Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 30


Recommended Posts

Silvia, habar n-aveam ce-s crupele, dar am intrebat-o pe bunica G. si mi-a zis ca "se obţin prin prelucrarea boabelor de cereale cu ajutorul unor maşini speciale". Cica, crupele de mei "împiedică depunerea de grăsimi şi au o influenţă pozitivă asupra funcţionării sistemului cardio-vascular, ficatului şi producerii de sânge."

In cazul asta vreau si eu (pt mine of course). Dar la noi nu stiu daca se gasesc.

 

Aha, pai pe aici parca numai crupe am vazut, cel putin de hrisca asa imi aducea soacra-mea, crupe de hrisca scrie pe punga. O sa ma uit, nu sunt 100% sigura, dar parca meiul de l-am vazut eu era la punga de 1 kg!!! Pai as face o afacere buna atunci :) 

 

O ciudatenie aici, oamenii astia nu consuma castane (deloc, se uitau la mine ca la nebuni cand le-am zis) si nici dovleac copt nu prea (doar placinte cu dovleac) :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Easy, multa sanatate iti doresc. Esti super, m-ai facut sa rad..... dar deja am uitat faza.... aaaa, cand ai sfatuit-o pe Alex sa ia ouale de la closca sa i le dea lui AC.....

 

Silvia, sper sa fie mai bine socrul tau, poate vine cu vesti bune de la dr maine.

 

Andika, ce masina de spalat imi recomanzi sa iau ? As vrea verticala. Si a mea s-a stricat si mi-e lene sa citesc despre marci si etc.... nici timp nu am......  cand am, stau pe forum, deh.... 

 

Azi am blenduit morcov si patrunjel radacina, fara mar fiert. Nu a mancat decat ff putin, deci maine iar cu mar. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar ca poti sa faci afacere Silvia

 

Julia, eu sunt de acord cu ambele teorii de diversificare, desi niciuna nu o exclude total pe cealalta. Si la BLW poti sa-i dai pireuri atata timp cat ii pui pasta intr-o lingurita sau sub forma de "dip".

 

Cu diversificarea eu o sa merg pe instict si sunt dispusa sa ma mulez pe nevoile lui si sa schimb abordarea din mers, daca e nevoie. Asa am fost in toata relatia mea cu el de pana acum.  L-am lasat sa vina pe lume cand a ales el. L-am alaptat cand a vrut si oricat de des a avut nevoie. L-am lasat sa doarma cand a vrut, cat a vrut si oriunde i-a convenit. Si cand a vrut sa ne jucam, ne-am jucat, chiar daca-mi picau ochii de somn. De ce nu l-as lasa tot pe el sa se diversifice cum ii place?

Cand va fi mare, vor alege altii destul pt el. Acum vreau sa-i las libertatea asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara ,

 

Clari sa iti traiasca minunăția !

 

Silvia , multă , multă sănătate socrului , Dumnezeu este mare !

 

Easy , mama si soacra au analizele asa , infecția este reumatica , de aici problema , osiciirele ... Tratament cu cartilagiu de rechin sau sa te vadă un doctor sa iti dea el in funcție de ce probleme mai ai tu ! Pup cu drag si vorbește cu un doctor despre asta !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...