Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 810
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

rall, bifeaza-ma, am facut programul. dupa sambata si duminica absent astazi sunt la ziua 7.

 

Laura, la multi ani!

 

MihaS. si vecina mea are mirena si se simte bine. ce stress cu pacientul ala...brrr!

 

Ica, tu cum mai esti, cum e bebe doarme, maninca bine? dar taticul cu cirjele, cum sse impaca?

 

Strumphi, ce rau imi pare ca ti-au luat floarea frumoasa. ..si pe aici se mai fura citeodata...dar nu am auzit de flori eventual vreo bicicleta, ceva. pe aici toti au tot felul de ghivece frumoase cu flori prin fatza caseii.

 

Aqai, si unde stau eu, multi fac naveta in San Franciscco zilnic, saptamanal...sunt cite 2.5 -3 ore un drum dus. din punctual meu de vedere e cumplit sa conduci atitea ore, sa fi atata timp departe de familie doar sa ajungi la munca.

musai sa fie fff bine platiti sa merite efortul.

 

Fleur, nu am vazut filmul Haven is for real, dar am citit un pic din carte. Intimplarea e pe caz real si asta o face sa fie interesanta.

 

Buflea,ce gospodina esti [flo2] , faci muraturi, wow, bravo!!!

 

eu nu stiu sa fac muraturi ,zacuscca...sotul stie, dar nu are timp.

 

noi ne uitam de mult timp la Shark tank, cred ca sutn 2 ani. William isi facuse caiet de inventii...dar culmea ca toate erau inventate si cum ii spuneam ca exista...se supara ca "nimmic nu se mai poate inventa pe lumea asta, toate sunt inventate!"

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai am umplut borcanele mai mult de jumatate cu dtruguri albi si negri, si in fiecare borcan adagi 1-2 linguri de zahar, in functie de cat de dulci sunt strugurii si de preferinte.( altii il prefera mai acru iar altii mai dulce). Apoi umpli borcanele cu apa rece iar dupa ce fixezi capacele se pun intr-o oala mare la fiert timp de 30 de minute dupa ce a inceput sa fiarba apa. (in zona noastra se spune ca le dai la duns) 

De 2 ani il fac la fel si imi place mult cum iese. E simplu si usor:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ica, tu cum mai esti, cum e bebe doarme, maninca bine? dar taticul cu cirjele, cum sse impaca?

 

 

eu nu stiu sa fac muraturi ,zacuscca...sotul stie, dar nu are timp.

 

noi ne uitam de mult timp la Shark tank, cred ca sutn 2 ani. William isi facuse caiet de inventii...dar culmea ca toate erau inventate si cum ii spuneam ca exista...se supara ca "nimmic nu se mai poate inventa pe lumea asta, toate sunt luate!"

Mergem spre bine cu toate. Sotul isi revine incet cu incet. Are si o atitudine mai optimista, ma ajuta.. Sper sa trecem oadata si peste incercarea asta. Incerc sa iau fiecare zi asa cum vine ea si sa nu ma gandesc la ziua de maine si sa ma ingrijorez. Sunt recunoscatoare lui Dumnezeu ca nu a fost mai rau sa nu mai fi putut lucra sotul deloc ..

 

Michelle nici eu nu stiam dar de cand m-am maritat m-a luat soacra pe langa ea si vreau nu vreau am invatat de toate. Inca ma ajuta ea dar ma descurc si singura daca trebuie..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

exact asa este in cazul meu. Saul este leit sotul meu. Nu stiu daca are ceva si de la mine... Mai zic asa in gluma ca nu stiu daca mi s-a meritat sa il port 9 luni in burta. Trebuia sa il poarte taticaso:))

si al meu la fel. e leit taica-su, si unghile, degetele...pana si la mers.

 

dar imi spunea sotul intr-o seara cand  stateam toti pe scaune contemplind natura si jucand I spy...ca eu si William avem aceeasi privire... [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani fericiti Laura! O zi frumoasa ca tine! [flo2]

Noua ne-a placut Heaven is for real, Eric 10 ani a fost foarte incantat de film. Dar Eric crede in Dumnezeu si poate de asta a fost incantat sa vada ca Dumnezeu exista.

Mihaela, ce veste buna ca a fost doar o sperietura! Ma bucur mult! [pk]

Michelle si Eric e pasionat de Shark Tank, se uita de mai bine de 1 an. Saptamana asta pun si ceaiul, scuze de intarziere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, da...m-am linistit azi. Nu mai trebuie sa repet analizele. 

 

da, Mirena sterilet, nu stiu in engleza cum e...aici ii spune spirala cu hormoni in traducere libera. Deci e ok, sper sa ma simt bine cu el...am avut de cupru vreo 10 ani, intre cele doua fete...nah nu chiar 10 ci vreo 6 :). A fost ok. Dupa nasterea Silviei am mai pus unul si dupa vreun an am facut o endometrioza parca, nu mai stiu daca asta, dar am sangerat vreo 3 zile de nu ma puteam ridica din pat...mi-au scos atunci steriletul si am trecut pe pastile, luasem pastile inainte sa o am pe Diana...trifazice, m-am simtit bine cu ele. Dar acum am 43 de ani, as vrea sa trec pe ceva fara estrogen. Aveam trei alternative cu progesteron: pastile, implant si Mirena. Am zis sa incerc cu Mirena, poate e ok de data asta. Pastile as fi luat dar au limita de 3 ore (de uitat) si nu mi-e ca uit dar cum calatorim mult, schimbam fusuri orare, nu am chef sa ma trezesc la nu stiu ce ora in noapte sa le iau...cu astea trifazice m-am descurcat, ca au pana la 12 ore limita. 

 

sa ma si laud, tocmai am luat bilete la Sting!!!! Ieri s-au pus in vanzare si nu am apucat sa ma uit...azi deja am gasit numai destul de departe, le-am luat asa. O sa mergem exact in ziua aniversarii noastre, abia astept!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...