Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 30


Recommended Posts

Aida, lipsa de calciu o poti vedea pe unghiute. Apar niste puncte albe si i se descuameaza unghiile. Daca unghiile-s tari e ok cu calciul. Aris are niste unghii la picioare de-mi trebuie azi maine cleste de sarma sa i le tai. Lipsa de fier nu stiu daca se observa la asa mici. Dar eu m-as calma in locul tau. Analize mai incolo. Nu cred ca-i cazul. Parerea mea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Se pare ca e un program national de dat fier la bebe preventiv dar multi dr nu sunt de acord si nu-l dau. Filip a primit ca cica e palid (chiar e- cand nu e rosu de iritatie) dar nu i-am dat decat de 2 ori, ca regurgita caramiziu si un pic s-a constipat...si nu am inteles de ce sa trecem prin asta fara analize.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aida, lipsa de calciu o poti vedea pe unghiute. Apar niste puncte albe si i se descuameaza unghiile. Daca unghiile-s tari e ok cu calciul. Aris are niste unghii la picioare de-mi trebuie azi maine cleste de sarma sa i le tai. Lipsa de fier nu stiu daca se observa la asa mici. Dar eu m-as calma in locul tau. Analize mai incolo. Nu cred ca-i cazul. Parerea mea.

Eu stiam ca lipsa de fier se vede pe gingii, daca sunt mai palide inseamna ca are carenta....sper sa nu fi zis cv prostie :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aida, lipsa de calciu o poti vedea pe unghiute. Apar niste puncte albe si i se descuameaza unghiile. Daca unghiile-s tari e ok cu calciul. Aris are niste unghii la picioare de-mi trebuie azi maine cleste de sarma sa i le tai. Lipsa de fier nu stiu daca se observa la asa mici. Dar eu m-as calma in locul tau. Analize mai incolo. Nu cred ca-i cazul. Parerea mea.

Baby, crede-ma ca numai sarmale vad azi, uite mai sus [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ema, ultima fraza a fost o injuratura in mandarina din scolul XVI? :)))

am editat mesajul, dar te referi la asta sigur, era ultima inainte de editare [:)]

 

"Andika, am intels eu bine, nu: chisturile gingivale (alveolare) ale nou-nascutului deriva din resturile Serres ale laminei dentare?"

 

ca sa iti raspund: da, mandarina  veche era, esti poliglota [:)]  [:-)))] off da, ce destepte suntem de dimi asa [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...