Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (207)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna!

Sper ca ati fost la vot ,macatr pt cele 10 min de mers pe jos,desi eu am fost cu masina,c-am iesit si  la cafea .

Carolinah si Marina parca-s vegetariene.Da,asa e sint foarte multe mincaruri de post si cind incepi sa excluzi cartofii,orezul,pastele ramin astea monti care slabesc rau. \Gen conopida ,varza ,broccoli.

 Tocmai de aceea am mincat uhn cartof copt [batcap] cu salata de varza. [:-)))]

Brindu si ai mei au mincat azi  coaste cu cartofi copti cu cascaval ras. Ieri au mincat fripturi si cirnati. Pe termen lung e greu de tinut cind vizual si olfactiv esti agresat. [:)]

Xio,mai da-o incolo apa,ca nu prea beau. [:-)))]  Crapa camasile pe mine,asa ca azi am facut 40 min pilates dimineata si intentionez si dupa amiaza stepper si abdomen extraplat ,evident.

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[clo] hai ca s-a urnit si la mine cantarul [soricel]  Stiu ca nu conteaza 500 de grame dar conteaza 13 kg and counting! [pk]

 

Am o ciorba de perisoare pe foc si o mancare de mazare. Urmeaza fritatta cu spanac, o mancare de praz cu masline, supa de rosii cu galuste de ovaz si o tocanita de aripi de pui cu mamaliga de ovaz. Hai ca v-am povestit meniul pe toata saptamana. Intentionez sa incep si eu intr-un final sa respect regula cu fructele. Ca daca n-am bagat la mere dupa masa de mi s-a umflat burdihanu'!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Nevralgie. Ma dor dintii si urechile.

MD-apa cu lamiie

G-un mar

P-salata verde,putina linte

C-varza,apoi putina salata de varza ramasa de la prinz

G-2 banane mici si 2 curmale (interzise)

Azi imi propusesem sa merg la sala ,dar din cicxlu socoteala de acasa nu se potriveste cu vcea din tirg,mi-am uitat echipamentul si e asa urit afara ,sa nu scoti un ciine....

Noapte buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Azi 30 min de pilates si fac sigur si dupa amiaza ceva sport.

Declar 62 kg,deci am mai dat ceva jos.

Pina pe 12 decembrie voi avea 59kg,deci urmeaza -3kg.Categoric! Cine mai trage tare?

Azi am mincat doar un mar. Androix ,recunosc si eu uneori nu respect distanta cu fructele si mesele ,insa invariabil ma baloneaza. E clar ca trebuie respectata ,dar ce sa-I faci cu pofta! Maninc in continuare cam multe fructe si stiu ca ma tin pe loc,mai ales ca am declarant razboi grasimii de pe burta.

Va pup si va doresc o zi perfecta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu v-am uitat fetelor, dar sunt pe fuga si acasa si la job.

 

Raportez stagnare, dar nu e asa rau, avand in vedere, cat sunt de aglomerata in perioada asta.

 

Meniul de sapt. asta:

supa de pui cu galusti (normale si de tarate), tocanita de pui,

friptura de vita la cuptor cu ciuperci si legume la aburi,

quiche cu pui, ciuperci si brocoli, si salate si muraturi.

Desert: clafoutis cu cirese (de la congelator), iaurt

 

Dulcetica, felicitari ptr scadere. Tine-o tot asa.

Dar cum vine asta ? Azi am mancat doar un mar. Ai mai mancat si altceva, nu? 

 

Fetelor, sa mai scrieti meniurile sapt., sa ma mai inspir si eu.

 

Multumesc si o seara buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Ieri n-am mai facut nici un sport si azi 10 min pilates.

Cge ,era ora 10 si dimineata eu beau apa cu o lamiie si mai tirziu maninc fructe. Rau e ca le maninc si pe parcursul zilei ,in cantitati exagerate.

Ieri:

De la mine nu prea ai ce sa te inspiri ca tin post. Simbata si duminica se maninca peste si atunci o sa maninc intens. Saptamina asta cred ca as minca macrou si somon . Nu-mi fac pofta ca-I abia miercuri.

MD-apa cu o lamiie,peste o ora 2 mere

P-varza cu un ardei iute,iahnie de fasole cu salata de varza

G -2 mere mici

G2 seminte

C-varza cu un ardei iute,iahnie de fasole cu salata de varza

G3-o rodie,2 mere mici

Pup si o zi perfecta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androix, te balonezi si de la mare coapte?

 

Eu de ieri nu prea am ce sa raportez ca am fost la cu avionul si am mancat ce am putut. Dimineata o banana mica de tot ca la ora 6 altceva n-am avut chef si oricum in aeroport greu sa gasesti ceva conform. Dupa aceea diverse neconforme si capucino bun si cafea toata ziua. Pranzul a fost ok, putin somon afumat, chiftele de naut, salata verde, masline verzi, cordon bleu din cod. E aceeasi cantina ca aici. Au urmat fructe multe si pe seara acasa ciuperci cu piept de pui.

Am facut luni ciorba de perisoare si o tocanita din ceapa, ardei kapia si un fel de linte. Dar cred ca o o blenduiesc si o servesc pe paine.

 

Cu greutatea chiar nu stiu. De dimineata aveam 62.1, ieri la 5 dimineata 62.8. Am dormit aiurea rau de tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...