Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 810
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, da aia pe care ii cumparam eu de la Trader joe's erau in "brain" si mai scria pe ei ca sunt "kosher".

 

Partea proasta e ca in Romania, la magazine, nu se gasesc borcane cu castraveti in saramura.

Is numai in piata la tarani.

Viviana era brine, :) , clasica saramura. kosher are strict legatura cu mancarea lor, desi o folosesc acum la orice produs, pana si apa e kosher. Io cand am venit aici am intreebat prima data ce e asta kosher, cand cautam curcan, si tanti aia s-a uitat la mine ciudat ca intreb si nu stiu ce inseamna. A dat marunt din buze si cum nu aveam internet la purtator pe vremea aia am googalit acasa. acum pana si faina e kosher , probabil sa sara in ochi , nu ca ar avea legatura cu termenul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna pinguini

 

tocmai ce-am terminat de vazut cu Marcia "Sex tape"  [:)]  e dragut, ea s-a distrat de minune...si nu arata mai nimic..

al meu ajunge tarziu, asa ca am avut seara fetelor....si ne-am facut de cap  [pk]

 

Katy, nucile sunt de-alea normale, in coaja...pe care insa trebuie sa le curete socrela, ca eu nu ma apuc acum sa sparg cateva kile de nuci...

 

Simona, da, m-am socat cand am vazut-o  [fal] era sa scap telecomanda din mana...al meu a vazut reluarea...si i-a scris socrelei un sms cu un mare bravo  [:D]

 

Marcia mi-a spus azi ca la scoala se plictiseste la engleza, ca ea stie deja tot si o ia somnul...o sa-i scriu profei sa-i dea mai mult de facut....in seara asta, am luat-o la intrebari in engleza, la care ea imi spune : really sorry, but I have no time; I'm very busy with other things  [batcap] cand era in Romania, mai faceam chat in engleza....si scrie ft bine...de vina e internetul, pt ca ea citeste mult in engleza si se uita si la diverse filmulete in engleza....

 

aici in clasa a 6a fac socoteli pana la un milion....dar nu puteri sau radicali...geometria e doar asa de forma...noi parca am facut algebra si geometrie din clasa a5a....aici se despart in clasa a 7a...si fac intensiv si geometrie....pe mine ma dispera, ca nu stiu denumirile in germana la geometrie  [ups] iar al meu la mate e afon....el e bun la germana, a zis ca matematica nu i-a placut si sa nu-l intrebam, ca nu ne poate ajuta  [batcap]

 

ma retrag spre nani, azi a fost o zi nebuna, ca doar e joi  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici sunt castraveti in saramura in magazine, suedezii mananca așa ceva. In primii ani am luat, sunt buni, dar tot cei Făcuți acasă sunt mai buni.

 

Azi am mai gasit castraveti si iar am luat. :) oare daca nu mai e soare, pot sa ii pun așa in borcan, sa se acreasca ca si vara? Cu pâine? ;) stie cineva?

Tocmai se golește borcanul si as vrea sa pun in el, dar daca nu se mureaza așa, ii pun pe iarna, sa ii fac concurenta lui Buflea. Apropo, m-am dus azi sa vad cum sunt cei puși in August, prefecți! Zeama limpede, cu ceva depunere pe fund :). Fundul borcanelor. ;) si zacusca si compoturile arata minunat. Trebuie sa ma gândesc deja la varza :).

 

Somn usor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, teoria si practica mea nu se verifica la mustul tau. super mi se pare ca e inca dulce dupa atatea zile.

 

cum am mai scris, la noi s-a otzetzit rau de tot de sambata pana luni, si nici cald afara nu era.

si apoi mi-am adus aminte ca noi culegeam via peste zi si il zdrobeam in cada si seara il dadeam la Teasc si puneam mustu in butoie.

 

La mine mustul a venit otzet si nu vin. am mai scris de vreo doua ori cum iese vinu.

poate iese la tine [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...