Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (207)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Neata fetelor! Si pace!
 
Ce pofta de pizza mi-ati facut. Am cumparat saptamana trecuta sa avem in casa la urgente si s-au dus toate 4. Eu nici nu am gustat. Am si faina de naut care asteapta sa fie folosita asa ca timp imi mai lipseste.

 

As face insa o varianta simpla, gen papara, din ou batut, ardei, praz si ceapa calite, faina naut. Eventual masline sau ciuperci daca am prin casa.

 

Adina, pe prima pagina a subiectului sunt linkuri cu documentatie de citit, retete. Pe net sunt si subiectele mai vechi. Din cartile scrise de Monignac ai ceva?
 
Xio, boabele in general e bine sa le pui la inmuiat cateva ore. Eu asa fac daca gatesc fasole, naut, etc. Altfel fierbi mai mult la ele. Eu n-am respectat recomandarile pentru quinoa si nu prea mi-a placut cum a iesit. Am mancat si bine preparata si am simtit diferenta. Asa ca data viitoare o fac cu atentie.
 
Sa scriu si eu meniul daca tot l-am notat de cateva zile:
 
13.01.2015
- o portocala, o clementina
- ceai negru
- iaurt 0%
- somon, smantana, brocoli, conopida
- migdale si nuca
- 3 wassa cu gem prune, (1 din wassa cu margarina vegetala, putin cascaval ras) 1 pahar lapte dulce 0.1%

14.01.2015
- un mar
- ceai negru
- migdale
- peste (1/2 snitel peste, macrou in sos de rosii, 3 sardine in ulei), salata verde, ardei gras, bete telina si cus-cus lipit de ele,
cateva bucati de catofi cu maioneza
- ceai verde
- 3,5 wassa, 1 buchet conopida, 1 ardei capia, rosii cherry, 1 crenvurst

 
15.01.2015
- 1 para coapta
- ceai negru
- iaurt afine 0% cu musli
- maceou, chifetele naut, legume calite (ridichie, telina, praz), ardei gras, castravete, feta

- 2 felii de pesmeti facuti din tot felul de seminte (posibil sa fie chiar de F1 dar nu am garantie)
- mazare cu piept pui, telemea

 

Am fost la sala aseara si ma cam resimt. Sunt pe la 63 de kg acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună fetele ambiţioase sau in proces de devenire :),

 

De ieri am mâncat conform, m-am şi cantarit dar nu vreau să vă sperii... Vă zic doar ca am pus 14 kg din vară până acum din care minim 4 in decembrie, nici mie nu imi vine să cred :((( Dar am mancat aiurea, multe dulciuri si nu am mai făcut sport din vară... Am fost şi la control ginecogic ma rog era periodic însă imi era teama de un cancer ovarian însă nu, doar nesimţirea mea a fost...

 

De luni vreau să încep monti clasic adică fără făina, dulciuri dietetice decât 1 feliuta mica / saptamana, cantităţi reduse de seminte, fasole boabe, naut, la mine monti clasic a dat rezultate intotdeauna.

 

Eu halva nu am facut, am cumparat, e cu fructoza şi susan. Am făcut un fel de nutella vegetariana cu tahini, zeamă lămâie şi cacao, nu e foarte cremoasa dar e ok in clătite.

 

Bine ai venit, Adina!

 

Xio şi Brandu, peace şi vrem să vă citim pe amândouă pe aici!

 

Pentru weekend ma tentează nişte chiftelute de ceapă şi reteta de pizza...

 

Pup,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HIHIHi Myhaela clar v-am facut pofta de pizza [ups]  ...rusinica mie  [fri]

cat despre kg..nu te-ai incurcat...tu atunci cand ai inceput sa pui pe tine..tineai monti hipocaloric sau cum de ai reusit?poveste-ne sa stim si noi sa pun la "asa nu" ca e important si asta..nu numai succesul conteaza ci si ce duce la esecuri [help]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of,pizza asta:) dar tot o fac acuma intr-o zi:) ma iau dupa Rețetele voastre ca tare bine arata:)

Mihaela bine te-am găsit si spor in a da jos tot ceea ce ai pus.Pana in vara te vreau silueta:D

Nu am nimic Otilia,acum ma documentez si tot citesc.Ma obișnuiesc incet,stai ca is noua inca nu ca voi...

