Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 810
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu fac maine dovlecel (bine zucchini, dar are acelasi gust) dar gatit ardeleneste mostenit de la unguri. Cred ca numai Simona stie cum.  [:)]

 

 

Ei, si aia din Banat mai stiu de ea ;) Mancare ungureasca cu nume nemtesc (noi ii zicem Tschusspeis). Adica nici ciorba, nici mancare, cu dovleceii dati pe razatoare. Ce bunatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi mandruta mica a .... adormit la scoala [:)]

sunt chiar nelamurita, nu i s-a intamplat vreodata la gradinita, adoarme devreme seara (8.30) si o trezesc la 7. e adevarat ca azi-noapte s-a foit intre 2-3, dar nu ca a stat treaza.. dar asa... semi. adormea si se trezea din nou.

ma gândesc ca sunt doar emotiile la mijloc.....care au epuizat-o

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca tot spuneam eu acum un an ca Flavia are un stil de a gandi totul in bani, in profit, etc... Si unii dintre voi imi spuneati ca e ok [:)] , am o perluta de ieri:

 

- Eu nu scriu pe cartile de la scoala, ca s-ar putea sa mai am nevoie de ele. Ah, stiu! O sa i le vand lui Felix!

[fri]

 

Si apropo, Eumada, nu ne mai scrii?

Apropo zic, pentru ca stiu ca tu spuneai ca e in regula sa gandeasca asa, si mi-am amintit  de discutie si ca nu te-am mai vazut pe aici... [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi spune al meu elvetian ca sunt mai ceva ca un evreu...asta pt ca vreau mereu bani  [:D] si culmea e ca ii si obtin de la el...

 

Aici cartile de la scoala se transmit de la o generatie la alta..pe spatele fiecarei carti e un tabel cu cine a avut cartea si la ce prof e elevul respectiv....si trebuie invelite in hartie, asta pt ca aici nu exista coperti pt carti  [batcap] si se pastreaza ft bine...cartea de mate pe care a avut-o Marcia anul trecut era la a 6a generatie..si arata aproape ca noua...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox,

 

cred ca i s-a rupt firu..cred ca e normal.

Cum zicea Rufus ieri de revenirea din CO?

la Gradi era in miscare acu probabil nemiscarea a adormit-o.

 

Ziki, super gandire!

 

 

Manuelle de germana de la copii mei sunt la a 5-a generatie. Sunt perfecte. nu mi-a venit sa cred ca sunt la nr 5.

noi avem coperti si la inceput de an primim o hartie si completam daca sunt pagini rupte, murdare si la sf de an se verifica starea..ce mai SS [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eva a aormit la scoala?

Pai eu adorm la birou. Si n-am nici o emotie... [:D]

Asa ca...e foarte explicabil la copil.

Noua ne-a zis Ana ieri ca la Engleza era asa obosita de nu mai avea nimic in cap si n-a putut scoate o vorba. Poate i s-or fi terminat (vorbele) in Turcia, unde se chinuia sa vorbeasca in engleza cu turcii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eh, dupa cum stiti, si la noi se dau manualele din generatie in generatie. si dupa noroc, ai mai bune sau mai ruptacite. Patrick are si el anul asta unele tare frumusel pastrate. deci nu e nevoie de altele.

 

Didi, Ruf, da, poate e normal. o sa vaz ce zice dupa-amiaza. dar tot surprinsa sunt :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...