Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 30


Recommended Posts

Am vazut si ce a scris Juli, intradevar m-au ajutat iesirile, plimbarile, dar daca analizez la rece, nu a fost suficient. Trebuia sa vorbesc despre problema si sa cer ajutor. Cu pastilele nici acum nu sunt de acord. Totul tine de modul in care percep lucrurile. Aveam nevoie de cineva care sa ma ajute sa vad lucrurile altfel... mai roz, mai colorat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

New, mersi, clar o sa ma aprovizionez de aici, e adevarat, se consuma ca gasesc cam la orice colt de strada. Acum ca mi-ai adus aminte si linte am vazut tot ieftin. Iau si de-asta [soricel]  Tu probabil stii, intrebare de profan dar, deh, nu m-am prea ocupat cu gatitul lor pana acum, mei si crupe de mei e tot una? [alcool] Baby, atat de mult sa fie?   

 

Da, Easy, a slabit mult. Ieri a fost si i-au scos lichidul, cica a umplut o galeata!!! 

 

New, am vrea duminica seara sa plecam inapoi

 

Poca, l-ai suparat cu ceva pe zeul masinilor de spalat? Parca ai mai avut o experienta cu o masina de spalat cand erai in tara, la munte? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a stricat mașina de spălat! :(((( Când am venit de la școală mirosea ciudat în casă, am crezut că am scurgere de gaze, când colo de la mașină mirosea. Nu știu ce naiba a pățit că nu eram acasă, dar înăuntru am găsit garnitură topită (nu știu de unde că nu lipsește nimic, aparent) și toate hainele au urme de cauciuc topit, mici și circulare, de parcă ceva a trecut prin găurelele de la cuvă și le-a pătat. Un liner e topit, 4 scutece LL plus două coveruri plus două totsbots plus trei bodiuri si trei strampeli cumpărați azi sunt distruși. Plus restul hainelor. Îmi vine să mor. Și mă gândesc cu groază cât o să dureze până o repară cineva :(((((

si a mea s-a stricat. ieri am cumparat alta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pitica mea m-a vazut fara chef azi si a papat tot fara comentarii. Azi i-a placut broccoli, ieri nu prea l-a vrut.

Pt maine avem: dimineata dovleac copt cu branzica, la pranz piure din dovlecel, cartof, praz si carnita, iar seara budincuta de mei cu mar copt. Am pus meiul din seara asta a inmuiat ca trebuie sa il fac in pauza de stat acasa de la pranz.

Am stat azi afara si am inghetat de m-au gasit toate baturile. Ceva ceaiuri pt imunitate sa mearga si in alaptare stiti? Ca vad ca am imunitatea la pamant, an stat la aer mai rece si iar trag de nas.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia, habar n-aveam ce-s crupele, dar am intrebat-o pe bunica G. si mi-a zis ca "se obţin prin prelucrarea boabelor de cereale cu ajutorul unor maşini speciale". Cica, crupele de mei "împiedică depunerea de grăsimi şi au o influenţă pozitivă asupra funcţionării sistemului cardio-vascular, ficatului şi producerii de sânge."

In cazul asta vreau si eu (pt mine of course). Dar la noi nu stiu daca se gasesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi ne-am intors de la control: Andi are 7710 g si 72 cm la 6 luni fara o zi. Aparent e bine din toate punctele de vedere. Mi-a dat o hartie despre diversificare. Am intrebat-o ce parere are despre autodiversificare si a zis ca toata lumea intreaba mai nou, ca ei i se pare ca e o moda.

New, tot experimentand la modul slow, sa stii ca si mie a ajuns sa mi se para la fel. Intradevar, blw are argumente convingătoare, insa pe mine m.a limitat mult. asa ca ii dau si piureuri si bucati de fructe sau legume moi sau bine fierte.

Totusi, chiar si cu piureuri o las si pe ea sa se implice. Câteodată face mana pumn, iar eu ii pun piureul pe degețelele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...