Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 810
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

hai sa va spun ce am gatit [:)]  ieri pt prima data am facut ciocolata sufle, si a iesti super, nu mai zic ca am stat cu inima cat un purice sa nu mi se strice sufleul

reteta e asta

http://www.foodnetwork.com/recipes/food-network-kitchens/chocolate-souffles-recipe.html#sni-reviews

 

fac cam la 2 saptamani ceva dulce, si cum am mai zis nu folosesc zahar, am renuntat la el, folosesc dextrina, in casa nu am decat ciocolata amara cu alune de la Aldi si pe aia o mananca sotul el e inebuint dupa ciocolata [il]

nu cumpar dulciuri, sau suc soda de fapt nici un fel de suc, a maea a inteles ca nus bune dulciurile asa ca mananca multe fructe ii plac si nus isftine zmeura afine mure, le mai iau si congelate [:)]

iar proteinele sportive am grija sa nu fie indulcite cu zahar, de obicei cele de calitate nus,

cereale dulci nu cumpar, fac oats in care pun nuci migdale sau stafide, peanut butter mancam dar fara dulceata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, când scrii un mesaj nou nu vezi în josul paginii un View Auto Saved Content sau ceva similar? Dacă da, dă click pe el și se deschide o fereastră cu ce a salvat.

 

autosave.jpg

 

Buflea, ești tare frumoasă și emoționată în poze!

Nu, nu vad. Tine de browswer? O sa încerc si acasă, acolo știu ca am reușit. Aici la job am explorer. Acasă am Google crome.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voiam sa ii spun lui Aqai ca ii multumesc de link-ul cu ciuperca. Nu ma încadrez la toate 10 criterii dar la mai mult de 5. Si cum m-am căutat de tot, sunt perfect sănătoasă si iar am început sa ma simt nasol cu burta, sunt obosita mereu, ma gândesc ca o fi așa ceva. Ce ai redus din dieta? Ai incercat acidul ce zice tanti? Eu vreau detalii, pliz. Din ce am constatat eu ca imi făcea rau, am redus fasolea si alimentele ce ma baloneaza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ica,

 ce dragut.. si eu cant la vioara, adica cantam. Acum rar de tot o mai scot si exersez dar sunt indragostita de vioara

scoate viora de la naftalina [flo2]  eu personal cred ca e un instrument greu si dificil la care trebuie sa exersezi tot timpul, dar foarte frumos, suna divin, mandra mea se relaxeaza cantand si tare imi place sa o ascultam daca mai are si geamul deschis sunetul rezoneaza  si avem concert gratis [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mihalea, jos in articol sunt date si ce analize poti face sa vezi daca ai asa ceva. e bine sa vb cu doctorul tau.

 

eu fac un tratament naturist, cu un extras pe baza de ulei de oregano, dar in acelasi timp iau si probiotice

 

in prima faza am renuntat cat am putut la zahar. E o industrie ingrozitoare credeti-ma trebuie citit etichetele cu mare atentie, pana si in paine adauga zahar :) asta ca am citit ca e mai periculos aportul continuu de zahar de care nu esti constient si zici ca linistit poti manca o praji, dar de fapt tu deja esti plin de zahar fara sa stii

 

nu pot renunta complet, ca eu sunt fructivora, si mai am chef si sa pot bea un pahar de vin. dar pe cat de mult se poate incerc sa renunt la desert si chiar ca e mai greu decat renuntatul la fumat, cu toate ca desert mananc mai putin decat obisnuiam sa fumez. dar mi se pune cate o pata pe creier asa si musai ceva dulce!

 

si am renuntat la paine/ patiserii chestii cu drojdie. ups, am uitat de pizza. acuma imi dau seama. vad eu ce fac cu asta.

 

acasa eu si dl 1/2 mancam o paine speciala de secara fara drojdie.

 

mult iaurt, avocado, clasica apa cu lamaie :)

 

si de produsele din cereale in general tre' sa stai departe. paste de ex.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...