Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 30


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Imi vine s-o strang de gat uneori pe dr asta.

Citisem pe PediatruCluj ca se administrează fier preventiv doar copilașilor cu greutate mica la nastere, gemenilor, prematurilor. Tancul meu nu se incadreaza niciunde.

Maddutz exista semne (in afara de analize medicale) care sa dea de gol o anemie? Macar asa as urmari semnele, i-as face analize, apoi in fct de rezultate ii dau sau nu.

Nici noi n-avem nici un simptom, si vezi ce analize au iesit. Sange i-au luat din deget, nu din vena. L-au impuns si dupa aia muls degetul picatura cu picatura pana s-au adunat 2 eprubete micute.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fete mai da cineva fier și calciu la bebe? Dr noastră de familie ni le baga pe gat fara analize, a zis sa ii dau 3 luni ca e obligatoriu si imi da apoi sa ii fac analize.

Cica toti au nevoie, ceea ce mi-e greu sa cred...

M-as duce sa-i fac analize dar mi-e mila de venele lui :(

mie mi.a dat calciu 10 zile la 3 luni si de la 6 luni fier o sa.mi dea.Asa am facut si la Robi si am avut alti pediatri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stiti ca v-am zis ca i-a iesit un dinte fetei acum ceva vreme? ca era alb si tare si arata ca un punctulet pe gingiuta. dupa mine clar dinte. am vorbit cu dentista mea   si nu era dinte era depozit de calciu, chist epitelal, resturi dentare ramase de la formarea dintilor inca din burtica, cauzeaza aceleasi neplaceri precum eruptiile dentare, chisturile sunt harmless si dispar singure. 

 

http://www.babycenter.com/400_has-anyone-been-told-that-what-looked-like-a-tooth-wasnt-a-t_965511_176.bc

 

Ema, din pacate is paralela. Meseria mea incepe dupa ce adultii isi pierd dintii. Pana acolo, pauza. Pt copii si ortodontie sunt specializari separate. So, decat sa zic prostii, mai bine tac.

 

http://www.rasfoiesc.com/sanatate/medicina/CHISTURI-MAXILARE-CONSIDERATII28.php

 

Andika, am intels eu bine, nu: chisturile gingivale (alveolare) ale nou-nascutului deriva din resturile Serres ale laminei dentare?

m-am cam speriat, dar mi-a trecut.

Andika linsteste-ma si tu. sau poate exista o recurenta? la alti dinti cumva? nah, mama, deh, de obicei paranoica, stiti voi [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baby ce sa.ti zic de cucoana? Daca isi permite sa.ti dea mesaj inseamna ca e serioasa relatia si xa vorbesc despre voi.Parerea mea.

Alex pai sa pui 2 legume la abur sau fiert e gatit!? Sa vezi cand o creste! Eu zic sa te mobilizezi putin.Poate te ajuta la psihic stiind ca mai faci altceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...