Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 810
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am avut o zi groaznica si ma asteapta o noapte si mai si.... sa vedem daca o sa pot dormi, oricum sunt varza de oboseala si raceala asta isi face de cap!  [smulgpar] Sophia e ok, Nick si el bine, il mai doare putin gatul dar e mult mai bine decat dimineata... deci numai eu bolesc de nu mai pot! Sper sa nu o tin asa pana la primavara... dar om trai si om vedea! 

 

Sophia mea azi la gradinita a fost super ok, atata m-a strans in brate cand am luat-o, dar era tare tare obosita.... de cum am iesit pe poarta scolii mi-a spus ca e tare obosita si am intrebat-o daca vrea sa mergem acasa sa faca nani si a spus ca da, cu mami!  [il]  A dormit 2 ore si si-a revenit! 

 

Si-a mancat pranzul, paste cu sos, 2 paharele mici mici de fromage frais si a ciugulit ca soarecul la felia de banana cake. Copchila asta nu mananca nimic dulce din ce fac eu, cred ca pentru ca nu pun mult zahar... numa` pe alea din comert le devoreaza!  [alcool]  Mi s-a plans educatoarea, ca cica ea acasa mananca singura? Zic da, de ce? Pai a luat ea cateva furculite de paste si la un moment dat se opreste :

- Lady, come and feed me please!  [batcap]  [:-)))]  [:-)))]

Mi-o si imaginez! [:D] Numa` bine a manca acolo pastele ei cica:

- I need a wee! Now!!!  [fal]  [:-)))]

E buna la dat ordine!  [fri]

 

Manca si contempla, o intreaba pe educatoare:

- where are the rest of the teachers?! ca era numai a ei cu gasca de copilasi, vreo 7 cred...  avea fata nelamuriri!  [bib]

 

 

Cam atat, ma duc sa imi beau ceaiul cu lamaie si sa iau niste paracetamol sinus, poate o sa dorm ceva mai mult si mai bine?! In rest am luat niste homeopate, m-au mai ajutat, dar nu foarte mult.. mi-e ciuda ca numai eu mucesc si tusesc in casa asta, m-au lasat singura!  [ph34r]

 

Ahh... buflea, ce pofta de conopida murata mi-ai facut!!!! [pofticios] aseara m-a sunat mama, ce sperietura! Eram la masa cu musafiri, telefonul il uitasem in hanorac in bucatarie de dupa gratar... aud ca suna un telefon, nu recunosteam... am intrebat musafirii daca nu cumva e al lor? Eu daca 3 ani jumate am avut telefonul pe silent, nu stiam nici cum suna!  [:I]  Alerg in bucatarie, cotrobai in buzunar... vad ca ma suna mama de pe fix de acasa  si ce m-am speriat, am intrebat instant: ce s-a intamplat? s-a speriat si mama cand m-a auzit asa panicata!  Cica vrea sa imi trimita pachet ca nu am apucat cand am fost in Ro sa imi iau mai nimic ca nu mai aveam loc in valiza, si imi trimite pe curier o sacosa si cica sa ii fac lista cu ce vreau pe langa fasole, gem, faina de mamaliga, magiun, branza sarata de oaie.... o sa pun pe lista si muraturi, gogosari si conopida daca a pus! Abia astept, acum am gura plina de saliva!  [dint]

 

Noapte buna!  [|)]  [nani]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphitzo, cum iti trimite borcane pe curier ? Nu atarna prea mult, nu se sparg ?

 

Cum mai e tatal tau ? E in pat, sau circula ...

 

Al meu e stationar ...a reusit sa mearga iar cu cadrul. Doua ture, pana la baie si inapoi ...rezultatul de la tomografie spune ca are metastaze osoase dar organele interne sunt bune. Adica exact cat sa dureze mai mult. E in continuare pe morfina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

karu il las, cum nu? A vrut si el afara la treburi nah! :) 

 

buflea am inteles, nu prea ma tenta nici pe mine alea cu pietre fierbinti. Au si scrub, dar as vrea si masaj. Au niste pachete in care includ mai multe, acolo ar trebui sa mai pun eu niste bani, nu multi. Dureaza 80 de minute dar intra tot, e un tratament spa ce se numeste balancing. Are si masaj la maini si picioare cu creme, apoi scrub/speeling, impachetare si la sfarsit masaj. N-am fost niciodata la absolut nimic din astea, nici macar la un simplu masaj facial nu am fost  [fri] . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai i-am spus sa le impacheteze bine in hartie si bubble wrap si sper sa nu se sparga sa imi ajunga toate cioburi! [:D] Curierul e unul de face curse de la Suceava la Londra si pune pachetul vineri dimineata si sambata seara e ajuns la Londra. Deci nu il manevreaza nimeni prea mult, il pune mama acolo in portbagajul autobuzului si eu ma duc sa astept pachetul aici undeva la Sud de Londra. E prima data cand primesc pachet asa si sper sa fie ok. Pana acum am mai primit cu posta, dar nu borcane sau ceva de mancare, cadouri pentru Sophia cu jucarii sau ce mai comandasem eu medicamente/ceaiuri de prin Ro.

 

Tata e ok, daca pot sa spun asa.. arata bine pe webcam, ne-am vazut si vorbit aseara pe skype dupa ce au plecat musafirii. Nici nu ai zice ca e in stadiul care e, dar stiu cum geme de dureri si stiu care ii e starea... Deaunazi cand am vorbit la telefon cu el imi zicea ca il dor tare oasele si in special coloana, a luat calmante, unul la 8 ore dar le-a oprit... cica ii dau dependenta?! pai la cat mai are de trait sa se chinuie?! i-am spus, dar e incapatanat... el mereu a fost antipastile de orice fel... nici macar un paracetamol de cap nu lua... Desi doctorii in iulie nu i-au dat sanse sa vada Anul nou, parca zic eu ca se tine destul de tare inca... si o sa treaca si Craciunul si Revelionul si el tot cu noi o sa fie... dar acum om trai si om vedea. Mi-e tare tare mila de mama, cred ca stii cum e... dar ce sa fac/facem eu/noi acum?! Asteptam sa treaca timpul.. oricum s-au bucurat tare sa o vada pe Sophia pe webcam si s-au ras si chicotit... eu translator, deh... Le-a spus totusi pe romaneste Buna seara mamaie/tataie si Noapte buna! ...le-a cantat si un cantecel pe romaneste, dar numa` romaneste nu suna, ceva chinezo-japonezo-englezo-romana, dar mama a fost impresionata ca ma intreba de cum canta ea pe romaneste?! Pai eu ii cant/vorbesc pe romaneste si sooner or later o sa inceapa si ea a vorbi ceva romaneste! sper! 

 

Fuga la baitul piscoatei acum!  [incada]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

karu il las, cum nu? A vrut si el afara la treburi nah! :)

 

buflea am inteles, nu prea ma tenta nici pe mine alea cu pietre fierbinti. Au si scrub, dar as vrea si masaj. Au niste pachete in care includ mai multe, acolo ar trebui sa mai pun eu niste bani, nu multi. Dureaza 80 de minute dar intra tot, e un tratament spa ce se numeste balancing. Are si masaj la maini si picioare cu creme, apoi scrub/speeling, impachetare si la sfarsit masaj. N-am fost niciodata la absolut nimic din astea, nici macar la un simplu masaj facial nu am fost [fri] .

Oooooo ...ia-l, neaparat. Ia pachet complet. Daca nu o faci, o sa te simti atat de bine incat o sa-ti para rau ca nu ai luat tot pachetul.

Meriti si tu o data in an asa ceva ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...