Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (207)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Neata! Poftiti la [cafea]

 

Sa avem o saptamana conforma si rezultate cat mai bune!

 

Eu am inceput cu o portocala. La cantar 61.9kg. Beau un ceai negru si mai incolo vad eu ce mai mananc. Adica ordinea lor ca am pus migdale la hidratat, am gem, wassa, branza si legume (rosie, morcov, conopida, ardei). Cred ca wassa cu gem ca asa am pofta dupa ceaiul negru. Probabil mai am si un iaurt prin frigider.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna!

Dupa ce toata saptamina am fost cumintica foc ,simbata si duminica am fost la restaurant si am mincat aiurea. Pacat! Saptamina asta nici sub tortura nu mai inchit nimic nepermis si ma apuc de sport.

N-are sens sa va spun ce a fost in neregula in meniu ,sa nu va fac pofta.

Pup si o saptamina conforma!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brrrrr, ce frig!!! Nu exagerez am scos gecile de iarna si ne e frig la toti cu tot cu geci! In casa nu mai zic ca pana nu da iarna cum trebuie la mine nu ajunge cadura in calorifere si electricele nu fac fata.

Acum am venit cu copiii de la scoala si trecem la lectii imediat.

 

Sambata am fost la petrecerea de copii, cum am scris, am uitat gemul in cuptor, m-am intors dupa el si pana la coada pot sa spun ca in afara de o portie de tort am fost macar de F2. Dar tortul a meritat sa calc pe de laturi ca a fost incredibil de bun. Noroc ca a fost si foarte satios ca mai mancam.

Ieri am fost conforma si am incheiat ziua cu un mar [bis]  Azi am fost la sala, am alergat pe banda. Am marit viteza si am scurtat numarul de minute pe care le merg inainte si dupa. Mai si alergand eu asa m-a luat o durere in spate, la omoplat care urca spre gat de nu pot roti capul, stiti ce rau ma doare zici ca am dormit stramb doua nopti. O sa ma doftoricesc cu ceva antiinflamatoare, daca mai am daca nu cu alifie.

 

Meniul meu zilele urmatoare o sa fie ciorba de vacuta, friptura de curcan la cuptor cu legume, supa crema de rosii cu galuste de ovaz, mancare de mazare cu piept de pui si poate in vreo seara cand nu mai stiu ce sa fac niste paste cu ton.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună!

 

Dulce, eşti mortală in declaraţii. Si eu la fel cu abaterile dar am început de miercuri... La raport peste 2 săptămâni, sa văd rezultate mai întâi.

 

Androix, până la urma a fost gata gemul sau mai il fierbi si tura a 3-a? Paste cu ton sunt de F2, nu? Însănătoşire rapidă!

 

O săptămâna conforma!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] Gemul s-a desavarsit singur cat m-am plimbat eu de la est la vest si retur prin bucureti pe o ninsoare deasa de ziceai ca e iarna pe la jumate. Aseara l-am pus si la borcane, mi-au iesit 9 mici si unul mai marisor, nu de 800 cred ca de vreo 600 de la ceva zacusca de cumparat. Oricum sunt incantata de ce a iesit, foarte buna la gust, pana la urma a mers si un pachet de 300 de g de fructoza, ca era totusi prea acru dar la ce cantitate a fost in total eu zic ca e bine. Tot nu am curaj sa fac fara deloc, doar de prune am facut.

 

Da, pastele cu ton sunt de F2, de-aia le tot tin de rezerva de vreo doua saptamani dar nu le fac pentru ca stiu ca daca fac nu pot sa nu mananc si incerc sa limitez la maxim abaterile astea de F2 ca vreau sa mai vad si eu in minus la cantar. Doar ne propusesem cumintenie absoluta 5 saptamani [pk]  mai avem 4 [:-)))]  Pana in 2015 vreau sa vad 75 pe cantar cu ochii mei! Daca vad mai devreme cu atat mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hallo

 

Azi cumintica tare, iar cum saptamana trecuta a fost vai si amar n-am ce raporta, nici nu m-am cantarit ca imi piere elanul.

De azi am reinceput in forta cum se zice. Dimineata, carbs, paine grau intreg cu magiun de prune, gustare  - juma de gutuie.

Pranz :salata verde cu nuci si branza brie.

 

Gustare-un mar.

Cina, gratar de curcan cu salata verde.

 

Sper sa nu calc pe laturi si sa ma tin si eu in rand cu voi.

 

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...