Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (207)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Le mancam asa cum sunt pe felii de mozarella sau mie imi plac chiar pe felii de cascaval.

 

Am venit de la sala si pentru ca ieri nu am mers azi m-am gandit sa fac si abdomene in plus fata de rutina obisnuita. Ohhh, abia abia am dus tot programul pana la capat. Maine alerg, abia astept am un playlist nou si abia astept sa vad cat ma ajuta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dulcetica, dovleacul lor de supa e unul specific.

Cam asa arata: http://fr.wikipedia.org/wiki/Doubeurre

 

Supa iese buna, ca pun multe legume si unt :)

 

Aici sunt mancaruri imprumutate din toata lumea.

Am adoptat chestii internationale: fajitas (mexicana), cuscus (arabesc), lasagna (italiana), curry (indian),mancaruri chinezesti etc

Traditional, e siropul de artar, care nu e Monti insa.

 

Sa aveti spor la slabit!

Cristina

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cge, al tau e un dovleac mai cremos si mai consistent, parca butternut ii zice.

 

Eu am taiat dovleacul de Haloween in cubulete si vreau sa-l pun la fiert cu pastarnac, ceapa, radacina patrunjel si telina si sa fac o supa crema cu unt. Poate am timp s acaut pe net retete sa vad ce as mai putea adauga.

Am avut exact unul ca aici unde apropo e laudat ca are "foarte putine calorii, numai 26 la 100 gr". Am pus la cuptor cateva bucati si nu e mai deloc dulce. Chiar nu am griji ca vai ce nasol este dpdv monti. Dar nici potrivit pentru placinta nu este, clar.

 

Si apropo de traditii, vinerea cica e zi de pizza in Norvegia. Sper sa incalce traditia la cantina desi sunt mici sansele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello girs!

 

Stau ascunsa ca de conforma nu ma pot lauda  [:I]

 

Dulce, si eu doar de uratul oglinzii ma pun la slabit. Cand vad cum imi ies suncile peste pantaloni si trebuie sa port numai bluze si camasi largi ma apuca pandaliile.

 

Otilia, cum e pasta de curmale? Sub ce forma de agregare?  [:)]

 

Claudia a mai intrat pe-aici? Eram curioasa cat a mai slabit.

 

Mi-e groaza de inceputul scolii de saptamana viitoare. M-am hotarat sa nu o mai las pe Stefi sa manance de la cantina scolii pt ca e mancare putina, ciorba nu o mananca niciodata, din felul doi doar alege cate ceva. Asa ca i-am cumparat un termos de mancare si de luni va trebui sa ii pun zilnic si mancare de pranz. Musai sa fac plan saptamanal sa nu raman in pana de idei. Va fi mai greu ca trebuie sa ii pun si desert dar tot asa, cu plan facut sper sa ma descurc. Sa vedem cat ma tine  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisorule ce tare o sa fie Stefi  [il] ...o sa lucre cu norma intreaga...cu termosul de acasa  de mancare (vrei sa-i pui supa?)

 

otilia mama tocmai ce si-o luat lapte ca cik vine postul si nu a mancat ea lapte cu dovleac [alcool]

 

chiar claudia pe unde mai umbli? vroiam sa spun ca am luat si eu stevia lichida...ca am pus-o pe mama sa-mi faca coliva...si ofacut cu hrisca...si am pus stevia...a iesit cam ciudata la gust...are parca gust de medicamente...da am pus dimi in laptele cu nes si nu o avut gust nashpa...tu foloseai stevia lichida la praji..ai observat asa gust nashpet?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puisorul, eu am cumparat de la un magazin arabesc o cutie cu pasta. E fara coji , fara samburi si solida. Arata ca o marmelada.

Brandu, cred ca acum fac supa crema. Am pus si la congelator cubulete si o sa fac cu lapte data viitoare. Eu pun marar la cea cu lapte si nu am cumparat. Dar pe de alta parte daca fac ciorba de dovleac cu lapte acru nu prea se simte dovleacul ca nu-i dulce.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandusiko, o sa ii pun si ciorbe dar de-astea mai consistente: de perisoare, de ardei umpluti, etc.

