Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 29


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am revenit si eu calcata de tren...

Julia multu de întrebare, dar nu suntem prea bine

 

C s-a trezit ieri dimineață cu nasul infundat. Ieri aveam programare la vaccin, am mers, doctorița l-a verificat, cautat, ascultat peste tot, si a zis ca nu are nimic, ca probabil i s-a înfundat de la aerul uscat din casa.

Problema e ca nu are mai deloc muci, nu iese nimic la batista bebelusului si dispeeeer. El e cu nasul complet înfundat, nu poate manca si nici dormi, decât la verticala. I-am bagat spray cu apa de mare, ser, aerosoli, nimic nu il desfunda.

Am sunat dr iar, a zis ca e pacat sa ii bage medicamente, ca baiatul nu e bolnav, e un simplu nas înfundat, si sa insist cu aerosolii.

Cireasa de pe tort e ca al meu a fost de noapte la munca... Deci declar official intaia noapte de razboi, in sensul ca am dormit adunat o ora jumate, in rest am stat cu baiatul in brate ca sa poata dormi el.

El e ok, dar e foarte frustrat ca nu poate suge. Si eu si mai frustrata ca nu are muci!!! Macar aia ii scoteam si putea manca mai bine.

 

Sfatuiti-ma... Ce remedii sa folosesc? Ceva homeopat? Sau vreun leac babesc?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani bebelinilor!!

Si mie imi e dor de Baby :(

Stefiana ma bucur ca iti sunt de ajutor. Eu supica nu ii dau ca nu ii vad rostul, de ce sa manance zeama strecurata de legume cand poate manca legumele? Ideal ar fi sa nu amesteci legumele cu fruct, dar eu daca am vazut ca ceva nu ii place, i l-am combinat cu un fruct sau leguma care ii place. Dintre legume Sarei ii place dovlecelul f mult si cartoful dulce. Cand ii bag ceva nou sau ceva care nu prea ii pkace, ii combin cu dovlecel. La inceput ii puneam in piureul de legume tot timpul mar fiert sau la abur, acum am renuntat la el.

Eu am 2 oale micute; una in care pun apa si una cu gaurele pe fund in care pun legumele. Pun capacul si gata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...