Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


Recommended Posts

aschiuta imi place si mie, in poze...ca altfel nu poti sa stai la mal, e mult prea mare vantul si ploaia aia care te izbeste peste tot...spitalul e chiar pe malul marii si coridorul unde il astept pe sot sa vina sa plecam acasa, are geamuri uriase spre mare. Am stat azi vrei 10 minute acolo, in timp ce o invaluiam pe Silvia sa nu bicicleasca, admirand marea involburata si ingrijorandu-ma totodata. Insa nu e deloc placut sa fii pe vapor pe o astfel de vreme...ooo nu, am fost de cateva ori cand mergeam la facultate, horor! 

 

Maine sotul zboara la curs, la Göteborg si nu e zbor direct, merge prin Stockholm, vantul inca va fi, dar nu chiar asa puternic. 

 

buflea gata, m-am hotarat! Ala il iau! thanks.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 810
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

si a mea mama imi trimite maine 6 borcane de zacusca prin curier [:-)))]

 

bine, asta nu trece granitele, da' tot curier ii.

 

ii trimiteam ceva prin curier (na, sa radeti si voi, ca si-asa se distreaza tot biroul de mine cand ma vede, ma intreaba daca iar fac trafic cu tigari: de vreo 2 ani, mama zice ca nu mai gaseste LM gri scurt in amaratu' ala de oras. si nici integrame [:)]  asa ca la cateva saptamani trimit cateva cartuse si-un teanc de integrame prin curier [fri] ). si m-a intrebat "auzi, da' cand vine baiatu' ala cu pachetul, nu poate sa ia si ceva de la mine?" "ce vrei sa-mi trimiti?" "pai, zacusca".

 

intai am zis "nu" din reflex, ca ma distra la maxim ideea de zacusca plimbata prin curier. dar imediat mi-am adus aminte ca-s in plin sezon de zacusca pe ghetar, si ca ma innebuniti cu retete si cu poze, asa ca am zis da. miercuri confirm daca borcanele au ajuns intregi [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfuuu, Mihaela, 25m/s  [fal] . La noi au fost azi 15m/s si am zis ca e uragan...

Pai daca la vantul asta vin doua valuri lip-lip peste insula oii, unu' pe-o parte, altu pe partea ailalta, Atlantida o cheama pe oaia voastra :))

 

Hahaha acum am citit mai atenta, ca vorbeai de insula oii...nah bine, aia sa fie Atlantida, cu pietrele ei cu tot! Noi astia vajnici de pe insula mare suntem luptatori. :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tocmai ce am terminat cele 3 borcane de zacusca, asa ca mai fac o tura saptamana asta, ca a fost prea buna. Ai mei mi-au pus castraveti la murat; tata e expertul. O sa-mi ia si varza, pe care o pun eu aici la murat. Mama a pus si gogosari, cred ca iau si din aia. Plus dulceturi si gemuri. Daca tot sunt cu masina, sa nu vin cu ea goala :-)

 

Azi am facut supa de pasare cu taietei; din carnea fiarta am facut ostropel-am pus mult usturoi, ca mie asa imi place...eu mananc usturoi si ceapa la greu, cred ca de-aia nici nu racesc...

 

Motanul nostru a plecat aseara pe o ploaie, a venit si m-a miorlait la ora 1 noaptea.dupa ce si-a luat portia de mangaiat si papa, a plecat iar...si a revenit inainte de 8 azi..el pleaca pe orice vreme, chiar sunt curioasa unde sta cand ploua..ziua doarme...azi a dormit la noi pat, in pozitii ciudate rau, la un moment dat ii atarnau picioarele din pat...e dragalas rau cand doarme :-)

 

Ma retrag pe dreapta..noapte buna.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumfita, cum adica 3 ani telefonul pe silent? Adica cat a fost fata mica nu ai vb deloc la telefon? Inteleg cand dormea ea, sa-l pui pe silent, dar in rest?!

 

Ma bucur ca v-ati acomodat bine la gradi [flo2]

Sanatate multa [pup]

Ihi...eu ca in bancul ala: Va rog nu sunati, ies eu la poarta din cand in cand! [:D] [:-)))] asa si eu cu telefonul, daca vedeam apel pierdut sunam inapoi. S-a schimbat acum de cand cu gradinita. Oricum, daca era ceva urgent lumea ma poate cauta pe telefonul fix, ca pe asta nu-l pot pune pe silent! Prieteni care sa ma sune din Ro nu am, aici nu...iar familia are nr de fix. Case closed! [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, si cum mergi tu la Job a doua zi dupa ustroi ? Io am mancat odata si apoi care intr- a in birou comenta ... M- am lecuit: vineri si sambata mancam :(

 

Ach silverstar eram in 20 sapt cu R cand l- am probat prima oara acu 10 Ani. Noi am fost de vreo 5 ori acolo . Anu asta doar in tripsdrill

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot sa cred ca exista asemenea texte in abecedarele copiilor. Radem noi ce radem, dar e crunt...

 

Mihaela_s, have fun la spa. Sa ne povestesti cum a fost. Nici eu n-am fost niciodata...poate la pensie, cine stie.

Ce furtuni aveti acolo...brrr...mare agitata, mi-e rau numai cand ma gandesc. Furtunile aici au loc si anume iarna, cu viscol si tot tacamul.

 

Aminna, pofta buna la zacusca.

 

Este crima zacusca asta...eu mananc numai zacusca de 2 zile, din 5 borcane mai am 3.

 

Strumphita, si mie mi se pare comic cum voiajeaza atata mancare pe curier. La vama nu-si baga nimeni nasul? Pe continentul asta e o aventura sa introduci mancare (stiu ca Buflea a reusit, eu nu am riscat decat cand am emigrat....am adus niste sticlute cu miere). E proverbiala intrebarea cu care vamesii din USA ii intampina pe vizitatorii din Ro: any sausages? Cred ca au o lista cu intrebari pt. fiecare natie... Si in Canada e f. strict, te poti alege cu o amenda usturatoare pentru un carnat sau un salam de Sibiu. Si in multe alte tari, dintre care Noua Zeelanda e faimoasa pt. asa ceva, e la fel. E bine totusi ca borcanele circula liber in UE.

Sophia ta mananca totusi bine, stiu si eu ca e frustrant sa nu manance fix ce gatim noi. Am acasa un terorist care a invatat "pas bon" si "iaki", le foloseste cu deliciu si daca insist arunca prin casa cu mancarea (ma rog, e pedepsit pt. asta...)

 

Ref. la curatenie, bucataria mea minuscula e cea mai curata incapere din casa pt. ca nu mancam acolo (2 persoane in picioare se incomodeaza...), e spatiu controlat de mine. In 'salle a manger" insa, e jale...

 

Mickyyy, yummy sandwichurile facute de fetele tale, am notat mental reteta...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...