Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (207)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Oooo, anul trecut pe vremea asta plangeam si eu cu o nenorocire de-aia in talpa. Ajunsesem sa ma doara glezna pentru ca nu puteam calca pe toata talpa. Sanatate! Ceea ce imi doresc si mie, pentru ca sunt racita de cateva zile si nu ma simt bine deloc. Nici la sala nu am fost, de mancat nu mai zic ca mi-a venit si ciclul si m-au prostit poftele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna!

Md-nimic,desi imi adusesem niste fructe ,dar am fost ocupata rau

P-fasole verde cu usturoi si o bucatica de piine neagra cu zacusca

G-fructe

C-ciorba de legume sau niste varza?

Simt o pofta sa maninc piine. Eu nu maninc piine,  in general si nici nu simt nevoia.

Giulia,dregere rapida!

Giulia ,Androix,eu cind stsu acasa as ciuguli permanent. Daca-s aglomerata sau plecata e super,ca si cind as face cura de slabire. [:-)))] De asta nu inteleg eu cum nu va vine sa "gustati" ceva?!

Cge ,Puisor stati bine cu Kg! Nimic nu dau jos ,dar recunosc ,aseara am mincat niste alune si am mincat aproape 2 cioco Sly.

Am facut lectii de la 17 la 22. Azi am sedinta cu parintii:tineti-ma ca-i bat! Scoala asta ma oboseste rau de tot!

O zi buna! [pup]

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Giulia, multa sanatate!

 

dulcetica, bafta cu sedinta. Din punctul meu de vedere e inacceptabil 5 ore pentru teme. Spune-le ca ai si tu viata ta, obligatiile tale. Chiar nu e normal. Daca ai avea mai multi copii cum ai putea face temele? ce fac ceilalti parinti? ca nu pot sa cred ca sunt doar copii singuri la parinti. Nu e de bun simt ce se intampla. In felul acesta fac copii sa urasca scoala.

 

Eu am tot cam 62, oscilez evident, putin in jus, putin in sus. Bine ca nu am sarit de 63 cand am calcat in strachini.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, eu curat kaki de coaja, mi-e frica de substantele cu care le dau ca sa reziste in timpul transportului. Eu nu pun nici coaja rasa de lamaie, portocala in prajituri, am piticii mei [batcap]

 

Dulcetica, e groaznic cu temele.

Eu am scapat de asta, mandra mea si le face singura acum in clasa a-4-a.

O mai verficam, ascultam. Dar scapam intr-o juma de ora.

Ei au temele de luni pana vineri, lunea ne ia mai mult, dar joia n-avem teme :)

 

Androix, Giulia, sanatate!

Sanatoase sa fim, restul le-om face/slabi!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia ,tu sigur esti musculoasa,la 62kg.Eu nu sint ,am burta,un colac de grasime ,fund ,picioare grasunele.Imi pun tocuri de 10cm sa ma lungesc un pic si efectul optic nu-i f rau ,dar totusi....

Banui ca parintii ceilalti au dat la orfelinat/pregatire/autodidacti surplusul. [:-)))]  In clasa a cincea nu-i usor. In clasa a 4a faceam cu el doar romana si-l ascultam la restul sau aruncam un ochi.

Am fost la dentist ,dar inca n-am finalizat,deci ma mai duc. Nu-mi place deloc!

Cge ,sa stii ca si eu am o rezerva cu cojile de portocale/lamiie,din acelasi motiv. La mine insa e mai simplu ,ca eu nu prea gatesc,ca sa folosesc asa ceva. [:)]

Noapte buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cge, eu cumpar mai nou lamai eco pentru a da coaja pe razatoare. Si nu-s mult mai scumpe decat celelalte.

Dulcetica, si eu apelez la tocuri. De crescut nu mai cresc asa ca n-am altceva de facut. Si daca slabesc 1-2 kg conformatia tot asa va fi. Cu muschii stau excelent conform analizei corporale. Conform datelor din februarie daca as mai pune 2,5 kg de muschi trec de intervalul normal. Nu acesta e telul meu, de aceea nici nu iau proteine, ma rezum la ce mananc fara sa le acord atentie speciala.

 

Azi are piticuta mea petrecere chiar langa sala de sport. Am pus rochita, pantofi, strampi, bentita, pardesiu, cadoul in masina si am uitat sa pun si geanta mea de sport [fri] Am fost ieri la sala si am dus-o in casa sa scot hainele care trebuiesc spalate. Sa vad daca rezolv cumva ca daca ma duc acasa dupa ce o las pe ea la petrecere se cam duce timpul meu.

 

Copila mea cea mare e si ea clasa a 5-a. Si e mult mai greu decat anul trecut. Are luni si marti multe teme, joi test la engleza si norvegiana. Aseara la 10 ii corectam raspunsurile de la lectia cu musulmanii. Uite asa mai invat si eu despre religia lor. Ah si cealalta lectie era despre cum se inspira NASA din natura ca sa construiasca aparate de zbor din materiale inteligente. Azi e vineri, nu are teme. Peste we nu au voie sa ia cartile de la scoala acasa, trebuie sa se relaxeze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu astept cu groaza clasa a 5-a! Pe zi ce trece sunt tot mai dezamagita de invatatoarea lu' fi-miu si cred ca voi avea si eu si el un mare soc peste 2 ani cand fiecare profesor va trage in cate o directie de el si el va fi picat in cap. Idem eu.

 

Azi am reusit sa ma adun putin cat sa merg la sala si sa merg alert vreo 40 de minute. Am facut si ceva abdomene. Saptamana viitoare intentionez sa raman si la sauna de cateva ori poate ma ia somnul pe-acolo. [:-)))]

 

Saptamana asta iar nu am avut plan de mancare si am mancat haotic: azi fac paste a doua oara, aseara am comandat pizza, ce m-am scos cu o masa de peste la gratar, dar nici acum nu am spalat gratarul [smulgpar]  Asa ca de azi daca am inceput ziua bine mergand la sala zic sa fiu cuminte si la mancare. Am mancat niste branza pe paine prajita dimineata si acum la pranz fac o omleta cu ton. Diseara fac iar paste cu somon pentru mine si cu smantana si somon pentru restul lumii.

Maine am o fetita la joaca si m-am gandit sa le fac o placinta pastoreasca si care probabil voi gusta si eu o lingura acolo. Iar la desert o sa fac mere coapte umplute cu nuci, mai am si o gutuie o fac si pe aia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello girls...nici eu nu v-am parasit...de vreo 3 sapt am fost cu stresu/treburi pe cap

acum gata...is  in sfarsit DOCTOR [pk]  [pk]  dupa lungi batalii si nervi si par alb iesit si nopti nedormite si kg ingrasate...i've done it!!! [pk] [pk] [pk]

 

ashea ca va fac cinste cu un pahar de ceva monti (limonada of course!)

 

o sa va mai vizitez zilele astea cand ma mai dezmeticesc si io [disco]  [disco]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari,domnisoara doctor! Ma doare umarul drept ,de ma termina. [:-)))] Ce fac?

 

In seara asta am fost la restaurant si am mincat din farfuria lui mamaliga cu un mujdei de usturoi ,facut cu rosii. Ceva bun! Tin post si nu m-am putut abtine. Rusine!

Azi:

Nimic pina la ora 14.

la 14-2 mere si o clementine

P-ora 17-ciorba de legume taraneasca

-fasole verde cu usturoi

C-mamaliga cu un mujdei de usturoi ,facut cu rosii

G-O rodie ,niste migdale si niste alune

Cred c-ar fi cazul sa ma opresc!

Afara ninge.

Pup si noapte buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...