Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 810
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mama doctorița castravetilor spune ca sa lași castraveții aia sa își faca treaba. Pardon, gazele. Am spus si alaltăieri si ieri, mai spun si maine si poimaine :))). Ce-i cu graba asta Buflea sa le pui capac??? :))

 

Carmen eu fac foarte simplu papricasul. O ceapa tăiată o calesc putin in ulei, apoi adaug Bucățile de pui(cel mai bine ies din bucati cu os, eu fac din pulpe dar merge orice) si le calesc împreuna cu ceapa putin. Iau de pe foc, pun boia de ardei, apa si le las sa fiarbă vreo 30-40 min la foc mic, cu capac. Le potrivesc de sare si piper. Apoi fac un amestec de faina, smantana si putina apa sa se subtieze, torn peste carne si las sa dea doua-trei clocote, sa se faca sosul. Separat fierb galustele de faina si le pun apoi in papricas. Sunt multe variante, poti cauta cu Google si alege care iti place. Eu așa o stiu de la mama, e varianta ungureasca ;).

 

Somn usor.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, tipa astia cu al meu al mic in frunte daca ii stropeste cineva de zici ca cine stie ce li se intampla. Ca m_am si lua de el odata, esti in apa, asteapta-te sa fii si stropit!

 

zau asa daca eu inteleg.

 

anyway, inca nu mi-a raspuns antrenorul. Eu diseara trebuia oricum sa merg sa iau echipamentul nou, vad daca il gasesc pe acolo. Ii zbarlesc si verbal penele, nu doar in scris, sa- si revizuiasca atitudinea cu bullying si apoi mai vorbim

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] nuuuuu! Ziki e la vest de wales!!

Eu nu ma rostogolesc te las pe tine sa ametesti :), la vest  e Irlanda, dar Ziki stiu ca sta mai spre nord in zona Dublin daca nu gresesc . Si hai sa nu mai despicam punctele cardinale in patru ca nici eu nu sunt proasta si nici tu nu  vrei sa iti irosesti timpul cu ce zic eu [flo2] .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...