Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 810
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mi-am facut un ceai de cimbrisor de munte (Schneeberg  [clo] ). Ce aroma, ce savoare, ce limpezime, ce stralucire  [:-)))] . Stiti vorba aia "pana si iarba lor e mai verde decat iarba noastra". Sau am mai discutat odata despre iarba de "aici" si iarba de "acolo"? Mi-a palit verdeata si mie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu dragutza ...facem ca la carte. Fierbem in suc propriu, bolborosim de placere si ne acrim pe an ce trece. Ne mai miram ca ajungem spre finalul vietii niste muraturi, zau asa ...

ce bine tragi la tinta:)

Buflea se vede ca te-au pus pe ganduri (daca nu erai deja) niste castraveciori :) devenitzi intre timp inamicul public nr 1. Fii atenta cum o rezolvi: exista la Tr. joe's niste castravetzi mici cei drept dar super tari, si ieftini, merita benzina pe cuvant:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soro, eu nu am gasit castravete care sa imi placa in tara asta ...e drept ca cel a lui Tr. J nu l-am incercat - ranjet.

Dar in rest, toti sunt ba prea mici (ranjet), ba prea dulci (ranjet), ba prea acrii (ranjet), ba prea batrani (adica ci semintze tari - ranjet).

 

De fapt stiu ce nu imi place ...toti sunt murati intr-o amestecatura de saramura cu otzet si zahar.

 

Castravetele romanesc, daca reuseste sa supravietuiasca timpului si sa ramana tare, este divin. Apa si sare, aroma ametzitoare, tanar, fara semintze, fara zahar, usturoi, marar ...un deliciu...totul e sa nu-si piarda vigoarea, cu asta ma lupt ....sa-l tzin tare ...il mangai, il aromez, il fierb in sucul propriu ...Viv zice sa ma si rog....dau ochii peste cap ...Sper sa reusesc ...ranjet. Si daca nu reusesc, sa vezi ce mushc din astia americani ...cu ura !!!

 

PS ...ma intreb ce-or fi inteles copiii astia, ziki, ica ...poate sunt la joaca si ca si fiu-meu, citesc pe sarite ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea.. am fost sa ma relaxez putin si eu azi:)) poti spune si la joaca. I-am zis sotului ca vrea nu vrea astazi face cum stie si se ocupa de saul si ce crezi ca am facut eu?? am mers sa o vizitez pe andra (moderator DC) care a nascut o minune de baietel pe nume Sebastian. M-am relaxat bine de tot si am venit acasa cu forte proaspete.

 

Mi-a prins atat de bine aceasta plimbare lunga chiar daca mi-a fost mereu gandul acasa la Saul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfuiii ...bravo, bine ai revenit printre acriturile astea.

 

Te inteleg ...si eu ma relaxez cand vad copiii altora. Daca mai fac si toate prostiile pe care le fac ai mei, devin de-a dreptul zen.

 

Nu stiu cine e Andra, dar sa-i fie de bine ...trebuie sa fie cineva prin nordul tzarii, nu poate fi Andra noastra, ca tocmai dadea lectii de sterilet.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...