Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (207)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[:)]  si io care deja ma pregateam sa-l fac. Sigur exista pe undeva o reteta adaptata monti, cu care oricum eu personal nu sunt de acord ca ar fi de F1, dar macar F2 si tot ar fi ceva. Pana una alta stau cuminte in banca mea, cu mese de F1 si cu desert de F1 doar o data pe saptamana in weekend. [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Giulia te inteleg. Soacra mea a venit din Ro cu prune delicioase si monti, cu pufuleti, covrigi care nu m-au tentat. In schimb ne-a rasfatat cu prajituri aproape zilnic. Ba inainte de plecare a facut 2 in aceeasi zi. No, incerc sa vad partea buna a  paharului, cum ca fetele n-au mancat dulciuri industriale ci facute in casa.

 

Andreea, un desert pe care eu il vad de F1 sunt bucati de mar, para, gutuie bagate la cuptor si cu scortisoara.

 

Eu astept sa se mai ingalbeneasca gutuile cumparate si bag un vas yena la cuptor in curand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am luat si eu gutui de la maica-mea duminica. Dar am o problema ca o treime din ele sunt cam verzisoare iar celelalte sunt coapte si unele incep sa se strice in asteptarea primelor. Cred ca ma inarmez cu rabdare pentru joi sa le fac dulceata, o sa trec pe la piata si cumpar si pere si mere si fac un amestec, iar pe cele verzi le tin pana s-or ingalbeni si le fac cum zici tu coapte in cuptor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, cred ca va dati seama ca aceste fluctuatii de cateva sute de grame de la o zij la alta nu inseamna ca ati slabit sau ca v-ati ingrasat nu?? ca sa vedeti o schimbare e bine sa va cantaritij o data pe saptamana, in aceeasi zi, dimineata inainte a mancati si de preferinta dupa ce ati fost la toaleta, in acelasi loc din casa, ca fluctuatii la gramaj vor exista si daca va mutati cantarul 15 cm mai la dreapta sau la stanga.  :) eu mi-am gasit un loc si ma cantaresc doar acolo, nu zilnic, ci o data pe sapt sau o data la 2 saptamani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio, apai nu stiu cine are timp sa se cantareasca zi de zi mereu. Dar oricum nu-i bai cu fluctuatiile ca se pot face medii aritmetice, medii ponderate, se poate calcula deviatia standard si asa mai departe, statistica sa fie  [:)]

 

Meniul meu de ieri:

- o felie de salam de biscuiti

- iaurt 0%

- peste, salata verde/ardei gras/ masline verzi

- migdale hidratate

- ciuperci cu piept de pui si iaurt grecesc

- cioco neagra

Am facut fac mazare cu piept de pui dar eu am luat cina la ora 5:30 inainte sa duc copilul la cor. Mazarea a fost gata la intoarcere asa ca azi ajung la ea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

 

Am fost si azi la sala, am mai adaugat 2 minute la alergat [pk] si am ajuns la 5.72 km abia astept sa dau gata 6 km.

 

Meniul meu de ieri:

MD paine prajita cu branza de vaci 0.1 si lapte 0.1

P ciorba de pui, pui cu smantana, 2 linguri de mamaliga de ovaz

G un mar

C la fel ca la MD+ doua felii cu gem cu fructoza.

 

Ma impachetez sa plec in piata. Azi cumpar pere si mere pentru gemul meu amestecat, o sa il amestec mai intai, il fierb putin si abia apoi in functie de gust si consistenta mai adaug fructoza daca e absolut necesar.

Mai am de cumparat maruntisuri ca sa fac azi un ghiveci si castraveti pentru murat. In rest am cam de toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello-yellow!

Nicio schimbare nici la mine.

Felicitari ptr ambitioasele care au slabit [:)] [flo2] [flo2] [flo2]  Bravo, bravo, bravo [pk]

Dati-ne si noua din ambit!

 

Normal ca nicio schimbare, daca am cumparat un sac de pufuleti de la Selgross. Na, bine, nu i-am mancat pe toti, dar o punga mare tot s-a adunat... plus cate un pic de paine pe ici pe colo, cu kefir de casa, evident, nimic degresat, ieri o felie de pizza... etc. Oooofffff

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...