Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (207)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Pentru inaltimea mea ei au evaluat musculatura normala intre 20.9 kg si 25.5 kg. Eu aveam atunci 22.8 kg, aproape de medie.

Tocmai am ridicat aproape 40 de kg si ma cam doare spatele. Deh, cum sa ratez asa provocare.

 

Eu am gasit o cutiuta de fasole batuta in congelator. Numai bine ca am avut ce manca de dimineata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Felicitari, Brandusik! Bafta sa gasesti job!

 

Multumesc de urari, fetelor!

Am petrecut cuminte, cu dulce conform, fara nicio urma de faina. Cu vinul pot sa zic ca am facut exceptie, dar asta e mie nu-mi place vinul sec.

 

Azi as fi vrut chiar sa merg la sala si bine am facut ca n-am mers ca am fost cu fi-mea la antrenament si am stat juma de zi pe-acolo, maine iar la fel dar macar maine dimineata am n-am treaba duc copiii la scoala asa ca iesind oricum din casa voi merge si la sala. Dar voiam sa zic ca azi oricum mi-am pierdut ziua de leneveala, daca mai ieseam si din pijamale sa merg la sala nu apucam sa stau mai deloc in pat. Si uite cum a trecut weekendul prelungit si eu nici n-am simtit.

 

Am inceput sa facem planuri de sarbatori. De fapt sotul meu a inceput sa puna timid intrebari cu privire la meniu. Aseara cand m-a intrebat noi ce gatim de craciun eu fiind mai euforica asa la al doilea pahar de vin l-am anuntat ca anul asta mi-am propus sa nu mai gatesc! In nici un caz nu ca de obicei. Nu mai fac o galeata de 10L de salata de boeuf, nu mai fac o oala de 50 de sarmale, nu mai vreau sa comand 3 cozonaci ci doar vreo 2 din care unul il fac pachet si-l trimit la soacra-mea etc. Si ce credeti? Dupa ce ca ma saboteaza zilnic imi zice ca nu i se pare corect ca eu sa-i privez pe ei de mancare daca eu nu vreau sa mananc sa nu mananc, dar de facut de ce sa nu fac?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai Brandu ca intr-o familie faci compromisuri fara numar. Eu as merge pe varianta traditionala, mancare sa fie dar Monti. Apai niste carne la gratar e ok cu muraturi. Salata de vinete, humus, de ce nu? si piftie merge dar atentie la combinatii.

 

Eu n-am mai facut salata boeuf de vreo 2 ani si tare pofta mi s-a facut numai citind. To cumpar muraturi dar ajung sa le mananc separat.

 

Eu nu pot efectiv sa fac multe feluri de mancare pentru ca nu am timp si nici nu-mi place sa mananc 3 zile la fel desi daca e ceva bun se termina tac-pac. Asa ca noi gatim si in zilele de sarbatoare.

 

Eu ma gandeam la ceva albus de ou cu nuca macinata sau faina de migdale. Reteta simpla, practic o bezea cu nuca. Si musai ceva cu scortisoara ca asa am pofta. Dar pana atunci e cale lunga. Am 2 petreceri de pregatit si in seara aceasta tocmai am realizat ca sala rezervata de ei pentru mijlocie e in orasul de langa, ceva km in plus pentru parinti. Asta dupa ce am cautat lista cu copilele din clasa, taiat invitatii, completat tot. Ce bafta ca la final am verificat tot textul si adresa scrisa cu font mic de tot in partea de jos. Nici nu vreau sa ma gandesc cum era noi sa mergem in orasul nostru la catarat si invitatii la aceasi distractie insa in orasul de langa. Sper sa rezolv maine la prima ora altfel facem acasa, nu stiu, decoram biscuiti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...