Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (207)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor! Nu am disparut chiar de tot!

Multe schimbari. Sunt intr-un nou proiect, cu biroul in alta locatie, ceea ce a necesitat reconfigurari pe toate planurile.

Fetele virusate, eu virusata, plus o entorsa de duminca incoace, deh...

Sunt relativ cumintica, mai calc in strachini, mai imi revin, in orice caz, sunt in jurul greutatii de 55, plus/minus un kil.

Sper sa se linisteasca si la mine lucrurile un pic si revin. Mi-a fost tare dor de voi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

otilia well...si mie mi se intampla...cu memoria adik...eu de exemplu dimineata deschid geamul la camera (si stau si la parter)...il inchid...dar de fiecare data dupa ce ies pe usa pe la mijlocul drumului ma intreb daca chiar l-am inchis..(si nu mi s-a intamplat doar o data...CI APROAPE ZILNIC)..Si am chestia asta cu geamul ca e crizat Andy(landlordu) sa-l nu-l prade hotii(desi sta toata ziua acasa..sper totusi sa nu ajung asa crizata la 50 de ani)

mie mi se pare chiar ca te descurci ff bine..nu ai de memorat chestiile care tin numai  de o persoana ci de inca 3 (sau 4 daca il includem si pe sot)...si cum pe masura ce cresc fetele au tot mai multe activitati...poate ar trebui sa imparti din sarcini ori cu sotul ori cu ele...cand e ceva ce tine de ele...sa isi aminteasca (si sa-ti reaminteasca ele)..mai ales cand vine vb de party-urile lor, sau de vreo activitate extra..pe care o fac ca vor ele nu ca le-o impui tu..in felul asta scapi si tu de o grija si le faci si pe ele responsabile...

Eu Mg l-am luat fara nici o analiza...avem semne...pe care le puneam pe seama la altceva...oboseala, insomnii...furnicaturi in degetele de la picioare....si cercetand cercetand am vazut asta cu Mg...si am spus..ia sa incerc...si dupa ce am inceput sa iau suplimente mi-au trecut toate.

La oboseala la fel..nici nu imi trecea prin cap ca as avea deficienta de Fe...ca vb aia..mananc carne , legume...dar s-o dovedit ca nu prea absorb si eram anemica...Desi doctorii imi spun ca nu am nimic cu absorbtia..eu nu cred...nu beau cofeina asa multa incat sa blochez absorbtia de Fe in halul asta ..da mno. Cand mi-au facut annalize acu vreo luna juma...cik nu am nici o anemia (pe dreaq..normal ca nu o iesit nimic daca in timpul ala luam suplimente cu de toate:))...dar asa se intampla...cand te duci la medic nu iti mai iese nimic...deci cred ca din punctul asta de vedere ai facut bine ca astepti analizele ca asa nu o sa-ti iasa suplimentele ci adevarul acolo)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, bine ca ai aparut. Multa sanatate la toata gasca! Esti la o greutate ideala asa ca esti bine de tot.

Andreea, vai, ce faza. Asa-ti trebuie daca ai slabit prea bine. E numai vina ta [:)]  Eu zic sa vina la tine mosul in avans ca asa-i frumos.

Brandu, am luat Ca prin primavara pana am plecat in concediu. De atunci iau niste multivitamine dar nu ceva puternic, asa sa pot conduce masina pana la servici.

Am fost la masa si mi-am adus aminte de-o alta intamplare. Intr-o joi cand sotul era plecat am dus-o pe cea mare la curs la tobe si dupa aceea avea drama, am lasat piticele la un vecin ca aveau play-date. Si cand goneam in tromba spre sedinta cu parintii pentru cea mare ma suna fata mea ca drama nu se mai se face la ora 5:30 ca se facuse la ora 4. Am uitat complet ca in ziua aceea grupa cealalta mergea in parc si au inversat orarul. Ea oricum avea si tobe si in plus eu nu pot ajunge cu toate dupa mine la ora 4 acolo. Atunci cand am primit mailul legat de inversare orar am dat din start ignore la drama in mintea mea insa am uitat ca trebuie sa iau copilul dupa cele 20 de minute la tobe. Noroc ca-i mare si stie sa mearga la receptie sa ma sune de acolo. De fapt a sunat de la mama altei fetite si ea uitata. Oricum asta-i stres de baza, sa nu uit vreun copil pe undeva [:I]

Sotul e si el ocupat cu maisnile, casa, iarba. Face teme cu fetele. Amandoi suntem in priza. Acum avem ajuor cateva zile si profitam oleaca. Ma asteapta o tarta cu mere acasa si una cu praz si branza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca otilia e pentru oase nu memorie ([barfa] chiar citisem undeva ca la bolnavii de alzheimer la autopsii s-o vazut ceva surplus de Ca in lichidul cefalorahidian...)anyways...Mg e bun..si b12 si..omega 3 (asta chiar face minuni la memorie sincer! si mai si slabeste omega3)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu pe aici, fetelor.mai cu Monti, mai pe langa, arareori se intampla sa am o zi conforma 100%.Si eu sunt cu capul vraiste, obosita, vremea asta ma deprima maxim, nu am chef de nimic...cand ajung acasa la 6 si deja e intuneric, imi vine sa ma bag direct in pat  si sa nu ma mai ridic...

 

Brindusik, faze ca cea cu geamul mi se intampla si mie frecvent, sunt lucruri pe care le facem din automatism fara sa le constientizam, si normal ca nu ai ce sa ti amintesti...Daca mai plec si vorbind la telefon, ceea ce se intampla foarte des, aleluia...nimic nu mai stiu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Ieri:

MD-un iaurt

P-peste din conserva,3 masline

C-peste din conserva,3 masline,o rosie ,o felie subtire cascaval

G-struguri ,mar

Azi dimineata 15 min sport.,cu 100 exercitii pt abdomen (as vrea sa fac 1000 si sa am patratele) si fandari cu digisport1. A fost destul de intens ,pt mine care nu-s in forma maxima. Saptamina trecuta aveam febra musculara,dar acum mi-a trecut.

