Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (207)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna!

De azi sport intens si nemincat dupa ora 17. Chiar nu se mai poate!

Androix,o merit! Merci!

Ninha,hai sa facem ceva!

Otilia ,aici sint muraturi nenumarate ,dar mi-e lene sa fac.

Cge ,cite 500g minus pe saptamina e perfect. Eu as vrea 1kg,in minus ,nu cum fac eu ,respectiv in plus.

  Daca nici saptamina asta nu scad ,ma duc la psiholog,ca eu nu ma pot opri din mincat.

Va pup si va doresc o zi conforma si placuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Meniul meu de ieri:

- o portocala

- ceai negru

- 3 wassa cu gem dietetic de capsuni

- peste (cod la cuptor, macrou in rosii) cu salata verde, brocoli, ardei gras, cateva boabe fasole, frunze de spanac, masline verzi

-1 morcov crud de rontait

- un pumn migdale

- bors de legume cu ou zdrente

 

Azi:

- portocala

- ness DC

- iaurt grecesc + capsuni 0.9% grasime

- chiftele de vita cu frunze de spanac, salata verde, ardei gras, felii de ciuperci si boabe de naut + o lingurita usturoi cu smantana

- ness DC

 

Am clementine pentru rontaiala de seara. Insa n-am cioco neagra in casa, nasol.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, e ultima data cand te bat la cap: tu nu te poti opri din mancat tocmai pentru ca ideea ta de a manca conform este gresita. Tu mananci extrem de putin si destul de slab calitativ. Eu cred ca asta nu-ti pica bine si cand ai tentatii in fata pur si simplu nu poti rezista. Si cred ca sunt foarte foarte putine persoanele care se pot abtine dupa ce o saptamana intreaga mananca asa cum mananci tu niste fructisoare la o masa, un iaurt mic si slab la alta.

Tu ai citit cartea lui montignac? Ca imi face impresia ca doar ai cules niste reguli si dupa alea te ghidezi. Si chiar daca ai citit-o, eu una cand sunt in dubii, sau cand trece timpul si nu  se mai intampla nimic notabil, o mai iau asa si o mai frunzaresc. Si de fiecare data descopar ceva nou sau redescopar ceva ce am trecut cu vederea si deodata pare foarte important.

Mie mi-a venit azi si sunt vai de mine si anchilozata de gat, torticolis se numeste ce am eu si cel mai probabil e din cauza coloanei strambe am mai avut dar mereu credeam ca e de la dormit stramb si pana acum episodul asta e cel ami nasol. Asa ca azi nu am fost la sala si cred ca nici maine. Sa vad cum ma simt joi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androix,eu tin montignac de aprox  2 ani. Din pacate din vara ,pe fonudul plecarilor repetate in vacanta ,m-am cam plictisit si am luat-o razna cu mincatul ,asa incit am pus tot inapoi. Teoria o cunosc ,dar degeaba ,s-a dus vointa!

Azi:

MD-o rosie ,un castravete,telemea

G-un mar

P-un ochi,conopida cu cascaval

C-2 struguri

Am facut 40 min stepper.

Noapte buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, ai dreptate, Dulcetica, adevar graiesti! Vointa, bat-o vina!

azi parca a mai scazut cantarul vreo 400 de grame.

dar pana acum, nimic, nimic, nimic, parca a intepenit, a stat timpul in loc.

N-am mai scris ce am mancat, fiindca am fost groaznic de ocupata la lucru, n-am avut timp de nimic. In  zilele lucratoare am fost conforma, dar in we am mai dat-o-n bara, nu mai zic [ups] .

Deseara ma apuc de un program de genuflexiuni.

 

Va pup dulce [:)]  [flo2] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am mai apucat sa rontai nimic aseara. Dupa sala ne-am intalnit cu prieteni la IKEA. am mancat somon si chiftele de naut. Am gustat dintr-o tarta cu branza si fructe de padure si o gura de suc de mere. Per total binisor ieri:

 

- portocala
- ness DC
- iaurt grecesc cu capsuni 0.9% grasime
- chiftele de vita cu frunze de spanac, salata verde, ardei gras, felii de ciuperci si boabe de naut + o lingurita usturoi cu smantana
- ness DC
- 3 wassa cu gem dietetic de capsuni
- somon, chiftele de naut, gustat tarta cu branza si fructe de padure, suc de mere

 

Ce parere aveti de chiftelele de naut? N-am vazut ambalajul dar cred ca au naut, multe ierburi. Si in rest nu mai stiu. N-am cumparat niciodata, dar se servesc la cantine pe aici, sunt destul de comune desi localuri unde se serveste falafel sunt rare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat mydocalm ca nu se mai poate. Citeam ca intepeneala asta, cum s-o numi ea ca eu torticolis am vazut ca-i zice, ar trebui sa treaca singura in doua trei zile si cand colo vad ca la mine nu da semne, azi e deja a treia zi si nimic. Mai uit si dau sa rotesc capul, mai ales cand conduc si ma opresc cu o durere brusca, o strambatura si un vaiet pe masura de ma intreaba copiii ce am patit.

 

Nu am mai scris ce am mancat zilele astea ca am fost desi conforma destul de haotica, am mancat des si mult. In principiu ieri am mancat gem conform, lapte, la pranz ciorba de vita si nu mai stiu, deci s-a sters cu totul din minte. Ma rog.

Azi am mancat dimineata hummus cu lipie graham, si inca o lipie cu crema de unt si cascaval, la pranz ciorba de vita si diseara avem tajin de curcan cu legume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat mydocalm ca nu se mai poate. Citeam ca intepeneala asta, cum s-o numi ea ca eu torticolis am vazut ca-i zice, ar trebui sa treaca singura in doua trei zile si cand colo vad ca la mine nu da semne, azi e deja a treia zi si nimic. Mai uit si dau sa rotesc capul, mai ales cand conduc si ma opresc cu o durere brusca, o strambatura si un vaiet pe masura de ma intreaba copiii ce am patit.

 

Nu am mai scris ce am mancat zilele astea ca am fost desi conforma destul de haotica, am mancat des si mult. In principiu ieri am mancat gem conform, lapte, la pranz ciorba de vita si nu mai stiu, deci s-a sters cu totul din minte. Ma rog.

Azi am mancat dimineata hummus cu lipie graham, si inca o lipie cu crema de unt si cascaval, la pranz ciorba de vita si diseara avem tajin de curcan cu legume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...