Ambitie,ambitie,ambitie asta avem noi nevoie.Bafta in continuare fetelor.Luni revin si va mai spun cat am slăbit,sunt asa de curioasa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Vedeti ,ca eu lucrez pe mai multe fronturi( a se citi interventia de la abdomen convex). Sa n-avem vorba la sfirsit ,ca eu sint slaba ,ca-s fotomodel etc.

 E adevarat , ca ieri am fost la pizza si-am mai mincat si alte beep,dar totul in viata-I relativ.

   Dupa cum spuneam pina la sfirsitul lunii sub 60 kg ,dar a intrat Caress si m-a destabilizat,asa ca acum sint pe plus. Rusine !

Pup si sa n-aud de macarons,de tofifee si alte orori din astea ,care-mi intuneca existenta.

O zi perfecta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

,, Abdomen convex ''???? Doamne, de unde le scoti???/ Deci din cauza mea esti pe plus, am inteles.. [soricel]  [flo2]

 

PS Ai mancat macarons???Fara mine???

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce am terminat plăcinta după reţeta Cerulinei, ma deranjează un pic spanacul netocat, cred ca e mai buna cu ciuperci si ceapă.

 

Brandu, Monti era până seara când ma luptam cu n feluri de inghetata şi alte dulciuri, cine a pus Lidlul in drumul meu spre casa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da...aprob ..mama lor de dulciuri [batcap]  [batcap]

tocmai ce spuneam ca mie mi-o iesit glicemia 73..o am asa din liceu...si cred ca uneori scade si mai tare...si pe langa obisnuinta mea de rontaiala...cred ca mi se mai trage si de la asta pofta de dulce [batcap]  [batcap] .Dar vb Adinei cu ambitia sus si rezolvam noi Myhaela si cu dulciurile astea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,da ambitie.Va mai dau din a mea daca nu aveti.Eu luni incep a treia săptămana si sunt din ce in ce mai motivata.parca m-am tzacanit ce cap [batcap] is turata pt.a ajunge la 60 kg [pk] .Din partea mea ar putea sa nici nu existe dulciuri.Nu am treaba cu ele si daca chiar imi scade glicemia am in casa cioco neagră de 85% cacao de la Heidi si imi iau 2 pătrățele si sunt rezolvată.Ceea ce imi e mie greu is chestiile de ronțăit cum ar fi chipsurile,si mor dupa ele.Nici nu ma gândesc ca asa cum sunteti voi cu dulciurile asa is eu cu chipsurile [pofticios]  [pofticios]  [pofticios]  Doamne Ferește greu ma abțin la ele,si ce interzise is oh...

Asa ca azi deocamdată nu am mancat numa un bol de cereale cu lapte..ma pun pe o ora de sport ca dupa,asa ma duc in Baia Mare la mall la un film in 3D si cred ca acolo voi mai manca o salata de crudități de la salatbox si cam atat.Poate voi mai savura o portocala daca o sa am pofta.

 

Fetelor multa ambitie.Vom reuși.Pupici [fluturas]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ceau, frumoaselor!

Ahhhh, pizza! [il]  mie imi place cea din linkul pus de amironeanu. mi se pare ca seamana perfect cu pizza clasica, iar blatul acela crocant e un deliciu!

Despre quinoa, numai de bine, o iubesc! dar e important s-o spalam bine in mai multe ape, chiar cu apa calda daca se poate, altfel e amara. de obicei o fac cu legume, dar e buna si cu lapte de soia si miere/fructe uscate, ca desert. la fel si amaranthul. a, se poate face si blat de pizza cu ea.

mi-am cumparat de curand niste mei de pe driedfruits. dar abia dupa ce l-am luat am verificat IG (70!!!) Ce sa ma fac cu el acum? cum sa-i scad IG-ul? imipare rau sa-l arunc...

Otilia, bravo! foarte putine abateri, si mici. Tine-o tot asa [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...