Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 30


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mulțumesc pt sfatur [pup]

Într-adevăr unghiile de la degetele mari la mâini i se exfoliază, in schimb la picioare sunt foarte tari.

Am pus exfolierea pe baza faptului ca ii tai unghiile cu unghiera, si nu cu forfecuta. Eu la fel patesc... Daca folosesc unghiera mi se exfoliază urat, de la forfecuta n-am nimic.

Puncte albe n-are...

Maddutz, ma poți ajuta pls cu o parere? Saraca de tine... Cat te-am mai necajit cu întrebări. Sper sa nu te superi [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,

Azi i-am facut si eu branzica asa i am pus cam 350 gr de lapte napolact cu 1,5 grasime l-am pus pe foc si cand fierbea am pus un paharel mic de iaurt cu 2,8 grasime de la campina si am mai lasat pe foc mic pana s a ales branza de zer dar am mestecat un pic apoi am pus intro sita la scurs. A iesit f buna. Acum ii fierb conopida sa ii fac piure si amestec cu branzica, sper sa ii placa.

Ne am trezit si cu muci dar nu mai stiu ce le dati voi pt muci, a scris cineva un medicament homeopat dar nu mai stiu la ce pagina. Mai spuneti odata cum se numea medicamentul .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am inteles ca si daca bebe a fost bolnav recent ii scad rezervele de fier, daca a fost nascut prematur la fel, la fel si daca a avut mai putin de 3kg la nastere.

art pe larg aici cu sfaturi, valori, etc

 

 

http://kellymom.com/nutrition/vitamins/iron/

 

link cu doza recomandata de fier pe categorii de varsta si iron content in common foods

 

http://www.healthlinkbc.ca/healthtopics/content.asp?hwid=ue4500

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...