Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 810
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buflea, cand TSH-ul meu era 0.01 slabisem 5lbs in 2 luni, tremuram tot timpul, nu puteam dormi, faceam atacuri de panica si aveam palpitatii.

Dr. endocrinolog mi-a recomandat iodina radioactiva.  Am zis nu si m-am dus la naturopat care m-a pus pe dieta antiinflamatoare.  In 3 luni rezultatele analizelor erau normale.  Explicatia, hiperactivitatea tiroidei era o reactie la inflamatia cauzata de unele alimente, in cazul meu cel mai vinovat a fost glutenul.  Insa pot fi si altele.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa o iau in ordinea inversa..

 

 

Strumpfi si durerile de spare..of of mai mai. Cu astea ma lupt de cativa ani.

nimeni nu mi-a explicat de unde o am, dar trecand de faptul ca si sora mea are niscai dureri si unul dintre frati s-a operat de doua ori la niste vetrebe trag concluzia ca exista si predispunere genetica.

ach so, la mine a aparut dintr-o data dupa ce am exagerat cu mersul in carje acu 5 ani. si anestezia aia care am cerut-o la nasterea lu D si care nu a prins dar a ajuns sa imi zgandareasca la coloana..

deci astea sunt gandurile mele ..

 

practic: am facut RMN si a aratat ca doua vertebre sse intalnesc si se revolta.

ce fac de . de cateva ori pe ani fac sedintze de gimnatica si masaj. si ii mai exersez io asa din an in pasti. sa intaresc muschii spatelui care sunt lenesi si nu sustin coloana cum trebe.

 

l-a ce s-a ajuns. descoperire de acu doua sapt a unei tipe noi la care am ajuns atunci cand murea de durere de spate: piciorul stang e mai scurt si mi-a spus sa verific niste incaltari mai purtate..asa e. Asa ca cu prima ocazie ajung la ortoped.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, cand TSH-ul meu era 0.01 slabisem 5lbs in 2 luni, tremuram tot timpul, nu puteam dormi, faceam atacuri de panica si aveam palpitatii.

Dr. endocrinolog mi-a recomandat iodina radioactiva. Am zis nu si m-am dus la naturopat care m-a pus pe dieta antiinflamatoare. In 3 luni rezultatele analizelor erau normale. Explicatia, hiperactivitatea tiroidei era o reactie la inflamatia cauzata de unele alimente, in cazul meu cel mai vinovat a fost glutenul. Insa pot fi si altele.

Mda, nimic din ce spui tu nu mi se intampla mie ...o sa repet analiza, dupa aia mai vad. Eu de slabit nu slabesc, dorm de rup patul, n-am nici o palpitatie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi am fost cu 12 copii..toti cu mine de la 13:15 la 18:45 cand i-am plasat. M-au ajutat doi tati si doua mamici.

 

i-am luat de la scoala, adus acasa mancat pizza mai calie [soricel]  si o prajitura calda [fri]

deschis cadouri, unde sunt in cerc.. tort  apoi la 15 venit un tata si o mama si i-am dus la o piscina la 14 km de noi. la ora 18 cu alta mama si tata i-am aruncat la ei in ograda. Toti au fost super fericiti. Si io si pui mei.

ai mei au dreptul sa isi aduca un prieten propriu la ziua fratelui. D a adus-o pe fetita cu paru lung. E tot 2-a dar la alta clasa. sunt amandoi la AF. A fost minunat. nu le-am simtit la vreo unu gurita. Mda, sunt mari [bib]  am avut 4 fetitze si 8 baietii. pe unii ii stiu de la cresa, adika de 8 ani, pe altii de curand. dar am un cui pe seara asta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...