Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (207)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

:)))) hahaha, nu trebuie sa ai studii de specialitate ca sa pui un diagnostic. :)))) neeeah, citesti pe google si e gata.

A stabili un dg de sindrom paranoid e exact acelasi lucru cu a te uita la unul beat.

Asta apropo de infumurarea pe care o vezi la altii dar la tine nu :))))

Brindusiko, am facut 2 schimburi de replici pana sa te iei tu de mine. Tu ai fost aia agresiva, nu eu. Daca aveai common sense, adica bun simt, nu postai mesajul acela. :)

Scriai frumos, asa cum i-ai scris Adinei. Care mentionase ca nu vrea sa credem ca e narcisista dupa ce si-a scris reusitele aici. :)))))

Ea nu vad sa te fi deranjat asa. :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetele!!!

Gata!M-am hotarat!Plec repede la shoping sa cumpar vointa!Vad ca toate aveti! Eu nu!Sunt posesorea a 57 kg dupa ce in vara aveam 54-54 !

GATA!Revin aici pe baricade!De maine!Nu dati cu rosii,dar azi am calct in balarii si nu scriu ce am mancat.Spor la dieta !

Bafta si tie:) daca vrei,iti dau din vointa mea,ca am destula:)

Oricum nu iti doresti sa dai mult jos,vei reuși.Oricum esti slăbuță la 57 kg,depinde si înălțimea stiu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi-am adus aminte...am in plan maine sa fac pizza cu blat de faina de naut +oua(poate si niste tarate..ma mai gandesc pana maine

Neaparat si te rog sa imi spui si mie cum sa fac acel blat.As încerca si eu,parca mie pofta de o felie de pizza..ce buna ar fi.O sa adorm cu ea in gând  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ca sa convietuim civilizat nu trebuie sa avem neaparat afinitati.Cel mai bine e sa evitati schimburile directe de replici daca vedeti ca ies scantei.Peace, please... [flo2]

 

Adina, cea mai buna, usoara si rapida pizza cu faina de naut e cea facuta la tigaie.Ai reteta aici:

https://cerulina.wordpress.com/2013/03/30/placinta-tarta-cu-spanac-si-cascaval-la-tigaie/

Poti sa combini ce ingrediente vrei-eu fac cu ceapa, ciuperci si ardei cruzi pun deasupra cascavalului. Eu nu am inteles, tu tii Montignac sau doar cochetezi cu el?Ai citit ceva despre acest mod de viata?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ca bine spui caress...peace [pk]

 

oare reteta aia de pizza merge si numai cu faina de naut+ oo fara surplusul de spanac? desi cred ca s-ar face ca o omleta..hmm...as putea incerca . tu ai facut-o vreodata caress?

 

adina eu pun pur si simplu: 4-6 oua (in functie de tava) si adaug vreo 2 linguri de tarate si dupa completez cu faina de naut, si adaug ierburi : oregano sau mix de ierburi italiene, piper sare.

nu stiu exact exact cantitatile, imi dau seama dupa cat de densa e compozitia...ca de clatite, un pic mai grosuta..si gata..o torn in tava si deasupra pun ce vreau ; in general: masline verzi (pe care le prefer), ceapa, ciuperci, ceva carne si brinza. 

Am facut si numai cu naut si o iesit ok. Imi place ca nu iese nici tare nici moale blatu copt..iese numai asa bun cum imi place mie. [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata tuturor!

Eu nu o fac cu spanac , calesc ceapa taiata solzisori cu ciuperci.Dupa ce o intorc si pun cascavalul, peste el pun feliute de ardei sau presar ton in suc proprie.La aluat e esential praful de usturoi. altfel are mirosul ala specific de naut, care mie nu mi place

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

 

Vine week-end-ul, eu mereu am trecut cu greu de week-end, sper sa ma tin tare. Adina, un pic de vointa, te rog! [:)]

 

Ieri:

dim - un kefir mic de la Lidl

13 - 2 pumni de caju neprajit (tot Lidl - mie imi place tare mult)

14:30 - pulpa de porc la tava cu salata de varza

20 - ceva branza sarata (cred ca este telemea de oaie) cu ardei

 

Azi inca nu stiu ce voi manca, dimineata am avut branza cu carnati afumati facuti de mama si 1/2 de ardei rosu.

 

In plan pe week-end am ciorba de fasole cu afumatura (trimite mama [pk] ) si o friptura cu salata. Poate fac si un clafoutis de mere, sa am si ceva dulce si probabil crema de ciocolata (am un avocado pe care il mai tin putin sa se coaca).

 

Legat de pizza au am facut-o pe aceasta http://alinaretetedietetice.blogspot.de/2013/07/pizza-mea-preferata.html

 

Nu prea am putut intinde aluatul, asa ca data viitoare il voi pune intre doua foi de hartie de copt sa il intind mai bine.

 

O zi conforma,

Andrea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ca sa convietuim civilizat nu trebuie sa avem neaparat afinitati.Cel mai bine e sa evitati schimburile directe de replici daca vedeti ca ies scantei.Peace, please... [flo2]

 

Adina, cea mai buna, usoara si rapida pizza cu faina de naut e cea facuta la tigaie.Ai reteta aici:

https://cerulina.wordpress.com/2013/03/30/placinta-tarta-cu-spanac-si-cascaval-la-tigaie/

Poti sa combini ce ingrediente vrei-eu fac cu ceapa, ciuperci si ardei cruzi pun deasupra cascavalului. Eu nu am inteles, tu tii Montignac sau doar cochetezi cu el?Ai citit ceva despre acest mod de viata?

 

Fetelor, ca sa convietuim civilizat nu trebuie sa avem neaparat afinitati.Cel mai bine e sa evitati schimburile directe de replici daca vedeti ca ies scantei.Peace, please... [flo2]

 

Adina, cea mai buna, usoara si rapida pizza cu faina de naut e cea facuta la tigaie.Ai reteta aici:

https://cerulina.wordpress.com/2013/03/30/placinta-tarta-cu-spanac-si-cascaval-la-tigaie/

Poti sa combini ce ingrediente vrei-eu fac cu ceapa, ciuperci si ardei cruzi pun deasupra cascavalului. Eu nu am inteles, tu tii Montignac sau doar cochetezi cu el?Ai citit ceva despre acest mod de viata?

 

 

Ce bine arata pizza asta :D ce alta faina se poate folosi in afara de cea de naut? ca fix din asta nu am. :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...