poate trimite pachet daca se poate. Foarte frumos din partea ta baby ca ai fost sa il vezi si ca ne-ai transmis cum se simte. 

Sim, la just_blue situatia nu e deloc roz. Ea a facut si face tot ce ii sta ei in putinta , dar la stadiul asta doar o minune de la Dumnezeu mai poate schimba ceva.Daca vreti puteti sa va rugati pentru ea si bebelina ei.Simona-Maria o cheama.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...