Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


Recommended Posts

Am înțeles, multumesc mult. Deci nicio șansa sa ma răzgândesc cu mirena :). La noi nu se fac analize așa des, ne cheama la papanicolau la 3 ani si in rest nu stiu, nu cred ca se fac analize. Spui tu daca ai probleme si atunci te trimit. Oricum eu dupa 10 ani de anticonceptionale combinate nu am probleme. La mine singurul "pas" e ca am avut probleme cu steriletul de cupru. Dar o sa il pun si pe asta, sa vedem. Sper sa meargă.

 

Cand va citesc pe voi imi dau seama ce ușurare poate fi prânzul gratuit si obligatoriu aici. Fara dureri de cap...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 810
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai vreau sa o aud pe fata cu buzele ca mura ...unde e, ce face, a ajuns cu bine Londonezul, ce face prietena careia i-ai trimis poza ta, ce face Trubadurul.

 

Si Viv ...am inceput sa citesc "Ma sinucid altadata" ...imi place de mor. Mianna multumesc iar pt carte ...imi place tonul cartzii, jocurile de cuvinte ...e o carte perfect de simpla, usoara si amuzanta pentru seara

 

Katy, wherever you are, la recomandarea ta cred, am luat de la bibliiteca House of Hades pt Alex ...soro, am facut febra musculara carand caramida aia pana la mashina ...are you kidding me ??? Cred ca are 1000 de pagini. I-am aratat-o lui Alex care s-a dat doi pasi inapoi, zici ca-l musca ...apoi a luat-o, a cantarit-o, s-a uitat daca are poze, mi-a aratat cat de mic e scrisa si a zis ca nu crede ca e o carte pt copii ...hahaha, de ce puiule ? ...ca e prea groasa, copiii nu citesc carti atat de groase.

L-am mituit ...am zis ca daca o citeste, ii cumpar ultimul game cu Pokemon care iese in Dec. I-au sclipit ochii dar a zis ca nu crede ca o poate citi. Nici eu nu cred ....

In schimb citeste zilnic, seara, The lawyer kid si zice ca ii place ...bine, citeste cu fortza, cu pistolul meu la tampla lui ...doar nu credeati ca ii place asa de mult.

In fiecare seara, dupa ce termina, ii spun dulce "ok, bravo, te sinucid alta data"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Katy, wherever you are, la recomandarea ta cred, am luat de la bibliiteca House of Hades pt Alex ...soro, am facut febra musculara carand caramida aia pana la mashina ...are you kidding me ??? Cred ca are 1000 de pagini. I-am aratat-o lui Alex care s-a dat doi pasi inapoi, zici ca-l musca ...apoi a luat-o, a cantarit-o, s-a uitat daca are poze, mi-a aratat cat de mic e scrisa si a zis ca nu crede ca e o carte pt copii ...hahaha, de ce puiule ? ...ca e prea groasa, copiii nu citesc carti atat de groase.

L-am mituit ...am zis ca daca o citeste, ii cumpar ultimul game cu Pokemon care iese in Dec. I-au

   Bai io am zis Rick Riordan si "pe vremea mea" :) se citea The Lost Hero , io cu aia ziceam sa incepi e mai de incalzire asa...Sau si mai bine cu seria in care tot Riordan asta repovesteste Legentele Olimpului, The lightning Thief si ce urmeaza....dar Aqai ziceai ca ai nu au gustat stilul. deci nu stiu ce sa zic...The House of Hades vad ca e intr-o alta serie ( multe mai scoate si asta...) nu mai sunt in actualitate cu ce mai scrie acum sa iti spun ce si cum e cartea...Dar nu il mitui pe Alex da-i sa citeasca ce ii place, nu  concura acu' cu Michelle pe Twain:). Uite mai incerc o data: Lloyd Alexander,  The Book of Three e iarasi  prima carte dintr-o serie (The Cronicles of Prydain ) , are legatura cu miturile Welsh de pe la ziki de pe acolo:). Ma rog mai la sud dar tot prin zona:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La clasele mici nu avem optiune cu mancare de la scoala, decat comanda la contractori. Anul trecut am avut wraps and pizza, anul asta au scos wraps si au adus swis chalet si subway which sucks. E o mancare teribil de proasta, asa imcat ramanem doar o zi cu pizza.

