Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 810
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Katy, ce m-ai facut sa rad  [:)]  i-am trimis un mesaj pe whatsapp, cum ca am vazut-o...si ca ii trimit nuci, cand merge al meu sa o viziteze...

pur si simplu coincidenta, tocmai ce dadusem drumul la TV si ma uitam la nemti...cum se terminasera stirile la ei, am zis sa dau la elvetieni, ca tocmai incepusera stirile...si tocmai atunci sa o vad pe soacra-mea  [:D] pe post de vedeta, ca a vorbit de cateva ori....a venit si al meu, i-am povestit...asa ca vom vedea reluarea impreuna...el a spus : ce papucii mei facea mama la TV ? asta ii lipsea acum...ei au simpatii politice cu totul diferite...nu prea discuta pe tema asta, pt ca mai mereu se cearta  [:)]

sincer acum, soacra-mea e super de treaba...ne vedem rar, pt ca sta departe....ne ajuta cand avem nevoie de ea...nu comenteaza, nu ne da sfaturi....pt mine e soacra perfecta  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca ti s-au potolit castravetii din agitatie? sau inca mai fierb:)

Ah, castravetzii mei ? I-am potolit aseara dupa ce le-am fiert iar zeama. E o zeama murdara si murdar mirositoare ca ma intreb cine o sa manance muraturile alea.

Uite asa o invidiez pe Laura cu muraturile ei ...fata asta e prea perfecta, pana si muraturile ii sunt asa ...eu tot sper sa vorbeasca din auzite, chiar asa de simplu e la unii ?

 

Ca ai adus vorba, MihaS, doctoritza castravetzilor nostri ...soro, dupa ce fierb apa aia de balta si o torn la loc in borcan, pun capacul, sau astept cateva zile pana vad ca nu se mai agita si apoi pun capacul ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sincer acum, soacra-mea e super de treaba...ne vedem rar, pt ca sta departe....ne ajuta cand avem nevoie de ea...nu comenteaza, nu ne da sfaturi....pt mine e soacra perfecta  [pk]

da, da am dedus io ca nu va "incomodeaza" mai deloc dupa ce ai zis ca ii trimiti nuci:) daca mai sunt si verzi deja ma fac si verde de invidie:) .

Observ ca incet , incet ne transformam in plante, Buflea verde si frageda, io verde  mai fleoshc, dar inca raspund la stimuli externi:) , Karula cu mugurii ei verzi de brad procurati via babacii:), ca si Ziki e verde se subintelege deja dupa adresa :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, castravetzii mei ? I-am potolit aseara dupa ce le-am fiert iar zeama. E o zeama murdara si murdar mirositoare ca ma intreb cine o sa manance muraturile alea.

Uite asa o invidiez pe Laura cu muraturile ei ...fata asta e prea perfecta, pana si muraturile ii sunt asa ...eu tot sper sa vorbeasca din auzite, chiar asa de simplu e la unii ?

 

Ca ai adus vorba, MihaS, doctoritza castravetzilor nostri ...soro, dupa ce fierb apa aia de balta si o torn la loc in borcan, pun capacul, sau astept cateva zile pana vad ca nu se mai agita si apoi pun capacul ?

Nu am doctorat  in muraturi dar dupa mintea mea vidul ajuta la conservarea verziturilor, nu vad cum aerul din mediul inconjurator  sa le mentina...sau se folosesc substante impotriva perisabilitatii gen sare, sau /si aspirine cred ca deja ultimele(pastilele) nu se mai conserva de mult...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele din America, Canada: la voi nu se seveste lunch la scoala? Al meu numai la scoala maninca de 10 ani. Puteam sa opetez pt luch box, dar nu am vrut, tocmai ca sa nu imi sar din minti. E cumplit de greu sa te gindesti zilnic ce sa-i pui, no way!

Ba da, exista. La mine costa $12 de copil pe saptamana.

Dar cica sa ii pun eu, cu mana mea, mancarea "sanatoasa" ...pai zaharul de la Fiber One cica e mai "pieptanat" decat ala de la scoala ...aiurea, astept sa se sature de "crap-ul" meu ca sa treaca pe cel de la cantina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am doctorat in muraturi dar dupa mintea mea vidul ajuta la conservarea verziturilor, nu vad cum aerul din mediul inconjurator sa le mentina...sau se folosesc substante impotriva perisabilitatii gen sare, sau /si aspirine cred ca deja ultimele(pastilele) nu se mai conserva de mult...

Katy, tu stai jos si mai invatza ...eu trebuie sa scap de gazele din borcan ...ia pune-ti tu "capac" cand iti bolboroseste matzul si ia si o aspirina cu o linguritza de sare, vezi, iti trece ??? - ranjet sadic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu zacusca inteleg. E mai greu ca-i mult de munca.

 

Dar cu muraturile? Cu castravetii?

Le trantesti in borcan, mai pui un hrean sa nu se inmoaie, nistre frunze de visin, marar uscat daca vrei, niscaiva usturoi, faci colosa o saramura cu diverse spiceuri dupa gust, o fierbi, o torni peste, pui capacul, lasi borcanul sa se raceasca la temperaura camerei, il depozitezi si uiti de ei vreo  5-6 saptamani cand constati ca-s gata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...