Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 810
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Are u kidding me? Eu nici macar nu stiu sa citesc numerele din adunarea aia data de matale. Da' ce pot sa fac e sa le scriu, sa le adun de mana, de calculator, de computer si stiu ca undeva o sa fac un type-o si voi inversa numerele si most likely voi adina 1923 la tot carnatul ala sa ca la sf fac niste probe.

 

si traiesc din cifre.

 

to me, estimating is useless. Cand au tema cu estimari si rotunjiri, nici macar nu ma deranjez sa le-o verific, daca tot sunt eu a living proof ca poti trai foarte bine si fara

Ai mai ca esti de-a numerelor ..se vede cu ochiu liber ca 2000 si cu 23000 face 25000. Daca la pus unu sub altu (sau unu peste altu:)) ai pus coloanele gresite s-a dus mama ei de adunare si "scanatul " te trage de maneca:)

 

Eu iti doresc sa nu imbratiseze ai tai meserii legate de science ca o sa-i manance estimarile si rotunjirile;)

Si inca ceva. La cum zici tu ca procedezi cu numerele alea, daca aduni cifra cu cifra si ca sa te verifici faci apoi proba , cum astia sunt in goana dupa timp si in criza de el mai mereu, trece si mama examenului pana se face proba aia, asa ca ii invata sa se uite dinainte cam pe unde trebuie sa ajunga cu adunarea:).  te inteleg ca si io am fost fixista, dar m-am relaxat mult dupa atatia ani:)

 

Ca tot te-am vazut prin preajma:), vroiam sa te "mangai" putin si sa iti spun ca ma impresionezi cat de pragmatica si realista esti. Adica la accidentul cu inotul imediat te-ai uitat in propria ograda si ai pus limite, o sa te uiti mai tarziu de sus la tine:) Daca ar face la fel si tabara adversa( sau alte tabere in alte situatii :)) nu cred ca ar mai fi necesare clase de politie la cursul de inot, si in general piticii astia si-ar sti toti limitele cand e vorba de vaicarit la parinti. Bravo tie:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O chestie nou pentru iPhone si iPad:

 

Acum 2 zile s-a upgradat sistemul de operare pentru telefon si pentru tableta. La apple se face automat.

 

In urma acesti upgrade a aparut o functie noua.  Daca ai telefonul si tableta in aceeasi retea wireless, ele comunica intre ele. Cand suna telefonul suna si tableta!

Poti purta conversatii telefonice de pe tableta, poti forma numere, trimite sms-uri. Poti face de pe tablata exact aceleasi lucruri pe care le faci cu telefonul fara sa aiba sim, numar de telefon etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

castraveti murati yum yum, [:)] bai yo nui fac nici sa ma pici cu ceara, am gasit la un magazin rusesc castraveti din  israel murati foarte buni asa ca la mama [flo2]

Da, da aia pe care ii cumparam eu de la Trader joe's erau in "brain" si mai scria pe ei ca sunt "kosher".

 

Partea proasta e ca in Romania, la magazine, nu se gasesc borcane cu castraveti in saramura.

Is numai in piata la tarani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...