Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (207)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

helooo girls!!

cge da is acasa la mama si tatal meu [il] [il] . din pacate nu a apucat mama sa imi gateasca asa multe ca de bine ce am ajuns acasa au primit telefon de la tara ca mi-a murit un unchi si ai mei au plecat de unde e mama mea (jud iasi)..si de duminica am ramas singurica acasa...

Ashea ca am mancat pastrama de oaie la cuptor cu salata de varza, salata de rosii (cu rosii de gradina[bib] [bib] ..stiti si voi ce bunatate fata de cele de supermarket), am mai mancat si neste prune, struguri din gradina lu mama..si rondele de orez cu unt de cocos si gem de prune, mai nou is fana untul de cocos. nu mai spun de cele nepermise...si negasite prin uk gen pufuleti sau eugenii (2 la numar) si azi am inbulinat-o cu un foietaj[fri] [fri] [alcool]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

ce ma enerveaza problemele tehnice de pe forumul asta...am scris minimum 2 mesaje care nu au aparut nicaieri.....

Androix, daca ai torticolis ajuta mydocalmul, ca e relaxant muscular si la tine sunt muschii incordati, dar trebuie sa il iei regulat, nu doar o data. mai ajuta comprese calde, crema calda. daca tot ai dureri poti lua din cand in cand si un ibuprofen, dar doar daca e rau de tot.

 

 

Cu gemul nu a iesit nimic, o sa incerc sa fac de mere/pere. de pepene nu am facut pt ca am citit pe net tzaspe retete si toate spuneau ca mvai, cat e de complique!

 

 

caress, uita-te la pozele tale cu abdomenul si iti va trece. :))))

 

 

dulcetica, am sters intre timp filmul ala :))) tu nu ai contul nostru?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

dulcetica, am sters intre timp filmul ala :))) tu nu ai contul nostru?

Mare pacat,pune-mi oricum ,ca n-am  si mi-ar place sa va vad .Ar fi stimulativ! Pina pot pune eu o poza,mai trec 6 luni. [:-)))]  Ce-ar fi sa-mi dau un termen? [:)]  In X luni pun o poza cu muschi,la vedere.Evident, ca daca eu nu fac in ritmul vostru sint prea optimista sa sper ca in 6 luni o sa vad vreun muschi?

  Azi m-am sculat si am facut 30 min, ceva mai mult Yoga spre pilates,care a fost cool ,dar mie mi se pare ,a daca nu ma oboseaste  ,parca nu  pot spera intr-un efect.

   Brindu,relaxare placuta! ma distrezi rau cu eugenia.

Oh,Caress, ce placere! Si zici ca te-ai mentinut? Vedeti ca nu-I correct? Musculoaso!

   Pina acum doar un iaurt degresat.

Cu ajutorul lui Dumnezeu ,adica daca evit in weekend restaurantele ,posibil marti sa am ce raporta,adica o scadere. Ar fi o nuotate!

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, uite o dedicatie pentru restaurantele tale din weekend:

 

post-4985-0-34499200-1414754325_thumb.jpg

 

 

Xio, multumesc! A fost distractiv ieri la sala sa resimt efectele mydocalmului pe banda. [:)]

 

Caress, o sa iau daca imi iese in cale vreo farmacie veterinara, mersi! Pai ia si scrie ce mananci ca si eu cand ma las pe tanjeala asta functioneaza cel mai bine. Asta si recititul cartii pe sarite.

 

Am cumparat din lidl rosii uscate care nu au nimic nimic in plus doar rosii deshidratate la soare, la punga albastra din colectia de produse italienesti. Nu credeam ca rosiile uscate sunt asa bune la gust. Luasem unele la borcan in ulei, naspa, nu mi-au placut si traiam cu impresia ca nu-mi plac rosiile deshidratate. Cat m-am inselat, noroc cu sotul meu ca i s-au lipit astea de maini. Ne-a facut azi cu mozarella si cu ulei de masline, am mancat si eu si copiii de s-au batut turcii la gura noastra! [pofticios]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Androix ,ma tin tare weekendul asta. Ma leg de catarg.

MD-iaurt degresat

P-o salata greceasca si piept de pui la gratar

G-struguri (care nu-s F1 ,da-s buni)

C-conopida cu un ou,cascaval si o felie de muschi file,o cioco sly

G2 as minca un mar  [pofticios] Putin probabil sa ma abtin.

 

Azi o ora de stepper si 30 min yoga.Declar 4 zile consecutive , cu cite o ora de sport pe zi. Trebuie sa incep sa variez un pic.

