Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 29


Recommended Posts

Asa, vroiam sa spun mai multe, dar bineînțeles ca am uitat.

Deea, bine, bine, nu tin de foame cerealele sau orezul, dar cu ce as putea sa le fac? Ca sa mulg lm, nu cred ca are ajunge, lp nu am si nici nu stiu de care sa iau, oare merge sa le fac doar vu apa si sa alaptez apoi?

Da' chiar, daca vreau sa iau lp, de care iau?

Julia daca ai orez de la nestle ala se face numai cu lapte praf sau lm. Sunt si cereale care se fac numai cu apa, trebuie sa scrie pe cutie. Eu lp ii dau nan2. De la 6 luni.

Cerealele tin de foame, dar se digera mai greu si poate sa o deranjeze la burtica noaptea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

io imi prind urechile cu diversificarea asta. mi se parea usor cu blw, ii pui ceva  in fata si mananca. acu tre sa gandesc ce cu ce, cand si cum.

m-a dojenit pediatra. m-a intrebat:

-cate mese are pe zi?

-am zis:multe.

-a zambit.si ce mananca?

-lm.

-i-a disparut zambetul si i s-au rotunjit ochii:nu l-ati diversificat????

mi-a zis sa imi inchipui ca construiesc o casa, si la inceput imi ajung doar caramizile si cimentul (asta fiind lm), dar dupa o vreme am nevoie de gresie, faianta, tevi, geamuri, usi (asta fiind diversificarea). deci asa cu bebeii si mancarea:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-am dat prima data cereale seara, nu a patit nimic..

Maine avem de dimi branzica si banana, la pranz piure de legume(cartof, dovlecel,morcov) cu carnita de curcan, iar seara inca nu stiu, ma mai gandesc.

 

Deea, recunosc ca ma complexezi [batcap]  Al meu nimic, azi iar para. A, i-am dat sa guste putin piept de rata. A inghitit, maine incercam iar. Macar cat sa ma lamuresc ca nu are reactii alergice [fri]

io imi prind urechile cu diversificarea asta. mi se parea usor cu blw, ii pui ceva  in fata si mananca. acu tre sa gandesc ce cu ce, cand si cum.

m-a dojenit pediatra. m-a intrebat:

-cate mese are pe zi?

-am zis:multe.

-a zambit.si ce mananca?

-lm.

-i-a disparut zambetul si i s-au rotunjit ochii:nu l-ati diversificat????

mi-a zis sa imi inchipui ca construiesc o casa, si la inceput imi ajung doar caramizile si cimentul (asta fiind lm), dar dupa o vreme am nevoie de gresie, faianta, tevi, geamuri, usi (asta fiind diversificarea). deci asa cu bebeii si mancarea:)

Cumpar gresie si faianta, tevi si ce mai trebe. Al meu o sa vrea numai tzatza pana se insoara [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Avent. Trebuie sa imi fac timp de poze, ca vreau sa-l vand. Pe el si multe alte lucruri, inclusiv patutul de lemn, ca nu am loc.

 

Si eu am de vandut multe!

Bravo pentru sustinere!

 

 

 

Ce ma bucur ca sunteti bine!

Si eu

Haide, Ema!!!

hai Emma!

 

 

Subscriu, fii putin egoista! Si mai putin erfectionista. Mai tranteste fata in brate la soacra, se descurca ea cumva o ora-doua. Sau la husband, nu il intreba ci pur si simplu pune-i fata in brate si spune-i ca iti iei o pauza pentru reincarcarea bateriilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar mananc de toate, le primesc in cosul saptamanal

si mai primesc tot felul de verdeturi pe care de abia le identific (gen salvie, cimbru, busuioc, rozmarin) daramite sa le mai si folosesc

merg foarte bine la preparatele facute la cuptor (legume, cartofi). busuiocul nu-l bagi in smoothie? cimbrul merge si cu oranjada...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...