Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 30


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

sa ne mai dai vesti Silvia! Cat mai stati?

Aici meiul bio e 6.20 RON/500g. Acolo s-ar putea sa fie mai ieftin tocmai pt ca se consuma mai des. Stiu de la colegele de camin ca la ei se consuma si hrisca si linte.

 

emma, tot roscata te-ai facut?

 

Poca, imi pare rau pt masina de spalat, dar mai ales pt scutece.

Eu ieri am incercat sa le usc la masina si am dat drumul la program de uscare de 30 min cu inima cat un purice. Am vazut ca n-au patit nimic si le-am mai pus 30 min la uscat pt ca insertuile erau inca umede. Acum iar le spal cu uscare, ca nu se mai usca atat de repede de cand s-a facut frig.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, legat de depresia mea. Nu ai sarit calul, iti raspund acum, pt ca acum am ajuns sa citesc ziua in care ai intrebat. Am avut depresie la primul copil, nu am luat nimic, nu am vb cu nimeni, nici macar cu sotul despre asta. El lucra mult, comunicam f putin, iarna aceea era geroasa si eram sechestrata la domiciliu. Cand a venit primavara, am inceput sa ma plimb, sa vad alte fete, dar tot nu eram ok. M-am intors la munca cand bb a facut 8 luni. Am crezut ca ma ajuta, dar nu a fost asa. Nu-mi placea, dar aveam nevoie de bani si ma agatam de serviciul ala ca de un colac de salvare, imi dadea falsa impresie ca sunt un om normal, dar evitam sa vorbrsc cu colegii, n-aveam chef de discutii cu sefii, de sedinte... intelegi tu ce vreau sa zic, nu eram drlic profi. Ce era legat de job, faceam bine, dar la capitolul comunicare , eram dezastru, ma retrasesem in carapacea mea. Acum as proceda altfel, as cere ajutor. Cu timpul mi-am revenit.

Am si acum momente cand imi doresc viata inapoi, cand vreau sa am timp si pentru mine, dar nu-mi permit sa ma tina mult, singura trebuie sa gasesc resurse interioare sa-mi revin. Sotul mi se pare insensibil la problemele mele, nu intelege ce-i aia depresie. Demulte ori gandesc ca el e principala cauza a lor ... sau poate nu, e felul omului de a gasi un vinovat pt problemele lor....si uite asa ma mobilizez singura.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...