Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 30


Recommended Posts

Sim, nu fi asa dura cu tine însăți. Toți copiii cad!

 

New, al meu nu se omoară cu laptele, azi a băut f puțin, prin urmare a și făcut pipi puțin, atunc biberoane neatinse de lp, iar sânul îl ia mai mult în joaca. Azi pana nu i-am făcut legume pe plac nu am scăpat de maraieli.

 

Fetelor eu intru în depresie cu mizeria și dezordinea din casa. Și cu al meu care parca nu ma înțelege. Ar face orice altceva. De o luna, o luna ma țin sa spăl aragazul și nu apuc, pt ca singurul timp liber este noaptea, iar aici descurc altele, vase, spălat pe jos, wc, chiuvete. Vreau sa fac atâtea, s+au adunat atâtea și nu pot și ma enervez. Iar soțul urăște sa facă curat, chit ca face, parca se simte pedepsit. Acum e răcit cobza, oricum. Nici cu bb nu îl la, mi-e frica sa nu ia. Dar îmi rreproșează ca nu sunt mulțumită de el, ca toată ziua vorbesc despre ajutor. Oare chiar asa cicălitoare am ajuns?

Sau dacă spala vasele și întinde niște rude, gata, m-a ajutat? Sunt niște ciorapi desperecheati de 3 săptămâni stau pe dulap, cred ca ma așteaptă tot pe mine..

 

V azi s-a culcat la 12 juma, am ieșit și am spălat câtevavase, dar în mare arata tot ca în poza de azi, nici nu am unde sa întind mâine aparatul de aburi.

Toată mizeria asta ma face nervoasa și probabil de aici ma vede și soțul veșnic nemulțumită :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ah și domnul e happy ca intra la nani la 23 și se trezește la 9.45 pe noul program. Pt noi e disponibil după 18. Nu în toate zilele, ca doar mai are și alte planuri.

Îl las acum ca e bolnav și e program nou și sa recupereze cu somnul. sper ca singur în unele zile sa iasă din camera și mai devreme de 10, măcar sa stea cu bb și sa fac eu. Dacă nu, presimt ca iau foc urat. Am atâția nervi

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arrya nu-i ok...

Si eu sunt irascibila rau daca e dezordine, simt ca toate imi pica mie im cap, iar Mr a învățat regula.

Pai curăție nu vrea sa faca, cu voi nu are timp sa stea... Si eu ma simteam vinovata oarecum cand sotul primea telefoane cu "hai la o bere" sau "hai la sala" si el refuza pentru ca stia ca avem nevoie de el. Dar vinovatia asta a mea nu era justificata. El stia ca asa e normal sa faca, cred ca toti parintii sufera de un fel de izolare fata de prieteni in primul an de viata a bebelusului, si cred ca e perfect normal.

Ce e anormal este perceptia ca doar mama trebuie sa fie suprasolicitata, doar ea trebuie sa se dedice 100% copilului, iar tatal doar daca "arde".

Eu i-am explicat sotului inca de la început ca sa nu cumva sa isi imagineze ca daca vine si sta cu baiatul imi face mie un favor. Isi face singur un favor pt ca petrece timp cu băiatul lui, isi formeaza o legătură, iar pt asta nu trebuie sa ma simt eu vinovata, si nici el "exploatat".

Curățenia la fel. De ce s-o fac sau s-o pastrez doar eu? Suntem egali, amândoi aducem bani in casa, amândoi muncim, ziua are tot 24 ore si pt mine și pt el.

E adevărat ca ei au si locuri de munca, dar si noi suntem la "serviciu" alea 8 ore. Eu una ma dedic 100% lui Călin cat e sotul la munca. Deci lui Calin, băiețelului NOSTRU, nu mie, nu curateniei, nu gatitului.

El înțelege lucrurile astea, si chiar e un sot de milioane, dar ca sa le poata intelege i le-am explicat pe îndelete.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata...de mult tot vreau sa scriu dar nu apuc ca il am pe V cu otita si nu l-am dus la gradi si am atatea de facut...Multe raspunsuri am de dat, dar cred ca am uitat mare parte din ele...

 

Baby, welcome. Eu raman la ideile mele...Aris are nevoie de o nasa care sa il iubeasca si sa va ajute la nevoie, iar cu dnul Ungur stabiliti o suma lunar si o data la care sa o vireze...Vrea bonuri,...e f simplu...mergi in kaufland si faci cumparaturi: scutece, lapte, cereale, legume, fructe si ii trimiti bonul...

 

Bujor, dr aia cu diverisificarea se cam contrazice...nu poti introduce la 48 de ore elementele noi si sa-i diversifici 3 mese in 2 saptamani...inseamna 6-7 elemnte si abia daca iti ajung pt 2 mese...

 

Andika, eu am facut branzica din lm...pui jumatate lm, jumatate lapte de vaca si picaturi de lamaie sau calciu lactic. Poate ne vedem intr-un final si noi saptamana viioare ca-s in Ms :).

 

Arrya, ai grija cu laptele de capra asa devreme ca e cam controversat, oricum daca vrei sa iasa branzica trebuie sa amesteci cu lapte de vaca...altfel nu iasa.

 

Am uitat,,,fiu-meu cel mare a cazut din pat prima data vara asta, adica la 2 ani jumatete...frate-sau a reusot performanta asta la 6 luni...ca l-am lasat cu taica-sau... [batcap] [batcap] [batcap] [batcap]

 

Maddutz, multumesc de carti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la mine!!

Aida, sunt perfect de acord cu tine, dar sunt unii barbati carora oricat le-ai spune, mai tare ii intarati...si pe care trebuie sa-i lasi in ritmul lor...la fel ca Arrya sunt si eu si am invatat ca nu e bine sa le tot spui ca se simt cicaliti...sa nu crezi ca le iau apararea, dar de schimbat nu-i poti schimba asa usor....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...