Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 30


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Just_blue cred ca e in saptamana 28-29 , pe acolo;

Easy nu cred ca e dintr-o data, asa resimti tu; s-au acumulat destule si la tine si e reactia corpului la tot ce ti s-a intamplat. Eu asa cred. Nu te mai gandi la prostii, ai sa vezi ca se rezolva.Doar ca  nu ar strica sa te pui o periaoda pe primul plan si sa actionezi in consecinta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Easy, de cand ma stiu folosesc cuvintele alea doua. Inclusiv la "imi dai te rog sarea?". Mi-s in reflex. Am fost crescuta de o familie de intelectuali pt care "du-te naibii" era injuratura urata. Tata nu i-a spus mamei nici "fa-te incolo" niciodata. N-au existat certuri de fata cu noi. Crede-ma ca am cei 7 ani de acasa desi nu intotdeauna ii arat. Daca am tras de el sa-mi trimita 100 de lei de lapte am pus langa si un "te rog", si un "daca poti", si un "multumesc". De o luna il rog (efectiv il rog) sa ma ajute cu patutul ala. I-am spus ca e urgent si ca a picat din pat. Cand am vazut ca se trage pe fese i-am propus sa-l cumparam pe din doua. Lunea trecuta cand mi-a lasat 200 l-am intrebat "esti sigur ca poti?" Mesajul meu de sambata a sunat cam asa: "ca sa nu mai fiu nevoita sa stau cu mana intinsa si sa nu te simti nici tu jecmanit, iti propun urmatoarea intelegere. In fiecare luna, la inceput, pt ca atunci incep sa raman fara, incearca te rog si pune-mi pe card cat te lasa sufletul si constiinta din cele 120 de milioane pe care le castigi lunar". M-a sunat crizat ca de unde am scos suma asta. Dintr-o matematica simpla. 150 de kg de produs vandut, ori 80 de lei kg. S-a stropsit ca nu ramane decat cu 3500 de lei. Plus 1000 salariul, 4500 de lei. Tunci l-am intrebat daca din 4500 nu-si permite un patut amarat. A zis ca ba da, dar cand poate, nu cand am eu chef, ca el nu-i banca. Si sa fiu multumita ca nu-mi cere jumate din banii de test. No spune-mi tu cum sa mai vorbesc cu el ca sa fie bine? Ca eu nu mai stiu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am gandit un moment sa-i cer retroactiv. Sau sa-i cer macar 1/4 din cat castiga real. Si vii tu, badaran, si-mi spui sa fiu multumita ca nu mi-ai cerut jumate din test si sa ma ameninti cu proces de stabilire a pensiei alimentare? Cand eu te rog sa trimiti numai cat poti? Cum sa mai vorbesc cu unul de-asta sa nu-si mai bata joc de buna mea credinta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Easy , multaaa sănătate ! Stai fara grija , corpul tau este obosit , plus ca este astenia de toamna ! Pup mult si sa iti revii repede !!! Ai sa vezi ca esti bine !

 

Just Blue , ma gandesc in fiecare zi la voi si ma rog pentru voi ! Sa va ajute Dumnezeu si pe tine si pe fata ta , sa se nască sănătoasa ai voioasa sa o crești cu bucurie ! Doamne ajuta !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...