Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (207)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Adina, bine ai venit! Chiar avem nevoie de forte proaspete. Iar tu, de pe la alte subiecte, am remarcat ca esti pusa pe treaba si cu mancarea sanatoasa si cu sportul.

Laura, ai grija de tine. Mai ales ca tu stii sa interpretezi mai bine simptomele decat mine de exemplu. adica stii cand nu e de joaca. Imi pare rau ca ti-ai pierdut prietena atat de devreme. Te inteleg ca te simti greoaie dar de undeva treuie sa incepem.

 

Eu am fost ieri si la plimbare prin cartier si la sala. Cam pe fuga la sala, cat a avut cea mica o aniversare. Am facut la o eliptica, cea mai solicitanta din ce pun ei la dispozitie. La banda nu ma simteam in stare sa alerg mai ales ca de abia mancasem. In jumatate de ora, cica 280 de calorii. Totusi pulpele nu ma dor dar le simt obosite. Insa am febra la maini. Am mers la 3 aparate, am avut aceleasi greutati ca in ultimii ani dar se cunoaste ca am facut pauza. Nici nu mai trebuie sa ma uit la pozele aparatelor sa stiu ce grupe de muschi solicita ca le simt la fiecare miscare [:I]

 

Am terminat cu sala pe la ora 4:30. Dupa aceea doua ore nu m-am atins de mancare ca oricum eram pe drumuri. Dar si cand mi s-a facut foame..am incercat cu un pahar cu lapte acru si tarate, mai tarziu jumatate de avocado, iar un pahar lapte acru cu musli. Degeaba. Am mai mancat niste alune si am fugit in pat ca imi venea sa devorez tot prin frigider. Nu imi iese deloc sa nu mananc dupa sala.

 

Ninha, la pastele acesta te referi tu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mersi fetelor de primirea călduroasă.Chiar sunt pusă pe fapte si dornica sa experimentez cat mai multe Rețete.Sunt plină de ambitie si nici nush de unde am atata.Nu pot sa zic ca sunt grasa.Am la 1.72,70 kg..in mod normal ar trebui sa am intre 65 si 63 deci am ceva de dat jos.

O sa radeți de mine dar acum va scriu de pe bicicleta.Pedalez si pedalez si ma tot uit la calorii..stau bine.200 date jos in 20 min.La mancare nici nu ma mai gândesc pana maine dimineata.Sapt.trecuta am slăbit aproape 4 kg si sunt mulțumită.Stiu ca voi da tot mai greu jos dar nu ma las.

 

Voi cum stați?rezistati?daca nu,va dau eu din energia si ambiția mea ca am pt.fiecare in parte.Pana una alta spune-ți ce păpați maine?

Abia astept sa termin de pedalat,sa fac dush si sa ma bag in pat la somn ca am avut o zi grea la lucru azi.Va pup [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

with pleasure Adina! welcome si de la mine!

daca esti pusa pe fapte mari ( a se citi sa nu cazi prada ispitelor nepermise) o sa ai rezultate ff frumoase

 

eu monti-girls...nu prea fac abateri (exceptand mancatu de mamaliga [batcap] [batcap] )

azi de exemplu am mancat ashea:

MD: peste afumat cu ceapa si paine integrala(neagra)

G: lapte 0 cu nes (unu asa slab Tchibo de mama spune ca beau lapte cu cacao)

P: crap la cuptor (a se citi "prajit" la cuptor) cu mamaliga si mujdei [il]

G:vreo 10 alune

C: o punga de pufuleti

 

dupa cum se poate observa mananc mult peste (pe langa cele 2 pilule dimi de ultra omega 3), de vina e prezenta sora'mii acasa care e vegetariana(pesco vegi cred ca se spune)...si ii face mama zilnic peste cu ceva [barfa] eu cand am lasat omega 3 anu trecut am pus instant 5 kg in o luna juma...drept urmare de 2 sapt iau back omega si deja am dat 1.5kg jos [pk] [pk] (si nici nu am mancat ca [porc] de sarbatori sincera sa fiu)

 

o sa plece sora'mea back in fr sambata...asa ca o sa ma reapuc de exercitiile din living...am inceput sa fac(la sugestia sora'mii) dupa unii le spune fitness blender...am gasit un program pe gustul meu, adik ma agit da nu sar (urasc sa imi zgudui creierul cand fac sport)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Eu tocmai am rontait o portocala,o clementina si beau un ceai negru. Mai incolo trebuie sa ma hotarsc. Ori un iaurt 0% cu vanilie dar care nu prea ma satura, ori wassa cu Philadelphia si ardei capia. Am si migdale dar parca le-as lasa pentru dupa-amiaza.

Acasa sunt in pom. Nu am mancare si nici nu prea stiu ce sa le mai fac. Am o casoleta cu piept de pui si om vedea.

 

Bine ca ai zis Brandusa de Omega 3. Ca am sarit peste ele de cand am bolit si am schimbat meniul de dimineata. Eu slabesc tare bine cu peste. De oricare fel, chiar si daca mananc somon cu smantana pe el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brindu, e totala poza! Am dat-o la tot biroul s-o vada si s-au stricat de ras [:-)))]

Mai ca-mi vine sa incerc si eu omega asta. ce produs folosesti? poti sa ne recomanzi ceva ce se gaseste si in RO? de fapt, daca zici ca ai pus 5 kg cand te-ai oprit.... hm... ai mai facut si alte schimbari in dieta cand te-ai oprit din luat omega?

