Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 810
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aoleu, Rufus, ce ma fac? Pe 23 noiembrie vine si Peter Gabriel la Graz (ca la Viena l-am ratat, dar Graz e aproape si mai e si foarte frumos). Vaaai, Katy, ce ma incurca madame Poppins aia  [:-)))]

Pai mai Karula da-i un sut si da-o la o parte daca te tot impiedici de ea:DD

Apropo ca vad ca esti in sarbatori, sa iti traiasca fetele, ca nu mai retin care e impricinata cu favorurile si ciocolata..

 Felicitari si celorlalti sarbatoriti .

 

  Aqai nu ne invidiati cu Netflixul ca eu l-am taiat,  , ne lua prea mult timp sa gasim ceva sa ne placa sau sa nu il fi vazut, epuizasem cred toata libraria decenta din ce ofereau...si filmele mai noi nu le gasesti in oferta online. Incercam sa inlocuim cu itunes desi filmele sunt cam piperate la ei. Noi mai avem on demand prin cablu si putem gasi si filme gratis, sau cumparam in caz ca  nu dormim noaptea de grija vreunuia:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, ce ma desumflati cu Netflixul asta! E clar, nu-mi mai ramane decat sa merg la concerte :D

Nu te dezumfla:) ca pentru inceput pana epuizezi noutatile ( daca nu le-ai vazut deja) e bunicel. Noi l-am avut din tinerete:), normal ca ne-am plisctisit si nu ne mai convenea nimic la el. Plus ca erau cam porcusori pentru ca doar oferta online e mai slabutza decat cea online+DVD prin posta si cum DVD urile prin posta stateau nevazute din lipsa de timp cu saptamanile la mine acasa am zis gata il tai. Prin posta aveau oferta cu filme mai noi sau mai bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela-s, am citit cu atentie, de aia am intrebat din ce traiesc ei, adica toata familia, nu numai fata. Daca au afacere, se explica. Bravo lor.

 

Buflea, noi inchidem luna cam in 10-12 zile. Dureaza mai mult ca noi vindem servicii si dureaza o vesnicie pina departamentul de facturari produce facturile de vizare. 

 

Rall si Ralu, m-am gindit si eu la smulgere dar cred ca e dureros tare, firele lui par sint mai groase ca ale mele! Ma bucur ca nu m-ati considerat deplasata ca ma deranjeaza (si il deranjeaza) firele dintre ochii lui fio-meu!

 

Si noi mincam ardei iute, mai ales barbata-meu. Sint aici de toate neamurile si toate culorile. Rufus, da-mi adresa si-ti trimit eu o selectie. 

Ceea ce face Rufus e chilli sauce si se pune la diferite mincaruri chinezesti, dar cel mai bun e cu prawn crackers - ( creveti -pun miine poze).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aham ...deci sa ma lamuresc. Dulceata asta de ardei iute este de fapt un sos dulce-iute care se pune la friptura ? Daca DA, prefer sa vad cum gusta mai intai, ca eu cu dulciurile pe carne nu prea ma impac.

 

Noi nu avem Netflix si nici nu ii duc lipsa ...cred ca e bun pentru cei fara TV deloc, ca este mai mult decat nimic. In rest, tot ce apare pe DVD, apare si la Red Box in acelasi timp si putin mai tarziu pe On Demand. Pentru mine este un mister cum puteti sta fara cablu, fara stiri, fara vreme, fara o vorba ...stiu ca toate astea se gasesc pe net, dar mi se pare ca pentru net trebuie sa te dedici exclusiv. Te opresti din tot ce faci si te asezi sa vezi un documentar sau un film prost ...ori eu fac asta in timp ce gatesc, impatur haine, strang prin casa ...nu stiu, la mine merge TV-ul non-stop, ca un radio ...

Si copiii se uita la TV, probabil ca este singurul "abuz" pe care il practica deocamdata , ca jocuri video nu prea joaca ...oricum in timpul saptamanii venim acasa la 18:30 si pana mancam, lectii se face 20:00 ...O ora pe zi mi se pare rezonabil sa se uite la TV la ce vor ei. Acum de la 20:30 vreau sa ii oblig sa citeasca, deci le-am mai taiat o jumatate de ora de TV ...

In weekend se uita mai mult, printre hockey, gimnastica, soccer, tenis.

Oricum mie mi se pare ca e ok sa stie ce e la TV, sa poata vorbi la scoala de seriile astea, sa stie ce canale de copiii sunt ...plus ca la TV sunt filme de care eu nu am auzit, filme pentru copii ...de ex seria Spy Kids de care eu habar nu aveam si pe care ai mei au devorat-o efectiv.

 

Nu fac absolut nici o aluzie, doar spun ca prietena cea mai buna a Flaviei, fata irlandezilor, are acasa doar Netflix controlat si cand a venit o data la noi, nu am putut sa o dezlipesc de TV ...mi s-a facut asa o mila de ea, ca nu o chemasem acolo sa se uite la TV si atat ma ruga sa o las pe Disney Channel ...si mie imi era teama ca sar peste regulile mamei ei.

Inca o data, daca ai vostri (karulina si aqai) nu dau semne ca le lipseste cablul, atunci e ok, poate chiar nu ii intereseaza ...dar fetitza asta era absolut disperata.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tin minte ca ai mai povestit de fetita asta. dar sa stii ca asa sunt copiii, la altcineva totul e mai bun. noi avem copii fara nici o restrictie la tv sau consola acasa, dar daca ai mei se uita la ceva cand vin sau se joaca pe ipad, se lipesc si copiii musafiri de ecran fara probleme.

 

au ai mei niste prieteni care au lego hero de care ei nu au (vorba vine, ca piesele is la fel o apa si un pamant) crezi ca numai la lego hero ala stau cand merg acolo?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...