Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (207)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Neata!

 

Eu am pasat toate pregatirile culinare cui vrea sa manance [:)]  ca io mi-am propus sa trec Craciunul si revelionul slabind. A facut carnati ca in fiecare an, face toba si lebar si si-a propus sa faca si cateva sarmale de curcan. Un singur lucru pregatesc eu o ciorba de perisoare de curcan cu dovlecel in loc de orez.

Mai dureros o sa fie de revelion ca ne-am invartit de-o ieseala la munte cu gasca de prieteni si chiar daca o sa gatim noi si teoretic am control total asupra meniului practic stiu sigur ca voi manca mult si voi avea si abateri. Dar limitam dezastrul cu miscare.

Azi imi termin si eu curatenia in casa ca mi-au venit covoarele de la curatat si trebuie puse la loc si luni facem si bradul desi noi il faceam de obicei pe 24 seara, dar anul asta fiind mai mult plecati am zis sa ne bucuram si noi de el mai mult. Oricum nu mai vreau sa-l tin pana in februarie, pe 10 ianuarie maxim 15 il demontez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna!

M-am intors,mai rotunda ca oricind. 10 zile am mincat,3 luni pling. [:-)))]  M-am apucat dimineata de yoga ,cu televizorul si am reusit sa-mi intind/termin un muschi.

Amdtoix,bravo ca spui nu tentatiei si ca te-ai mutat la sala!

Salut toata suflarea si revin pe baricade!

Va pup si va anunt cit de rau stau ,dupa citeva zile,ca acum nu-i adevarat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulce, pe unde te-ai plimbat?

 

Cine a făcut anul trecut salată boeuf conforma? Nu stiu dacă sa înlocuiesc cartoful cu linte verde sau reţeta clasica dar fără cartof. Zilnic am abateri, la câte dulciuri sunt in jur... asa ca am gătit o prajitura clafoutis cu mere.

 

Si de maine ma reapuc de sport ca nu mai merge, deşi fac sportul smotru in prezent, cred ca minim 6 ore am stat numai in picioare ieri, ce folos dacă am mâncat bomboane după..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut cu linte si cum salata boeuf este mancarea mea preferata in fata careia nu rezist, anul trecut am inlocuit cartoful cu linte verde. Pentru mine a fost nemaipomenit de buna. Iar anul asta voi repeta experienta dar voi face doar pentru mine salata cu linte, pentru ca o sa fim mai multi, dar ca de obicei cand imi fac pentru mine isi baga nasul in portia mea.

 

Ma batea un gand sa incerc si o salata poienita la care sa renunt la stratul de cartof, dar asta dupa sarbatori nu acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Nu mai misca nimic pe-aici? Sunteti ocupate cu ultimele pregatiri?

 

Eu sunt imbracata doar sa ies pe usa si sa fug la sala ca urmeaza doua zile de dezmat culinar si de pauza de sala, ca e inchis nu de alta, asa ca nu vreau sa ratez ocazia. De pe 28 plecam la munte pana dupa anul nou asa ca va urez de-acum sarbatori fericite, sa va aduca mosul tot ce va doriti, voua si celor dragi, si sa fim sanatoase ca asta e cel mai important pana la urma! [flo2] [pegeam] [aho]  Sa fiti cuminti [yum]  ceea ce imi doresc si mie! [flirty]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu fac salata bœuf fara cartof si niciun mancator nu s-a prins, dar pun mazare si morcov.

(asa e amestecul congelat).

 

Si eu mi-am propus o perioada fara internet, asa ca va urez "Craciun fericit, mos darnic" (dar nu in kg). Sa aveti un an 2015 foarte bun!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, frumoaselor!

Sa aveti un an minunat, fericit, in care sa mearga toate lucrurile exact asa cum va doriti!

Si sa ne ajute Domnul pe toate sa ne mobilizam si sa ne scapam odata de toate kilogramele in plus exact din locurile in care nu le dorim:) [:)]

 

Va pup! [flo2] [flo2] [flo2]

Petrecere frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...