Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


Recommended Posts

Buna de dimineata si de la mine,

 

La Multi Ani Sofiilor si altor sarbatoriti ...

 

Rufus, cum mananci dulceata asta de ardei ? Pe paine cu unt ca orice alt gem ?

 

Viv, sanatate ...sa ti se faca gura flori !!!

 

Ieri am fost la dentist cu copiii ...nu au nici o carie dar dintii unul peste altul. Trebuie neaparat sa-i duc la orthodont.

 

Tot ieri le-am dat sa citeasca, de la biblioteca, The Kid Lawyer de Grisham (Alex) si Fortunately, the Milk de Neil Gaiman (Flavia). Aseara au citit o ora, de m-am dus sa vad daca nu cumva sunt bolnavi. Nu, nu ma imbat cu apa chioara ...orice minune tine 3 zile.

 

Aseara m-am uitat la un documentar despre "Sex in secolul 20" ...foarte interesant. Am inteles ca e parte dintr-o serie ..tare as fi vrut sa vad alte secole. Nu am aflat nimic nou, doar cum revolutia asta sexuala si-a urmat cursul in ciuda protestelor religioase si unele chiar guvernamentale.

 

Barbata-meu se uita la o emisiune care se numeste Shark Tank ...este cu niste oameni de afaceri pe post de juriu, care asculta si evalueaza diverse idei de business, ale diversilor amatori care au nevoie de bani. Exista o prezentare si in functie de idee, plan de business, nisa de piata, juriul decide sa investeasca sau nu in afacerea aia ...contra unui procent din afacere.

 

Multe idei sunt respinse, altele, sueprinzator, au succes ...ieri am vazut una care venise cu un prosop cu gaura la mijloc, care se baga pe cap si se facea asa ca o pelerina ...n-am crezut in veci ca porcaria asta are vreun ecou. Ei bine, 3 dintre investitori au licitat efectiv sa intre in afacere ca nu au vrut sa share ...i-au dat mai multi bani decat a cerut, au bagat-o la Disney, la waterparks si au filmat la 4 luni dupa investitie, erau milionari ...wow!!! Un fucking propsop cu o gaura la mijloc ...n-as fi investit in veci in asa ceva. Ma intreb daca flerul asta de business se educa sau te nasti cu el ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 810
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Rufus, cum mananci dulceata asta de ardei ? Pe paine cu unt ca orice alt gem ?

 

chit ca nu consum asa ceva, pot raspunde eu - nuuuu, se mananca cu mancaruri, ca sa le faci mai picante (de ex am vazut la ziua lui Yagmur pe cineva mancand dulceata de ardei iute langa chili con carne, care pentru mine oricum depasise limita legala la iuteala [:)] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, ma bucur ca va place, celor care va place :).  [flo2]

 

rall, i-am spus, m-am mirat ca la scoala nu le-a zis nimic. I-am dat tema de casa :).

 

karu, ah, e o reteta secreta  [clo] . Multzam.  [flo2] A mai pus deja cateva fotgrafii. 

 

ziki ii transmit, multumesc.  [flo2]

 

sunt pe fuga acum, ma duc la yoga. Interesant cu fotografiile, cele din India, sunt multe luate din aproape aceleasi unghiuri cu mine, dar ale ei sunt mai faine :). 

 

Mie singurul iute ce imi place sunt hreanul si piperul, dar foarte putin iute. Eu fac dulceturi dulci. Cu zahar :). Nu imi plac indulcitorii, oricum sunt tot chimicale. Sau prelucrate. Nu exagerez la zahar. eu. Copiii sunt copii. 

 

Revin, daca mai apuc, dupa yoga, ca o sa vb cu mama, e ziua noastra.  [:)]

 

Sa traiti cu numele Sofii frumoase si delicate. Ani multi si frumosi impreuna aniversatilor londonezi!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda ...cam asa. Dar stai, asta cum se poarta ? Ii pui gluga si prosopul vine pe spate si se infasoara in fatza ?

 

Astea nu aveau gluga ...era efectiv un prosop normal de plaja careia ii faci o gaura in mijloc, il bagi pe cap si se face la o pelerina. Sunt pe telefon, nu pot pune poza.

 

da, gluga pe cap si o bucata de prosop in fata, alta in spate. nu se infasoara nimic, niciunde. e ca o pelerina si atat. in partile laterale nu e prinsa, e fal-fal.

 

http://images10.okr.ro/auctions.v3/175_175/2012/05/28/9/5/608104919405702341257440-2839811-175_175.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...