 

O singura data am facut praji cu stevia dar nu mi-a placut gustul. In cafea, m-am obisnuit cu ea dar altfel chiar are gust naspa. Acum am xylitol pt prajituri.

 

Otilia, o sa ma uit si eu sa vad daca gasesc la noi pasta de-asta.

 

Foarte fain termosul, azi mi l-a livrat curierul. Si are un capac mare care teoretic ar putea fi folosit ca si bol.

 

Ma apuc de incropit meniul pe saptamana viitoare. Nu am nici o idee ce sa fac pt pachetul de servici :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Cge ,imi pare dupa culoare ,dovleac de placinta. Imi place cum v-ati diversificatgusturile! Mie si fructe de mare mi-a luat ceva timp sa-mi placa si acum sint fan,dar am fost refractara o vreme.

Brindu,am vrut sa ma fac hazelnut, la par ,inspirata de tine ,dar mi-a trecut. Ramin roscata,de teama sa nu prinda aiurea si nu vreau sa-l decolorez ,ca sigur nu mai am apoi ,ce vopsi.

Puisor,e asa rea mincarea sau de ce nu maninca? Cred ca n-o sa fie simplu,mai ales ca o sa vrea variat ,asa cum maninca celalti. Si daca ii e pofta de ceva de pe acolo? Succes!

  Claudia ,ca si multe  alte persoane ,sint date disparute. Parca auzisem odata ca evoluati pe facebook si am presupus ca sinteti in noua locatie.

Puisor ,tu stai bine la 57kg. Bravo pt mentinere! Am avut si eu prin vara 57kg  si apoi lucrurile au luat-o razna.

Azi:

MD-apa cu lamiie

G-2 mere

P-mamaliga de tarite de ovaz cu putina carnita muschi porc si brinza

G- seminte

C- 2 wassa cu zacusca

De la ora asta vreau doar ceai si apa. Daca as face niste stepper ar fi perfect,ca altfel ramin cu 15 min sport dimineata.

Pup si noapte buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata [cit]

 

Dulce, cred ca mai degraba e putina. Cand e zi de peste nu mananca ca nu ii place. In rest ciuguleste doar carne si atat. Ma mai enerveaza ca au multi cartofi in meniu. Cand o iau la 4 de la scoala e rupta de foame. Deocamdata pare incantata pt ca mai are colegi care mananca ce isi aduc de acasa. O sa vedem cum ne descurcam.

 

Brandu, la mine secretul e sa nu am in jur neconforme. Daca nu am mancare gatita conforma dau iama in balarii. Ieri de ex cum nu am avut pachet la servici am mancat doua placinte pe lespede. Shame on me [:I]

 

Daria, cum mai esti? Hai nu te lasa pe tanjeala ca te asteapta iarasi kg dupa colt [pup]

 

Azi la MD vreau sa fac clatitele astea ca nu am mai facut de mult. O sa pun si niste cubulete de cascaval http://nik26-nik26.blogspot.ro/2009/05/clatite-sarate.html

 

De pranz face maica-mea ciorba de fasole uscata cu ciolan. Si eu vreau sa incerc prajitura asta http://alinaretetedietetice.blogspot.de/2014/06/tort-cu-mere-intregi.html

 

Pt pachet o sa fac tarta asta http://alinaretetedietetice.blogspot.ro/2010/04/tarta-cu-ciuperci-montignac.html

 

Maine am in plan pastrav la cuptor cu legume si probabil supa.

 

Pt saptamana viitoare m-am gandit la:

- mancare de linte cu carnati( am o portie congelata)

- spaghete integrale cu sos de rosii si dovlecel( si sosul il am gata pregatiti si congelat)

- pui la cuptor cu dovlecel, rosii si praz( asta o sa il fac maine)

- chiftele cu mancare de mazare

- mancare de fasole verde cu ochiuri(fasolea verde e gata pregatita la borcan, doar o incalzesc si ii pun usturoi)

 

Un weekend linistit sa aveti [pup] [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...