Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 30


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Easy , si eu care credeam ca sunteti romantici weekend ul asta :(

 

Detest oamenii care (ca musafiri) nici măcar nu se ofera sa ajute la pusul/strânsul mesei. Mie imi place sa si ajut la prepararea mancarii sau spălatul vaselor.

 

Despre perioada de doliu a soacrei si a cumnatei... nu stiu ce sa zic, nici de bine, nici de rău.

 

Despre ungurul lui Baby, ar mai trebui lăsat. Cred ca nici măcar nu i.a intrat in instinct sa spuna ca are copil. Baby, nu te grăbi sa.l repezi. Mai lasa.l un timp.

Eu sunt de acord si cu schimbarea numelui lui Aris, si ti.am spus motivele atunci.

 

Branzica cu lamaie se face extrem de repede. N.are rost sa dai banii pe una care cine stie ce mai contine pe langa lapte, si pe care nici nu poti sa i.o dai in nustiu cate randuri. Di eu prefer sa.i fac proaspătă inainte de fiecare masa.

Tot îmi propun să nu mă bag, da' no...Copilul ar trebui să stea în stand-by până îi vine mintea la cap lu' tati? Copilul are nevoi, toate știm cât este de costisitor să crești un copil. El are nevoie de pampers sau mâncare AZI, nu când s-o deștepta tată-său!

Dar cum ziceam, nu ar trebui să mă bag :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baby bine ai revenit!

 

Maddutz, la ofta l-a consultat, a zis ca punctul lacrimal e ok și probabil e ceva chiar pe canaliculi, un cheag sau ceva care obturează parțial canalul. Mi-a dat un tratament puternic după spusele dr de familie, niște picături menite nu știu cum sa dizolve cheagul. Naabak și betabioptal so acid boric 3%.

I-am dat de 2 ori și a început sa se înroșească pe frunte cu bubițe mici, am vb cu dr de fam și s zis ca e o reacție alergica la unul din ele și sa scot naabak sa vad dacă se la el e, dar eu le-am scos pe toate.

 

De silicea știu dintr-o carte, mi-a recomandat o mămică de 2bb care sa i-a rezolvat pe amândoi. Dacă nu merge cu siliceach5, atunci încerc baryta organica ca poate e vorba de o imaturitate a dezvoltării canalului.

Tu ce știi despre silicea și celalalt?

 

Pt noi următorul pas e sondarea pe viu, sau după un an cu totala. Am găsit un dr care face sondarea și la bb mai mare cu anestezie locala dat e f traumatizant pt bb, trebuie imobilizat, legat cu pătură sau nu știu cu ce. Mi-e groaza sa ma gândesc :(

 

traumatizant pentru bb este, pentru ca il imobilizeaza si se sperie. in rest....nu e dureros, e dernajant.

da, silicea ar putea avea succes. mi se pare cam mica concentratia, dar ok!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot îmi propun să nu mă bag, da' no...Copilul ar trebui să stea în stand-by până îi vine mintea la cap lu' tati? Copilul are nevoi, toate știm cât este de costisitor să crești un copil. El are nevoie de pampers sau mâncare AZI, nu când s-o deștepta tată-său!

Dar cum ziceam, nu ar trebui să mă bag :(

Corrrrec! Ce ai zis inainte de "nu ar trebui sa ma bag". Normal ca trebuie sa te bagi. De ce crezi ca prezint foiletonul aici? Ca sa va bagati voi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...