Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


Recommended Posts

Dulciuri la noi numai in weekend. Dulciuri ca dulciuri. Ca in rest cereale dimineata, au zahar. Nutella pe paine, are zahar. 

 

Suedezii nu dau dulciuri la copii deloc, numai sambata. Ne-am adaptat cu succes. 

 

Prajituri si eu fac numai in weekend. Si in rest nu cumparam nimic dulce in afara de ceea ce am scris mai sus. Uneori fac clatite, ca in seara asta. dar eu nu pun zahar in ele, atat ca le mancam cu dulceata. 

 

La scoala nu au voie cu dulce, nu isi duc nimic ca primesc mancare acolo. 

 

Diana insa mai face exceptii, are banii ei si isi mai cumpara uneori ceva dulce, ii e pofta. Nu des. dar sambata e institutionalizata :)).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 810
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

mcoca, voiam sa zic ca iti trimit si tie, ca au ramas cateva, dar ma abtin atunci. :)

 

Fructe avem si noi in casa, mereu. Insa Silvia mananca numai ananas si zmeura. Nu are gusturi rele, nu? :) Cumparam si din astea, dar sunt cam scumpe. In rest avem mereu bananane, mere, struguri, kiwi. Cat a fost sezonul nectarinelor aveam mereu in casa si prune la fel. Eu imi duc in fiecare zi la serviciu o banana si o nectarina/mar/prune/portocala/kiwi/struguri, le mananc la pauzele de cafea, pe post de gustare. la ora 9 si la ora 14. 

 

Aici la gradi copiii primeau la gustare fructe sau legume crude: ardei, broccoli, morcovi, dar Silvia nu manca nici atunci. Eu tot sper ca e o perioada, asa era si Diana...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fix asa :D Mujdeiul il mananca gol, cu lingurita iar fiecare masa incepe cu ritualul macinarii de piper in farfuria Ianei. Ea singura macinandara. De-aia nu ma bag la discutia despre ardei iuti si sosul Eros Pista al Ellei, ca la noi in familie toti dragonii, mari si mici, scot flacari pe furnale :D Aaa, nu, Chira nu. Ea e din alta famile :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Karu, dar nu doar pentru ea: Am fost astăzi prin oraș și am văzut afișul de mai jos

 

post-19501-0-66524600-1411071116.jpg

 

E regizat de Dan Pița (n-am găsit o poză mai acătării, se vede prost).

 

Ah, și am nimerit și după postarea Andreei, să mi se facă iar rușine că nu m-am ținut de nimic  [:I] 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...