Noapte buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dulce razi tu razi...da ai fi suprinsa cand nu ai acces la ceva, ce drama devine lipsa lui in viata ta.eu acasa nu mancam ever eugenii+ cred ca duceam mai mult dorul romului din eugenie...ca d vreo 2 ani au scos esenta de rom de pe raft [barfa] cred ca o confundau englezii cu mini bauturile de lux de la hoteluri

 

[deziuata] gata mi-or venit babacii acasa [deziuata].

 

azi am mancat rasol de vacutza cu hrean..bun bun bun...de la un vitelush crescut organic cu ghinda din padure...desi nu ma dau in vant dupa vita...cred ca nu am mai mancat de mult asa un rasol..Maine au in plan babacii ciorba de burta...care la mine in tot familionul e vestita peste mari si tari de buna ce e  [bonjovi]

 

De cand am venit acasa...ma rasfat...masaj..electrostimulare...vopsit par..viata pe mine [deziuata] . insa imi lipsesc plimbarile lungi prin oras...pe care acum nu-mi vine sa le mai fac ca e se lasa ff rece seara si aerul e extrem de puternic [soc]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fetelor!

 

N-am mai scris, ca nu mi-am vazut capul de treburi. Nici macar in weekend nu am timp, ca e bataie pe comp si pe tableta, si barbatul si copiii stau la coada ca la lapte, eu nu mai apuc niciodata.

 

cu mancatul... am fost destul de conforma, doar pe ici pe colo am mai gustat din cate un picut din porcarii. De vineri incoace m-am simtit rau, am gatul umflat, am avut si febra, nu stiu ce m-a apucat. Pe langa asta, mai am si o febra musculara turbata, ca m-am apucat de un program de genuflexiuni si am inceput cam in forta, la cat de sedentara sunt eu de obicei...

 

Androix, durerile tale de umar imi amintesc de spondiloza mea cervicala. Asa a inceput, ca un torticolis care nu mai trecea. Aveam un muschi intarit chiar deasupra umarului stang, si nu se relaxa nicicum, fiindca pozitia coloanei era gresita si tragea de el.

Pana la urma am facut fizioterapie si masaj si mi-au trecut durerile.

 

Dulcetica, [:-)))] asta e solutia, ne lagam toate de catarg si ne punem ceara in... nas, sa nu ne mai atraga mirosurile imbietoare. Daca as reusi sa nu mai mananc seara, ar fi bestial. Incercasem eu mai pe vara dieta aia cu 8 ore si slabisem doua kg intr-o saptamana. Pe urma m-am lasat pe tanjala, normal [batcap] 

Bine cate-ai apucat de sport, bravo! [pk]

Brindusik, ce bine e de tine acasa la mama [bib] . Cu ce culoare ti-ai vopsit parul?

Apropo de par, weekendul trecut mi l-am petrecut cu deparazitarea intregii case. am descoperit paduchi la copiii, apoi m-am uitat cu emotie si la mine in cap, si ghici ce? aveam si eu, fericita castigatoare. Sotul n-avea. Dar oricum ne-am deparazitat toti, inclusiv o prietena care dormise peste noapte la noi. Nu va mai zic cate haine am distrus ptr ca atrebuit sa le spal la 60 de grade. Azi urmeaza episodul doi.

 

Puishorule, tu cum stai? Ai mai gatit ceva interesant?

 

Ma duc sa fac niste briose sarate. Ups, de fapt trebuie sa merg sa cumpar oua, mai intai. Cu ocazia asta o sa si votez.

 

Va pup, sa aveti o duminica faina! [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ninha mi-am facut suvite mai blonde..ca am fost in uk sa imi uniformizez culoarea...si am iesit mai nashpa decat ma faceam eu singura acasa...adik aveam  tenta potocalie la par.

Acum mi-am facut neste suvite dechise si unele putin mai saten inchis si is mai naturela..dar tot am o problema..pentru ca mi-o facut suvitele cu staniol...coloarea la radacina e tot inchisa..nu me place asa...drept urmare in decembrie o s-o pun pe prietena mea sa imi suvite cu punga ca nu mai tine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Sa nu uit, dulcetica ce program de pilates-yoga faci? As vrea sa incerc si eu , dar fara topaiala ca nu am voie, desi cardio ar fi bun.

 

Meniul de azi: 

md-cafea si o gutuie

g-obucata de gutuie ramasa

 

pranz-supa clara

salata cu ton

 

g-cateva nuci

c-salata cu branza.

 

Va pup pe toate, ma intorc la treburi ca sunt pe fuga:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...