Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 810
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi lunchul costa $1.50.

Michelle la noi nu a plouat de aproape 2 ani.

  nu a plouat destul...de aproape doi ani:) ca sigur,sigur  asta iarna ceva baltoace erau prin LA:)

edit ca vad ca si Michelle are aceeasi nelamurire:)

 

   Michelle nu te bucura prea tare ca iese soarele imediat, vine dinspre ocean. Chiar in ce faza esti cu vinul? L-ati baut deja?

De castraveti nu mai spun nimic azi, poate se calmeaza  sa poate si Buflea sa puna capac la muraturi:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  nu a plouat destul...de aproape doi ani:) ca sigur,sigur  asta iarna ceva baltoace erau prin LA:)

edit ca vad ca si Michelle are aceeasi nelamurire:)

 

   Michelle nu te bucura prea tare ca iese soarele imediat, vine dinspre ocean. Chiar in ce faza esti cu vinul? L-ati baut deja?

De castraveti nu mai spun nimic azi, poate se calmeaza  sa poate si Buflea sa puna capac la muraturi:)

 

inca mai ploua...si ploua de 2 ore bune.

stiu ca e pe sfirsite si in weekend iar trece de 85'F...dar ma bucur de moment.

astazi am sedinta cu parintii...nici nu stiu ce sa  intreb pe doamna...

am observant ca nu I-a corectat bine niste lucrari (defapt au fost corectate de un coleg de-a lui William...si nu a socotit bine raspunsurile corecte si I-a dat mai putin).

poate o sa-I atrag atentia de asta.

 la fel am rugat-o sa-I explice dif dintre rounding si estimare, mi-a promis ca o face....si nimic. a ramas William cu ce au spus fetele pe forum la "ah matematica" si ce I-am mai zis si eu.

 

 sotul a avut interview astazi pt pozitia mult visata. sanse aproape 0 ...doar miracol de la Dumnezeu. astept sa ma sune sa-mi spuna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle a plouat toata noaptea dar s-a oprit. Acum e soare.

 

Ia cu tine foile cu ce crezi tu ca e notat gresit si aratai-le, cu dovada in fatza nu paote sa o dea cotita doamna:)

 

  Rounding se refera la faptul ca dai o valoare "fixa" unui numar , pe cand  estimarea o faci doar sa aproximezi. Adica daca la magazin cumperi ceva de 1. 93 estimezi ca ai cheltuit 2 dolari si nu e nimic gresit. La rounding ti se specifica de obicei  fatza de ce valoare faci rounding. Adica daca faci rounding 1.93 to the tenths value atunci e 1.9 , pentru ca 3 e intre 0 si 5. Notiunile sunt confuze cand se cere  sa estimezi facand mai intai rounding:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lui I-a cerut estimate fara rounding far asa specife cu sau fara rounding in problema  (adica , cand I-a corectat I-a scris ca estimate nu inseamna rounding)...

era  la o scadere de numere cu decimale.

pacat ca nu mi-a trecut prin cap sa ma uit cati copii au reusit sa o faca....asa de curiozitate.

 

oricum mie nu-mi face sens importanta estimarii la clasa 5-a.

tu ce importanta crezi ca are?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfuuuu ..."am" luat 90% la proiectul cu Columbus ...incredibil !!! Toate proiectele astea cu reaserch si eseu acasa, in care m-am simtit datoare sa il ajut, sa alegem textul pe paragrafe ...la toate am luat nota mica. WTF ?

Sa mor daca inteleg de ce ...

 

Anul trecut nu respectasem ordinea paragrafelor ...

Acum a scris cu sfintenie ce trebuia in fiecare paragraf ...

Ma frustreaza asta mai mult ca pe el ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...