Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 29


Recommended Posts

Arrya, Baby e bine, flacaul la fel.

Si eu sper ca va reveni pe forum si abia aștept sa faca asta.

Era sarea (din ochi :) si piperul, pe mukte ne.a indignat, ne.a incurajat, ne.a facut ss radem si ne.a tinut cu sufletul la gură cu telenovela Baby-Ungur.

A greșit, si.a cerut scuze, vorbele nu pot fi retrase acum. Nu stiu daca as fi fost eu in situația ei. Eu am pe cine sa astept sa vina seara acasă, am cu cine sa vorbesc toata ziua, si multe altele, ea este intr.un oras străin, cu un copil mic, fara rude si prieteni...

Parerea me este ca se tine bine chiar si așa irascibila, eu cred ca as fi devenit mult mai violenta si fizic si verbal.

Spun lucrurile astea in teorie, nu imi doresc sa trec vreodată prin ce a trecut ea

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

 

Julia, m a lasat fata sa dorm pana la 7 pt ca..a dormit si ea!

 

S a trezit la 6 jumate, chiuie si povesteste. Am dezastru in casa...in seara cu pricina am pus la spalat o patura pe care vomitase...tot in masina am gasit o...plus restul hainelor de pat, ramase cum le am strans atunci ... barbatii astia...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa zic : azi asa frumos sugea al meu, cu ochii ma privea fix și cu mânuța pe sân, încât mi-am dat seama ca ai meritat lunile de chin. În curând face bb 6l și eu încă alăptez. Nu am reușit exclusiv, sânii mei nu au fost și nu vor fi niciodată suficienți pt hrana, dar au fost și sunt dragoste, alinare, confort.

 

A mai ieșit și din greva, nu total, dar e bine asa cum e. Azi aveam de ex un biberon cu lapte muls, aveam 110, a supt din el 40 ml după care l-a refuzat și cauta sânul. Atunci am avut momentul de mai sus, asa frumos a fost. Și chiar sugea, nu suzeta.

 

Ce sa mai, sunt mulțumită și fericita ca nu am renunțat :)

Ce frumos Arrya!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arrya, Baby e bine, flacaul la fel.

Si eu sper ca va reveni pe forum si abia aștept sa faca asta.

Era sarea (din ochi :) si piperul, pe mukte ne.a indignat, ne.a incurajat, ne.a facut ss radem si ne.a tinut cu sufletul la gură cu telenovela Baby-Ungur.

A greșit, si.a cerut scuze, vorbele nu pot fi retrase acum. Nu stiu daca as fi fost eu in situația ei. Eu am pe cine sa astept sa vina seara acasă, am cu cine sa vorbesc toata ziua, si multe altele, ea este intr.un oras străin, cu un copil mic, fara rude si prieteni...

Parerea me este ca se tine bine chiar si așa irascibila, eu cred ca as fi devenit mult mai violenta si fizic si verbal.

Spun lucrurile astea in teorie, nu imi doresc sa trec vreodată prin ce a trecut ea

si eu o vreau inapoi!!!! zambesc mai rar pe forum de cand nu e aici...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Deea, macar un lucru bun a iesit din tot stresul.

 

Acum cum reluati diversificarea?

 

Eu tot citesc cum povestiti voi cu entuziasm de papica si ma simt left out. Sunt cam speriata, nu stiu ce sa-i dau sa nu-i fac rau. De la pastarnac i-a iesit iritatia (sau, ma rog, din zilele cu pastarnac, in care a fost si factorul barba lui tata), dar si de la dovlecel a avut o reactie imediata de inrosire-invinetire, care a trecut in 30 min. Azi am curs de diversificare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din 28 septembrie va fi interzis transportul copiilor in varsta de pana la 3 ani in autovehicule care nu sunt echipate cu sisteme de siguranta. Exceptie de la aceasta regula vor face autovehiculele destinate transportului public de persoane, precum si taxiurile, daca in acestea din urma copilul ocupa orice alt loc decat cel de pe scaunul din fata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...