Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (207)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ca la orice meditatie procedez. Am incercat si eu sa fac din cand in cand dar nu are efect. Am facut caiete, avem manuale, am stabilit zile cand facem (fac cu amandoi o data pe saptamana dar separat) nu le dau teme, in rest la fel. Ai mei sunt totusi mai mici in clasa a cincea nu cred ca-i mai prind nici eu. Sau mai stii, poate ii obisnuiesc de-acum si atunci o sa fie mai usor.

Oricum sunt mandra de ei ca in cateva saptamani de lucru deja au prins foarte bine, Filip a luat 85 de puncte din 100 la test la scoala saptamana asta, e bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androix,tu esti profesoara? Eu mi-am cam pierdut autoritatea in fata lui si ne cam certam, la capitolul lectii. Cind ma mai enervez si-l amenint cu bataia,imi spune "mami tu esti asa de nostima". Acum a descoperit o arma pe care o utilizeaza:poate sa plinga la comanda,atunci cind nu vrea sa faca ce-I pun.

Nota: nu l-am batut niciodata ,dar il amenint frecvent . Nu-l traumatizeaza,ca stie ,ca nu-s nici macar fioroasa. Asta ca sa nu intre vreun ONG in plolemica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Repede si eu nu v-am uitat.

 

Am f. mult de lucru si la job si acasa, mandra racita.

 

Androix, taci si faci.

Nu mai anunta ca salata de bœuf nu are cartofi :)

Dar daca nu si nu, lasa-i ca doar odata e Craciunul. Gusta si tu un pic, si dup-aia uita.

 

O friptura cu muraturi sau salata merge. Lasa-le lor piureul.

 

Dulcetica, si eu ma duc la ora de engleza acum cu mandra. Eu ii fac fise si ea le completeaza. Si are 95%

 

Pe curand!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Culmea ,aveam 60.5kg azi dimineata.

ieri peste la toarte mesele si gustari un strugure ,o rodie ,2 mandarine.

Azi nu stiu exact probabil niste varza si ar mai trebui ceva. Poate fac niste linte. Restul fructe,dar sper nu prea multe.

Am facut si niste sport ,cam 20 min ,dar nu cum recomanda Xio ,ca n-am prea multa energie la ora asta.

Cge ,ai fisele in format digital? Sa-mi trimiti si mie un material didactic bun.

In martie incep si eu un curs si poate-l iau cu mine.

Pup si o zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, n-am fise. Le compun io dupa lectia din manual.

Mai primesc si comentarii, ca o innebunesc cu romana sau franceza mea.

Ca deh, ii cer sa traduca in engleza din romana sau franceza.

 

Eu mai caut pe google cu "Free english exercises for.." si pun titlul lectiei.

Mandrei ii place sa faca exercitiile astea.

Mai schimb si rolul, o pun pe ea sa imi puna intrebari. Important e sa auda cuvintele de multe ori pana ii intra in cap.

 

Acum sa scriu si la subiect.

Sapt. viitoare mi-am propus:

frigarui de porc la cuptor (Sz unde esti?);

friptura de piept de curcan

salate, muraturi;

salata de ton; lasagna neconforma;

ciorba de rosii cu legume;

clatite conforme si alte dulciuri ne conforme ptr restul lumii.

 

We placut si conform!

Sa vina Mos Nicolae fara bete si sa ia kg.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Am facut vreo 40 min exercitii pt abdomen ,mine si picioare.

Sz ,e pe la subiectul cu postitul.

Cge ,nerci pt sugestia cu  "Free english exercises for..".Am cautat si sint multe. Sper sa vrea! Sinteti in partea franceza?

Azi incerc iar  sa fac  humus.

 Mai am in program baby hering ,o ciorba de fasole si gustari, fructe:pomelo,ananas daca s-o fi copt bine,rodie ,mere.

Carres,la multi ani!

Petrecere placuta ,daca aveti priieteni,rude  cu nume/ derivate din Nicolae!

 Mos Nicolae a venit la minunatul meu,care e un copil bun ,scump si cuminte!

Pup si-o zi perfecta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oui, madame! [flo2]  Suntem in partea franceza din Ca.

 

A venit si la noi mosu' aseara, ne-a lasat printre altele si ceaiuri superbe cu arome de Craciun.

Am savurat o cafea, 2 ceaiuri si ma apuc de treaba: curat, gatit etc.

 

La Multi Ani! tuturor cu nume derivate din Nicolae!

 

We placut!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello-yellow!

 

Si uite ca am facut si 39 de ani!

Sambata a fost ziua mea. Parca nici n-a trecut bine cea dinainte, ca iar...

goooosh, cum zboara timpul asta!

 

Kilogramele sunt tot acolo, impachetate frumos... Cine a zis ca n-am si eu pachetele? Am, sigur ca am, pe solduri, pe sub burtica, pe la subrat... am destule. [soricel]

Si de ziua mea ce credeti ca am primit de la sotul meu cel atent? Prajitura mea preferata, cu muuuuulta ciocolata [batcap]  am mancat-o, normal c-am mancat-o! [ups] [help]

Cred ca e timpul sa incep iar sa scriu ce mananc, ca asa ma mai rusinez si incerc cat de cat sa ma abtin.

 

MD: vreo doua mere si o gramada de cafea

P: supa crema de legume si paste integrale cu sos carbonara

G: nuci

G:doua caramele [fri]

C: iaurt de casa cu paine Vitastar

 

Asta este! n-am cu ce ma lauda...

 

Va pup!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sanatosi, fericiti si frumosi! [flor]  Sa-ti fie de bine prajitura!

 

Am rezolvat dilema mancarii de sarbatori [bis]  Inchei anul cum l-am inceput, adica la socrii mei. Oi gasi eu acolo o friptura neaosa sa mananc cu castraveti la saramura toata ziua si oi ingrosa obrazul si ma duc cu cateva felii de paine in traista [:-)))] A doua zi mergem la nasi care tocmai l-au descoperit pe montignac, asa ca sigur gasesc ce sa mananc si cu asta basta! Sarmale nu fac, o sa fac o ciorba de perisoare si o friptura si aia de curcan! Domnul se pregateste sa faca o toba mica, cativa carnati si putin lebar. E un sfert din ce pregateam noi de craciun in trecut. E adevarat si ca e primul an in ultimii 6 cand nu avem musafiri cu mese intinse si in ziua de craciun si a doua zi. Si a treia zi de obicei mergeam la socri, deci va dati seama cum o tineam ca pe 28 incolo simteam ca pleznesc pe la cusaturi, ne tratam doua zile cu ceaiuri si pe urma venea revelionul.

 

 

EDIT: sau  mai bine iau la mine niste tarate de ovaz si-mi mesteresc o mamaliguta [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...