Otilia, da, la pastele alea ma refer, dar au si alte forme. mie imi plac . le-ai incercat?

Adina, la 1,72 si 70 de kg cred ca arati deja beton! de ce vrei sa mai slabesti?

Azi ma duc si eu din nou la sala, ca s-a mai domolit febra musculara. Mi-am luat rotita de la Lidl, ptr abdomene. chiar se simte ca lucreaza muschii abdominali.

Na , acuma, sa vedem ce am mancat ieri:

MD: nimic

P: legume sote cu carne de pui si salata de cruditati

C1, pe la 4: iaurt cu cereale si o chifla fitness de la lidl

C2: pe la 7: avocado cu pasta de masline, pasta de chilli si usturoi. La sfarsit am halit si un colt de paine ca imi lua gura foc.

Sa vedem cum rezist azi.... [fri]

Va pup!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brindu bn te-am găsit [flo2]

Crede-ma nu cad prada ispitelor pt.ca sunt ft.ambitioasa de fel si eventual cand nu mai pot gust de doua ori si imi revin.In general cand imi impun ca nu,atunci e NU.Poti sa imi pui sub nas mâncarea preferata ca nu ti-o mănânc.Tati zice ca nu o mai vazut asa pers.ambitioasa in toata viata lui [:-)))] .Tu ai papat destul de mult azi in comparatie cu mine.Eu am mancat dimi cateva linguri de griș in lapte(stiu ca nu e de dieta dar mi-o plouat in gura rău:)) apoi la amiaza ciorba de legume.Acuma la 4,o portocala iar cina pe la 6 salata de legume cu piept de pui tăiat cubulețe.Un strop de ulei de măsline si sare.Amestecat totul,papat iar pe la 8 bicicleta:)) si somn.

 

Dulcetica da..eu slăbesc mult in prima sapt.apoi tot mai greu dau jos cum trece timpul..o sa va țin la curent lunea viitoare cand ma pun iar pe cântar sa vad cat am mai dat jos.Dar si trag mult de la gura recunosc iar seara sport o ora.

 

Ninha,mi nu mi se pare ca arat chiar beton.Am burtica si bulane.La 62 kg imi place mie cum arat dar e atat de greu sa ma mențin acolo:( Cel mai mult am avut 84 kg,nu ma simteam bn in pielea mea,oboseam repede si nu ma mai încăpeau nici o haine.Am reusit sa dau jos intr-un an cu sala,dieta stricta si ft.multa munca 24 kg.Daca ma întrebați dc am fost asa grasa a fost din cauza necazului meu.Mami a murit mult prea tânara,la 46 ani iar pt.mine a fost un șoc.Nu am putut sa imi revin numai mancand si mâncând..nu m-am mai putut opri.Pana m-am trezit la realitate si mi-am revenit.Acum vreau sa ajung inapoi la 62 unde ma simt cel mai bine.Iar pt.asta muncesc acum.

spor la sala..si eu am febra musculară acuma...ce rău e dar va trece.Abtinete,nu papa,sunt alaturi de tine [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ninha si pe mine m-o distrat super poza, sheruita pe fb de vara'mea din Italia. [il]

nu spun ca atunci am pus 5 kg numai ca am lasat omega ...s-or mai adaugat si neste bombo de cioco si neste (multeeee) seminte...ca spunea sor'mea sa rontai macar ceva sanatos daca tot rontaiam compulsiv la bombo de cioco. Dar personal cred ca atunci cand se consuma omega3 metabolismul lucreaza altfel, cel putin al meu.

Suplimentele nu le iau din Ro, de obicei le iau din UK, dar acu or fost scumpe si mi le-o luat sor'mea de pe amazon franta.si mi s-or parut ieftinute 19euro un borcan de 180 de pilule gelatinoase. Is de la Now Foods . imi plac astea pentru ca:

1. calitate/pret is ff convenabile.

2. membrana e o membrana mai tare si nu-mi vin niciodata inapoi pe gat, membrana nu se mai dizolva la nivelul stomacului ci direct in intestin (de asta nu mai vine pe gat)

3. au cea mai mare concentratie de omega 3 pe care am gasit-o pe piata (in UK si state)...in romania se vand numai...hm...aberatii scumpe

4. am incredere in firma asta eu imi iau de la ei si: B12, Vit D, si luat si magneziu o data (is mult mult mai ieftine daca dai comanda direct din US de pe iherb.com)

 

Am fost ff dezamagita de farmacia romaneasca. In UK luam Magneziu 400mg/3 Pastile+B6..si am uitat sa dau coamanda inainte sa vin acasa...si am spus sa iau de aci din Ro (ca ale mele ultimile le dadusem la babaci)...zis si facut, luat "Magneziu forte"...forte my ass ca are 47mg/drajeu..si-s si mai scumpe decat ce luam din UK. In romania e mai scump decat in alte tari si sa fii bolnav [batcap]  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...