 

buflea, e o honda civic. Adicatelea mica, tu ai odisee, din cate tin eu minte din alte discutii? Noi avem outbackul pt masina mare

 

si eu ma mandresc cu cum arata baietii mei acum. Sunt echilibrati fizic, nu-s slabanogi, nu-s rotofei, sunt puternici, sportivi... Ce mai. Om vedea cum evolueaza cand mai cresc

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rick Riordan asta este un fel de Danielle Steel sa Nicholas Spark al adolescentilor secolului 21.

Am intrat pe site-ul lui Barns & Nobles, este pe primul loc cu 5-6 volume, House of Hades included ...cred ca scrie un roman la doua zile si aparent, asa este si citit ...bine, de chinezi probabil si poate de Will ...ca fiu-meu a fost overwhelmed de grosimea cartii. Fiu-meu are un chinez in clasa care deja a citit-o si a mai luat si 100% la AR quiz ...l-am intrebat cat i-a luat sa o citeasca. Cica toata vara ...

 

Eheee, am trecut de perioada in care mai speram sa gasesc ceva sa ii placa sa citeasca. Lui cica ii place tot ce citeste, dar nu citeste decat sub amenintare. Poate ii plac amenintarile de fapt and I'm missing the point ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  Despre muraturi si zacusca la mine in casa sunt subiecte tabu, adica exista castraveti la magazin , murati din diverse zone ale lumii inclusiv de la sud de Dunare:), mici si mari, pe diverse gusturi si pentru o salata de buf ( nu e tiparit gresit:) sau langa o friptura noua ne ajung. Consider prea mare zbuciumul si consumul nervos, plus timp ca sa pun io muraturi. Zacusca am facut de cateva ori, dar io nu o consider conserva am fiert-o cat sa se amestece gusturile vreo 45 min , si dupa  ce ai mei au degustat-o am pus ce a ramas in frigider in 3 borcane care s-au mancat in tot atatea zile:)). Eu am ramas cu mari sechele in urma muncii la bucatarie de pe vremuri   si incerc sa imi ajustez gusturile in ziua de azi dupa mancatul  legumelor cat mai aproape de forma lor naturala...Nu concep 4-5 ore numai sa fierb zacusca, si cand stiu ce efort sa o faci recunosc smerit ca mie personal  imi cam sta si in gat:) nici macar nu imi satisfac papilele gustative.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rick Riordan asta este un fel de Danielle Steel sa Nicholas Spark al adolescentilor secolului 21.

Am intrat pe site-ul lui Barns & Nobles, este pe primul loc cu 5-6 volume, House of Hades included ...cred ca scrie un roman la doua zile si aparent, asa este si citit ...bine, de chinezi probabil si poate de Will ...ca fiu-meu a fost overwhelmed de grosimea cartii. Fiu-meu are un chinez in clasa care deja a citit-o si a mai luat si 100% la AR quiz ...l-am intrebat cat i-a luat sa o citeasca. Cica toata vara ...

 

Ei cam asa ceva:) dar nu al adolescentului ci al preadolescentului:)) ca la 15-16 ani citesc sigur altceva, nu Riordan. Ailalta cu legendele Welsh e mai mititica asa, are cred vreo 100-200 de pagini , oricum incurajatoare marimea la prima vedere :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sclipitori, Catrinel mititel! [il] Frumos Atomix ai construit, Simona!

 

Eu azi vorbesc putin si in soapta. Gatul. Gatul de intoarce II.

Karulino, surori mai suntem soro ...dupa ce ne-am insangerat amandoua ieri, si eu cu gatul am ceva probleme azi. Eu pe interior ...o fi alergie ? Ma ustura si ma mananca ...

Iar copilul Alex s-a trezit dimineata cu croup ...adica tusea aia magareasca de zici ca latra. Si pe el il durea gatul, dar nu avea febra ...sper sa nu fie strep.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...