Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


Recommended Posts

Sa ai o zi frumoasa, letitia!

 

eu, in autobuz:) cu o marturisire. Poate daca spun mi se duce din minte si scap de obsesie.

 

nu prea imi place honda. M-am dat doua zile cu ea pe autostrada, in oras... E mica. La semafor, daca se aseaza o masina un pic mai mare langa mine, nu mai vad nimic. Tre' sa ies tiptil f departe in fatza daca vreau sa fac dreapta si o masina asteapta la semafor in stanga

 

pe autostrada ma simt ca un purice.

 

mi se agatza tocurile in covoare cand schimb viteza. Fiindca e asa srtorcita si joasa masina, nu prea e lod ce tocuri pe la pedale. Tot din cauza ca e atat de joasa, imi sta pe cap. Nu am avut niciodata o masina atat de joasa. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 810
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sa ai o zi frumoasa, letitia!

 

eu, in autobuz:) cu o marturisire. Poate daca spun mi se duce din minte si scap de obsesie.

 

nu prea imi place honda. M-am dat doua zile cu ea pe autostrada, in oras... E mica. La semafor, daca se aseaza o masina un pic mai mare langa mine, nu mai vad nimic. Tre' sa ies tiptil f departe in fatza daca vreau sa fac dreapta si o masina asteapta la semafor in stanga

 

pe autostrada ma simt ca un purice.

 

mi se agatza tocurile in covoare cand schimb viteza. Fiindca e asa srtorcita si joasa masina, nu prea e lod ce tocuri pe la pedale. Tot din cauza ca e atat de joasa, imi sta pe cap. Nu am avut niciodata o masina atat de joasa. 

O zi frumoasa si tie draga mea! [flo2]

 

Si eu urasc masinile joase. Masina lui barbata-meu e joasa, cica e sportiva, de aia.

La noi din fericire nu sint multe masini mari (4X4) prin oras, cum sint in state sau Canada, deci nu ma simt prea mica in puricul meu [:)] (Aygo).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, leti! Hug

 

Ma bucur ca nu sunt singura cu aversiunea fata de masini joase! Aygo looks cute:)

 

ha ha, professional talk. In canada existau 3 corpuri profesionale pt contabili: CA, CGA, CMA

 

spun existau, caci suntem in plin proces de unificare. Ca cu cma deja s-au transfromat in cpa- chartered public accountatnts, ceilalti are joining soon.

 

Unii contabili cu un c in fatza sunt ingrijorati caci nu le e clar cum sa functioneze sub acelasi designation, caci sunt totusi atat de specifici? M-am gandit la acca:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Catrinel! Ani frumosi, plini de voiosie!

 

Si mie mi se pare Honda Civic joasa, are si linia aia plonjanta in fatza.

Dar e o masina buna, fiabila, sigura, te vei obisnui cu ea a la longue.

 

Cata bataie de cap cu mancarea la scoala! Mai am vreo 2 ani si ceva si incep si eu. Ma uit la elevii mei in clase, in special astia mici, isi inspecteaza reciproc ce au in lunchbox, comenteaza...

Cred ca ii voi face abonament la mancare calda de la scoala, catering sau cantina ce-o fi, sa raman doar cu cele doua gustari de facut. Eh, mai e pan-atunci.

Deja ma gandesc sa-i iau mic dejun la gradinita, ca se intinde interminabil acasa pana termina de mancat. Eu deocamdata lucrez cam o zi da una nu, dar cand voi avea program full nu-i prea vesel sa trag de copil sa manance la 6 30 dimineata.

 

Laura, drag mi-a fost sa-ti citesc mesajul despre parinti si bunatatile lor. Si nu-i vorba doar de mancare, ca aia o pregatim si singuri la o adica, dar e gustul si senzatia aia de "acasa", unice si inconfundabile. Sa-ti traiasca ani multi, si buni si sa te apuci de zacusti si alte alea cat mai tarziu, tot de drag ca fac ei!

 

AIci e "ceatza groasa, nu mai cunoastem drumul catre casa". Astept sa se ridice sa ies prin targ dupa treburi.

 

Spor la toate sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de la dimineata mea,

 

O iau de-a 'ndoaselea ...

 

Aqai, ce Honda ai mama ? Tu stii ca eu sunt fan Honda si conduc si un van cu acelasi nume ...tare imi mai place. E sus, e mare, faci ture prin ea, si are un portbagajjjj ...eu nu stiu nici acum cum se duce lumea cu masini normale la Costco, sau cei cu doi copii cum pleaca in concediu ...

 

Simonna, ce bine arata Radu ...o fi el slab dar nu e slabanog ...adica are muschi sau carne tare pe oasele alea ...nu stiu daca e de la gene sau de la sport, dar arata bine. Asa e si Alex, l-am vazut la plaja langa alti copii slabi ...cu mandrie spun ca al meu are muschi frate ...sunt unii, sa ma scuze mamele lor daca ma citesc, sunt asa piele si os, oasele lungi si carne / muschi deloc, pielea alba ...iti vine sa ii imbraci la loc. Dar si imbracati ...sa vedeti ce pulpe si ce kur are fiu-meu, de la patinaj probabil ...ca sa termin cu laudele, ma intorc la Simonna ...soro, Radu arata bine ...cu tot zaharul ala pe care il mananca, probabil ca il arde repede si ii si trebuie. Eu imi zic ca atata timp cat face sport si mananca si legume si fructe pe langa zaharul ala, o sa fie ok.

 

Si eu am problema lunch box-ului, dar eu le pun amandorura la fel. Ai mei stau la scoala de la 8:30 la 18:30 asa ca trebuie sa aibe mancare cu ei.

Le pun asa:

- un sandwich (cu sunca, cascaval si felii de castraveti cruzi, sau cu salam de Sibiu, sau cu hummus, sau cu mozzarella si rosii, sau cu peanut butter and jelly - asta numai lui Alex)

- oats&chocolate bar de la Fiber One

- un compot mic cu fructe

- o piersica sau un mar taiat

- un iaurt cu fructe

- o cutiuta cu baby carrots sau castraveti verzi taiati

- un chocolate fudge brownie tot de la Fiber One

 

Cam asta le pun in fiecare zi ...ma uit, o gramada de zahar in toate. Eh, asta este ...

 

Ah, si am incercat sa fac si eu acasa muffins sarate cu diverse si dulci si nu le-au placut.

 

Ah, cateodata in loc de sandwich fac placinta din aia cu branza sarata in foietaj si le pun ...le place mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani fericiti ,Laura!!! [flo2]  [flo]  [floare3]  [s]

 

Mihaela_s eu am Mirena,al doilea deja la mine,l-am pus pe primul imediat dupa ce l-am nascut pe Edy si am scapat si de stres si de durerile menstruale si de (Rufus du-te si fumeaza) sangerarile abundente.

L-am scos dupa 5 ani si mi-a facut medicul toate analizele posibile,totul perfect ,la 6 luni fac Papa Nicolaul si o eco transvaginala,asa pt orice eventualitate.

 

 

La multi ani Catrinel!!!Sa fii sanatoasa si voioasa!!! [deziuata] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andraaa ...stai asa si nu pleca :

 

1. Ce e cu Kari ? Tu vorbeai cu ea in particular ...spune-i ca are absente prelungite

 

2. Ce mai e pe lista ta de gatit saptamanal ? ...si cum reusesti sa convingi 4 guri sa manance aceeasi mancare

 

3. Bratara Mariei, cea pe care i-a dat-o Flaviei ...este la loc de cinste, o poarta pe glezna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...