Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 810
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

aqai, am uitat sa scriu...pe mine deja ma irita reclamatiile astea...dar ce vor sa stea ca manechinii...sunt copii se misca, se zbenguie...se stropescc...

chiar ma uitam ieri la baietii de la basketball cand asteptau in linie ca unul nu statea locului...se mai imbrinceau, se ridiccau in brate sa-si arate puterile...se frecau de perete...dar fara exceptie niciunul nu statea linistit.

si asta e...e normal la virsta asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai am de zis: 

 

Ella, ce chestie, sa te trezesti cu soacra in televizor! Cred ca m-as fi gindit ca sint la camera ascunsa LOL A apucat sa o vada si sotul tau?

 

Buflea, croup ala e asa o chestie oribila! In ce directie a evoluat? Spre ca nu e strep, tinem pumnii.

 

Carmen, chiar am facut azi papricas :) de fapt l-am inceput de ieri, cind am fiert seara carnea, asa ca azi doar ce-am facut galustele in 10 minute.

Principiul e acelasi, cum zice si Mihaela: ceapa + carne + boia + galuste de faina.

 

 

Eu pun 2-3 cepe mari, le calesc un pic, adaug carnea, o cana de apa or so si las pe foc mic pina e carnea gata si ceapa se fierbe extrem, asa incit imi tine loc de smintina la ingrosat sosul. Pe urma pun boia ochiometric si papilo-gustativ si galustele fierte separat. 

 

My touch e ca nu fac cu pui, prea mincam pui toata ziua, fac cu carne de vitel cubulete sau cu pipote si inimioare de pui. 

My other touch e ca daca mi-e lene sa fac galustele fierb paste de-alea tirbuson, sa intre sosul in ele si e la fel de bun.

 

Aqai, sa te pupe undeva, na! Ma irita maxim emailurile astea, nu-s ce cred ei, monitorii si adultii din zona ca e treaba lor, dar orice chestie nu le iese o pun in spinarea copiilor. Adica m-am chiar enervat. N-am o solutie constructiva, tot ce pot sa-ti spun si cred ca am mai zis pe-aici e ca ca daca tu nu lupti pentru copilul tau nimeni n-o s-o faca. Ah, e mai clar cind o spun cu stand up for your child, dar ai inteles ideea. Asa ca sper ca ai sters pe jos cu coach-ul lui peste.

PS Parintii lui Nathan sint niste timpiti, eu nici nu mi-as bate capul sa vorbesc cu ei, daca au mers pina la a vorbi cu head coach (in loc sa vb cu tine, de ex) pai nici n-o sa te bage in seama, o sa te alegi doar cu pozitia ghiocel in timp ce iti vine sa-i musti de carotida ca vorbesc urit de copilul tau. 

 

Si-am plecat sa culc Infanta si pe urma si pe muma-sa, ca sint in urma cu somnul fantastic, pina sa inceapa scoala ma trezeam la 7 jumatate, acum ma trezesc cu o ora mai devreme si sint nauca! 

 

O zi buna sa aveti!

 

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, Simona multumesc de reteta de papricas. Dar cum faceti galustile alea? la fel ca pe cele de la supa? imi dati si mie exact daca stiti, cate linguri de faina, cate oua, etc. Exact procesul tehnologic, ca eu si galustile la supa le fac rar, ca mereu mi-e frica sa nu iasa beton. Multumesc! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi din autobuz!

 

oi fi eu dura, dar si antrenorul e. A zis ca in nici un caz nu intra in "he shaid/ she said games", ca fiecare tre' sa deal with our child, ca si celalalt are o problema din punctul lui de vedere ca ii mamaliga si nu se poate astepta sa stea daddy in spatele lui de fiecare data.

 

caci the daddy s-a plans, nu copilul, astia 2 se jucau mai rough asa si tudor l-a impins pe celalalt 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In piscina. Nu stiu ce se intampla periodic se blocheaza ceva si e mai usor sa incep mesaj nou.

 

eu f ferma si grava ii atrag atentia ca bullying is a strong word, el ca e cam bullshit dar ca exista sensitivities si e political si orice e bullying, eu ca exista si alte sensitivitati precum harrasment 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne mai aratam un pic muschii, apoi trecem la practicalitati, cum o sa vb El cu toti copiii nu doar cu al meu, ca ceilalti vor sa vina la alta grupa for carpooling reasons si daca tudor e suficient de pregatit sa mearga la o grupa mai mare ca in grupa lui sunt numai copii marunti si asta poate sa fie part of the problem. Spera sa calmeze celalat parinte, altfel are dreptul sa maerga la bord. Good, eu lucrez teoretic de luna asta cu ei sa aju trezorierul board member si idea ar fi sa-i preiau eu mandatul. Make not to self sa sun trezorierul sa-i aduc aminte ca tre' sa-mi instaleze softul lor pe laptop.

 

luat echipamnetl nou, mers acasa, curata bucataria, gateste, vin batausii de la antrenament acasa, ii hrannesc, il sapunesc bine pe cel mare, apoi le dau echipamentele de care el e f incantat si ii atrag atentia ca trebuie sa-l wear with pride si sa -si vada de treaba lui sa inoate si castige concursuri

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu sa popandeasca copii. Iar in acest timp eu, mama lui proprie si personala, voi fi la foecare antrenament ci binoclul profesional rechizitionat de la taica-su cu ochii mari pe el. Si daca nu isi vede de treaba e in deep trouble cu my one and only pissed self incepand cu interzisul desenelor si jocurilor. Cu sanctiuni mai grave la care ma voi gandi negrsit pe drum.

 

intr-

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, Catrinel la multi ani!

 

Ce aiurea e cu lunchul la voi. La noi e simplu ori mananci la cantina ori acasa. Nu exista sa mananci la scoala mancare de acasa. La cantina e ok mancarea, si echilibrata. Au asa salata, carne cu legume + un feculent, branza sau iaurt, fruct. Pe noi ne costa 4,3 € pe zi.

 

Aqai ma revolt de fiecare data cand primesti plangeri pt diverse aiureli.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...