Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


Recommended Posts

  Karula numai 2 sticle ai? Ma gandeam ca la voi siropul de brad e ca ala de artar in Canada si usa adica pe toate drumurile...Scump dar din belsug :)Sau tu vorbesti de ala facut manual cap coada, adica ai cules mugurii cu  manutzele tale, si tot cu manutlele tale ai mestecat pe foc :) ca atunci inteleg de ce il iei cu linguritza:))

 

Ei, aici ma fac sora cu Laura :))) E facut de mama. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 810
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sa ai o zi frumoasa, letitia!

 

eu, in autobuz:) cu o marturisire. Poate daca spun mi se duce din minte si scap de obsesie.

 

nu prea imi place honda. M-am dat doua zile cu ea pe autostrada, in oras... E mica. La semafor, daca se aseaza o masina un pic mai mare langa mine, nu mai vad nimic. Tre' sa ies tiptil f departe in fatza daca vreau sa fac dreapta si o masina asteapta la semafor in stanga

 

pe autostrada ma simt ca un purice.

 

mi se agatza tocurile in covoare cand schimb viteza. Fiindca e asa srtorcita si joasa masina, nu prea e lod ce tocuri pe la pedale. Tot din cauza ca e atat de joasa, imi sta pe cap. Nu am avut niciodata o masina atat de joasa. 

Hm, mai da-ti un pic de timp sa te acomedezi, eu stiu lume tare multumita de Honda Civic. Mie nu mi-a placut, bordul ala care aluneca spre capota ma facea cu capul, parca nu intelegeam unde mi se termina masina! Inteleg ca la modelele noi l-au mai scurtat, am fost intr-o honda nu de mult pe locul din fata, e ceva mai bine dar nu grozav, desigur, din punctul meu de vedere. In rest... schiba covoarele sau schimba masina :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Buflea tot pentru tine, pentru Flavia de fapt iti recomand Love, Ruby Lavender , asta:

 

http://www.barnesandnoble.com/w/love-ruby-lavender-deborah-wiles/1100302060?ean=9780152054786

 

Sper sa fie ready sa o citeasca!

 

Aqai cred ca tu  te-ai simti confortabil intr-un Hummer , i ai cuprinde cu privirea  de deasupra pe toti:) Acum serios Civic e mai mica, joasa ce-i drept dar in comparatie cu toyota camry care e cat o barca mi se pare mai zvacneata o honda civic, nu e ca masinile nemtesti de bagacioasa dar pentru oras merge. Stii ca io ti-am zis cand ai luat-o sa va plictisiti voi de ea inainte sa se plictiseasca ea de drum, nu ma dezamagi asa repede:D

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deja ma gandesc sa-i iau mic dejun la gradinita, ca se intinde interminabil acasa pana termina de mancat. Eu deocamdata lucrez cam o zi da una nu, dar cand voi avea program full nu-i prea vesel sa trag de copil sa manance la 6 30 dimineata.

 

Neortodox, dar ai mei au mincat la televizor intotdeauna la ore de-astea. Noi doar amintim sa bage in gura, dar de regula sint pe pilot automat si asa putem si noi sa ne facem treburile.

 

Mihaela-s, am uitat, Mirena e super cool. Acum tre sa-l schimb si eu, in octombrie, 5 ani m-a tinut si am dus-o ca-n sinul lui Avram, a sa nu mai zic ce de bani am salvat pe tot necesarul de luna de luna. Sper sa nu-mi zica nenea docturul ca u-mi mai pune altul ca-s prea baba si in plus fumez... Sper.

 

Laura, si mie mi-a placut teribil mesajul cu muraturile alor tai, de fapt mi-a placut tonul si cita iubire razbatea din mesaj :)

 

Ziki, tu ai fost cu pantofii de nunta, asa'-i?

Uite-aici, sa nu te simti singura: cind am plecat spre Ca am facut un pachet mare cu rochia mea de la banchet pe care-am folosit-o si la cununie si pe care-as purta-o si acum oricind, am iubit-o!, si cu costumul lui Colegu'. Am scris pe pachet: Nu atinge! (sau asa ceva). Ha! M-am intors in tara dupa 3 luni si puf!, disparut, nici macar n-a vrut sa-mi spuna cui le-a dat, ca poate mai puteam sa le recuperez. Mi-a zis acum, dupa 12 ani... Evident ca amica mea nu le mai are, oricum nu erau stilul ei si probabil le-a pus la guni de cum i le-a dat mama. Am plins.

S.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa ...acum ma intorc la urari ...la Balanta Catrinel ...draga de ea.

 

Eu ii doresc sa creasca mare, sa-si bucure parintzii si sa-si gaseasca usor drumul in viatza.

Sarumina. Esti sigura ca e balanta?

Cine stie cu zodiacele?

De fapt e enervant, ea e nascuta la 1 dimineata, deci daca facea cucu o ora mai devreme era nascuta pe 21. Si am gasit zodiace unde 22 e ultima zi din Fecioara. Oricum, nu sint eu mare fan zodiace, mama si eu sintem nascute in mijloc de aceeasi zodie, la 5 zile distanta si sa mor daca avem ceva in comun, in afara de pesimismul ingrozitor (cu care ea nu lupta dar pe care eu incerc din rasputeri sa-l anihilez, mor de draci, orice pahar e jumatate gol, orice chestie NU poate fi facuta, orice avion o sa plece fara mine... si am nevoie de foarte mult self-control ca sa vad paharul ala plin) dar e dragut sa citesti si sa vezi ce ti se potriveste.

 

Well, exact, cit zahar atit zahar, eu mincam macar un ou cu zahar pe zi, 5-6 lingurite de zahar la un galbenus, cel putin... I-am facut o data lui Radu si se roaga de noi sa ii mai facem si il tot refuzam, saracul! LOL Dar la noi e genetic, avem noroc cu carul. Intr-un fel e rau, pentru ca mai nimic nu ma motiveaza sa fac mai multa miscare decit inotul meu de vara si zau ca nu mi-ar strica.

S.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Letitia multumesc pentru lamurire am notat:) .stiu exact unde este Wales ,     Am precizat mai  la sud (de Ziki - imi cer scuze daca sughite ca am pomenit-o), iar actiunea in cartea aia se desfasoara undeva pe la inceputurile lumii cand  nu existau chiar asa granitze trasate la milimetru. E vorba de niste legende...din toata zona aia.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna pinguini

 

Am dat drumul la TV pe programul elvetian si pe cine vad : pe soacra-mea...sunt stiri acum, Elvetia actuala se cheama...si vorbeau de un al doilea tunel intre Elvetia si Italia...si ea e impotriva  [:)] al meu inca nu a venit de la munca, noroc ca vedem reluarea mai tarziu...

 

Azi am calcat, facut clatite si snitel...plus am mai aranjat lucrurile la boxa si iar am cativa saci de aruncat...al meu o sa se bucure tare  [batcap] dar incet, incet, boxa mea arata super..

 

numai bine...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mooooamm, io as fi imortalizat momentul cu soacra, ca sa am dovada, cred ca te punea la panoul de nora favorita pentru inttuitia de a deschide televizorul exact cand vorbea ea . Glumesc Ella probabil ca soacra ta e exceptia (re)numelui de "soacra" , nu cred ca te-ai plans prea des de ea:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...