Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


Recommended Posts

Nici vorba de acrituri.. aici acrituri sunt doar muraturile de care vorbiti d atata timp. In rest, toate niste dulcinele [flo2] Dar totusi, mai tine mult sezonul muraturilor pe ghetar?? [:-)))]

 

Andra este din zona Sucevei si este moderator pe forum. O simpatica si jumatate si ma bucur mult ca am avut ocazia sa o cunosc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 810
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Soro, eu nu am gasit castravete care sa imi placa in tara asta ...e drept ca cel a lui Tr. J nu l-am incercat - ranjet.

Dar in rest, toti sunt ba prea mici (ranjet), ba prea dulci (ranjet), ba prea acrii (ranjet), ba prea batrani (adica ci semintze tari - ranjet).

 

De fapt stiu ce nu imi place ...toti sunt murati intr-o amestecatura de saramura cu otzet si zahar.

 

Castravetele romanesc, daca reuseste sa supravietuiasca timpului si sa ramana tare, este divin. Apa si sare, aroma ametzitoare, tanar, fara semintze, fara zahar, usturoi, marar ...un deliciu...totul e sa nu-si piarda vigoarea, cu asta ma lupt ....sa-l tzin tare ...il mangai, il aromez, il fierb in sucul propriu ...Viv zice sa ma si rog....dau ochii peste cap ...Sper sa reusesc ...ranjet. Si daca nu reusesc, sa vezi ce mushc din astia americani ...cu ura !!!

 

PS ...ma intreb ce-or fi inteles copiii astia, ziki, ica ...poate sunt la joaca si ca si fiu-meu, citesc pe sarite ...

Io iti doresc sa reusesti sa ii mentii in forma pe domnii astia:) daca nu, tine varianta de rezerva in miniatura:)

http://www.amazon.com/Napoleon-Cornichons-12-Ounce-Pack/dp/B00GVFF68Y

http://www.amazon.com/Trader-Joes-Cornichons/dp/B00CRJRPU0/ref=sr_1_18?s=grocery&ie=UTF8&qid=1411586778&sr=1-18

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de trader joe's asta noi am ajuns ( si nu suntem unicat) sa mergem la trader Joe's ca altii in pelerinaj, adica ne ducem la el ca la salvator:) . Nu avem ce manca, Tr Joe's, nu avem paine, tot el, ne trebuie suc , lapte, iaurt,  apa minerala acelasi loc, ba mai mult si florile( freziile ) mele nelipsite tot de acolo mi le iau. Mai alternez cu Whole Foods dar au cam scazut stacheta la produse si ma enerveaza in loc sa dai un ban si sa stai in fatza incearca sa concureze cu alte supermarketuri acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In timp ce voi va acreati si eu rezolvam sistematic riscurile lumii,

iaca ce vine pe email. Pai sa nu fiu eu mereu verde, proaspata, in forma, tensionata si gata de atac? Castraveti, auzi colo....

 

 

It has recently been brought to my attention by the 7&8 coach, LM and the parent of
Nathan H.  that Tudor has been repeatedly picking on and/or, teasing Nathan.

I realize that these acts may be done in fun and may just be the way that Tudor interacts with his
peer group but for Nathan and his parents they are viewed as bullying.

One of my roles as Head Coach is to deal with these types of matters with both sides to come to 
an understanding of what is correct, acceptable behavior (as described in our Club's Code of Conduct) and
as well explain the consequences of behavior deemed to be bullying.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu stiu ce le face, ca asta au uitat sa spuna. Oricum, din cauza asta raspunsul meu nu a fost appologetic deloc. Most likely rade, chicoteste, le intra in fatza, mai inoata in fatza cate unuia cu picioarele in nasul lui... Cam din astea l-am mai vazut sa faca. Dar de acolo pana la bullying e cale tare lunga.

 

da ce crezi tu ca nu mi-am exersat eu maxilarele batand din gura? Coach-ul de anul trecut odata n-a zis nimic. Cand l-am intrebat specific, a zis ca nu-i monument, da nici cel mai prapadit si ca mai mult sau mai putin toti fac la fel

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Aqai, I feel for you.  Eu le-as cere detalii apoi as confrunta copilul si as compara versiunile.  Te pot incuraja zicandu-ti ca la middle school se schimba foaia.  Li se pune in carca responsibilitatea actelor si devin mai cooperanti.  Parca Tudor al tau e in clasa a treia.  Deci mai ai 3 ani. [soricel]

 

Eu am avut o tentativa esuata de a pune muraturi anul trecut asa ca discutiile despre muraturi nu ma incita cum au facut discutiile despre zacusca.  Barbatul a avut idea geniala sa facem zacusca cu ciuperci si cred ca asta o sa fac in weekend. 

M-am gandit la voi in weekend, am fost la piata din Seattle.  Pacat ca nu fac dulceata de ardei iuti ca as fi avut de unde alege (nu numai rosii, galbeni si verzi, erau si portocalii si mov)

 

La multi ani Laura!

La multi ani Catrinel!

 

 

post-37299-0-56371200-1411591048_thumb.jpg

post-37299-0-83335200-1411591060_thumb.jpg

post-37299-0-36533800-1411591070_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi satisfac pohtele cu catraveti polonezi, murati in apa si sare, ca la mama acasa.  [:)]

ii cumpar din supermarket de la raionul polish. Sint mai buni decit aia de la magazinul romanesc. Deci nu-mi bat capul cu muraturi!

 

aqai, dar de ce nu era nici un adult sa intervina intre copii? De ce iti scrie tie? Asta-i incompetenta din partea lor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...