Brindu,sport si success la cautat de lucru. Mie Anglia imi place !

Otilia,incearca mai multe fructe si  legume proaspete pt energie. Si eu am problemele cu senzatia de miscare cind opresc masina ,inclusiv la semafor. Incearca sa nu faci miscari bruste si sa te concentrezi pe directia inainte. Ai trecut la 6 luni intuneric? Vreau sa vin sa vad aurora boreala ,ca noptile albe le-am experimentat. 

  Ninha,stau rau cu kg si duminica am si o nunta,la care ar trebui sa incap in vreo rochie. Jur ca nu mai sar calul in vacanta ,dar nu reusesc. Sorry pt operatie si recuperare rapida. Esti tenismena sau  jonglezi mult cu 2 copii?

Carmencat ,felicitari pt mentinere!

Androix,pantaloni largi,asta e problema? Ador problema asta!

Caress,intunericul asociat cu statul in pat ma face sa atipesc , stil virsta a treia. Aseara am fost la teatru si s-a terminat pe la 21.45. Daca nu era asa frig in sala ,as fi adormit. 

O zi perfecta si conforma!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Ce faceti? Eu am fost la sala azi, mi-am refacut abonamentul. Acum am mancat branza de vaci 0.1 cu paine prajita si cu lapte 0.1. Foarte bun. Mai stau putin si plec dupa copii.

A inceput lumea sa remarce ca am slabit. Greu, foarte greu, muncesc din februarie si in total am dat jos 13 kile si abia acum incep mai multe persoane sa imi spuna. Bine ca-mi zic si acum, nu ma supar.

 

Otilia, nu vreau inca sa vina mosul [:)]  sa vina cand vine la toata lumea ca eu mai am de dat jos 2-3 kile pana atunci ca sa pot sa ma bucur in voie de vacanta de iarna si de sarbatori.

Dulcetica, nu vreau sa te descurajez dar cu 1000 de abdomene si 3 masline nu cresc patratelele.  [:)]  Zi-ne si noua ce piesa asa buna ai vazut de era sa te ia somnul? [:-)))]

 

Si eu sunt destul de obosita asa, ma enerveaza ca totul e pe repede inainte, nu stiu cand incepe ziua, nu stiu cand ma prabusesc in pat, acum e luni, acum e duminica, am mai citit asta undeva dar nu sunt sigura daca aici. Dar e un sentiment foarte nasol asa ca nu apuci sa te bucuri de nimic, macar eu am stat si mai mult singura ca sotul meu e angajat intr-un proiect acum foarte solicitant si foarte alandala, abia mai apucam sa ne vedem si sa vorbim. De-aia nici nu renunt la sala pentru ca efectiv e chiar singurul lucru pe care il fac pentru sufletul meu. Si oricum daca nu mergeam la sala presimt ca acum eram depresiva pe medicatie serioasa, fara nici o gluma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, frumoaselor!

 

Otilia, treaba asta cu uitatul apare de la o varsta, cand suntem suprasolicitati. Din cate vad, tu ai o multime de chestii pe care trebuie sa le tii minte, nu stiu cine ar face fata mai bine. cititnd povestioara ta, m-am incurcat si eu in detaliile pe care tu trebuia sa le tii minte. Incearca sa mai imparti din sarcini, sa reduci stresul, ca de aia te simti asa, esti coplesita de treburi.

Brindusik, si eu patesc asat cu uitatul a ce am facut sau nu. uneori stau toata ziua pe ghimpi la lucru, ca nu mai stiu daca am stins aragazul, daca am scos fierul de calcat din priza, etc... Cum zice si Caress, automatisme.

Despre tunelul carpian, da, sa stii ca asa ainceput la mine, mai intai amorteli in varful degetelor (toate , mai putin cel mic).  Doctorii ziceau ca imi lipseste magneziul, apoi incet-incet, am inceput sa am dureri, pana nu mai puteam nici sa dorm de durere, si in sfarsit m-am dus la neurolog. Mi-a facut niste teste de  conducere nervoasa si mi-a zis ca trebuie sa ma operez urgent, ca altfel imi pierd nervul median. Si uite asa am ajuns sa ma operez.

Dulcetica, nu te stresa cu nunta, ia-ti ceva in care sa te simti bine. La urma urmei, cu asta ramai, nu? Depinde de nunta, dar uneori poti sa te imbraci si in niste pantaloni sau o fusta, un sacou fain si niste pantofi superbi si gata tinuta.

Nu fac tenis, dar, intr-adevar, jonglez cu copiii; toata ziua vor in brate, ii mut dintr-o parte in alta, ba pe leagan, ba jos de pe leagan, ba in pat, ba jos din pat, in masina, jos din masina, etc.... de acuma gata, ca nu mai pot. Mai e si faptul ca ma mai catar din cand in cand pe unde gasesc o stanca sau niste bolovani, Ador cataratul!!! plus ca lucrez in IT si toata ziua bat in taste ca o ciocanitoare.

Carmen, stai superbine! Felicitari!!! 55 de kg, OMG!!!

 

Hai sa zic si eu ce am mancat ieri, ca de-aia suntem aici, nu:)?

MD: o salata din telina, morcov, germeni, cascaval ras + paine integrala de secara, cu seminte de dovleac;

P: o supa mare de pui

C: niste fructe

G: seminte de floarea soarelui si doua pahare de bere :((((

 

Va pup!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...