Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (207)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello!

 

Nu ca musiu al meu nu se da in laturi de la a face chiar el de mancare, numai ca in felul meu suav [nervo]  i-am dat de inteles ca nu numai ca nu fac dar nici nu vreau sa existe mancare neconforma de nici un fel in casa, in cantitati industriale nici atat. Asta e buba ca lui nu-i plac modificarile monti aduse retetelor clasice si parca din fix motivul asta si-a propus sa ma saboteze constant.

Am impresia ca a intrat intr-un soi de modul de autoconservare, i-e frica sa nu-l pun la slabit [:-)))]

 

La mine se misca, incet dar se misca si cel mai important se misca in jos. Nu ma intereseaza ca sunt cu sutele de grame intr-o ditamai luna, important e ca sunt in jos si trendul e constant. Acum am inceput sa-mi schimb si rutina de sport, imi place la noua sala ca are benzile mai performante si cu niste programe care imi permit un fel de HIIT cu inclinari mai mari sau mai mici, abia am rezistat azi 40 de minute. Iar in zilele in care nu fac cardio mi-am propus sa imi amintesc cum se folosesc aparatele de forta asa ca inca am febra prin diverse locuri. Si zilnic lucrez abdomenul. Organismul trebuie tinut in priza, mai ales ca facand tot ce fac si acum slabesc deja de aproape un an de zile, mai sunt 2 luni si se face anul, organismul se obisnuieste cu noul program si nu mai slabeste, intra pe modulul de autoconservare [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cge, nici eu nu ma slabesc de ceva vreme. Sigur ca ma apuca pandaliile cateodata dar pe de alta parte vad ca hainele sunt aceleasi de anul trecut asa ca nu-i grav. Intru bine mersi in blugii luati cand aveam 59 de kg si nu-s elastici, nu ma strang deloc.

 

Rabdare si migdale. Tocmai ce am luat vreo 2 kg de migdale ca-s la pret minim in perioada Craciunului.

 

Andreea, asa e si al meu. Face mancare buna ca deh adaosurile sunt importante pentru gust fin, putin unt, putina miere pe puiul la cuptor, etc. Si e in crestere.

 

Am gasit mei pe aici. Piticutul meu a plans cand a auzit ca s-a terminat meiul cu lapte asa ca o sa le fac in curand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)] Mersi, Xio, pentru info. Nu pot sa folosesc 8 cu 12 asta ca nici nu prinde viteza banda in 8 secunde [:-)))]  sunt mai performante da nici chiar asa. In plus sa nu sar direct la ce e cel mai eficient ca pe urma nu mai am unde urca. [:-)))]

 

Dulcetica, da asa trebuie. Asta vara cand faceam eu faceam 30 de secunde de sprint cu 1 minut jumate de alergare normala. E greu si asa.

 

In rest, azi e singura zi din saptamana in care nu merg cu copiii nicaieri motiv pentru care e cea mai aglomerata: gatit, smotru, spalat, calcat, engleza cu fi-miu, dupa ce isi termina toate temele pe saptamana viitoare ca in weekend petrecem in doua locuri. Asa ca ma pregatesc sa inchid si sa fug.

 

PS am mancat aseara o nebunie de curcan umplut cu o umplutura evident neconforma dar care a meritat din plin s-o incerc. Foarte bun si deosebit de ce am mai gustat pana acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...